Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Dobio zeleno svjetlo: Smailbegović nakon preuzimanja kontrole povlači poznatu bh. kompaniju s berze
  • U Srbiji otvorena prva fabrika humanoidnih robota
  • Kompanija iz Goražda u igri za veliki posao u Beogradu vrijedan desetine miliona eura
  • Gdje se nalazi tunel Kvanj koji je upravo probijen i zašto njime nećemo moći voziti ni kada bude završen
  • Vlada ZDK odobrila 5,5 miliona KM za podršku privredi i turizmu
  • Švicarska kompanija seli proizvodnju u Novi Travnik: Očekuje nova zapošljavanja i dvostruki rast prometa
  • Tropic Maloprodaja i ove godine uz roditelje i prvačiće: Zajedno za velike početke
  • Ukinuta taksa za osnivanje privrednih društava u Kantonu Sarajevo
  • Rheinmetall ulaže 260 miliona eura u njemački Kassel
  • Još jedan veliki korak za Koridor Vc: Probijena desna cijev tunela Kvanj
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Najviše se trgovalo obveznicama FBiH
Ekonomija

Najviše se trgovalo obveznicama FBiH

BiznisInfoBy BiznisInfo24/07/2018Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi ostvaren je promet od 731.799 KM. U sklopu 33 transakcije ukupno je prometovano 649.504 vrijednosnih papira. 

Na kotaciji obveznica ostvaren je ukupan promet u iznosu od 643.956 KM. U okviru 18 transakcija trgovano je 643.604 obveznica FBiH.

Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je promet u iznosu od 24.937 KM. Kroz 6 transakcija prometovano je 2.017 dionica BH Telecoma.

Na Slobodnom tržištu – ST2 ostvaren je ukupan promet u iznosu od 56.300 KM. Najveći promet zabilježen je dionicama Fabrike duhana Sarajevo u iznosu od 38.300 KM.

Najveći porast vrijednosti, od 9,81% zabilježile su dionice ZIF-a Prof plus Sarajevo i dostigle cijenu od 2,91 KM, dok su najveći pad vrijednosti registrirale dionice Sarajevo osiguranja od 8,18% sa cijenom od 5,50 KM.

  • Vrijednost BIFX-a je porasla za 12,03 indeksnih poena na 727,31 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja rast od 1,68%.
  • Vrijednost indeksa SASX-10 pala je za 2,83 indeksnih poena na 636,74 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,44%.
  • Vrijednost indeksa SASX-30 je pala za 0,96 indeksnih poena na 1.079,15 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,09%.
  • Vrijednost SASE Islamskog indeksa – u saradnji sa BBI, SASX-BBI pala je za 9,83 indeksnih poena na 10.471,14 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,09%
  • Vrijednost indeksa SASX-FN pala je za 2,28 indeksnih poena na 11.490,46 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,02%.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Dobio zeleno svjetlo: Smailbegović nakon preuzimanja kontrole povlači poznatu bh. kompaniju s berze

30/08/2026

U Srbiji otvorena prva fabrika humanoidnih robota

30/08/2026

Kompanija iz Goražda u igri za veliki posao u Beogradu vrijedan desetine miliona eura

29/08/2026

Gdje se nalazi tunel Kvanj koji je upravo probijen i zašto njime nećemo moći voziti ni kada bude završen

29/08/2026
Tagovi
SASENaftaIzvozBankeinvesticijezapošljavanjeturizambiznis vijestiBLSENjemačkatop pričeVlada FBiHautomobiliBingoHrvatskaVolkswagen
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.