Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Bh. firme privode kraju mega projekt kod Karlovca, oboren i rekord
  • Učinjen novi korak ka početku gradnje autoputa Banjaluka – Split
  • Američka ambasada: Napreduje projekat Južne plinske interkonekcije u FBiH
  • Vlada FBiH: 28 miliona KM podrške sektoru male privrede
  • Hrvatska dobija ‘čvor’ vrijedan 17,5 miliona eura: Evo tačne lokacije
  • FAO: Cijene hrane u svijetu pale peti mjesec zaredom
  • Sulejman Al-Shiddi planira graditi hotel na Jahorini
  • Sajam Alpe-Adria: Sarajevo kao cjelogodišnja destinacija u srcu regije
  • Počela gradnja luksuznog hotela na mjestu čuvenog bh. odmarališta
  • Rio Tinto odustao od pregovora o spajanju s Glencoreom
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Najveći sarajevski graditelj u novom višemilionskom biznisu

Najveći sarajevski graditelj u novom višemilionskom biznisu

0
By BiznisInfo on 17/06/2025 Kompanije

Tek sada se otkrivaju prave razmjere ove ogromne investicije

Tibra Pacific iz Kiseljaka, odnosno porodica Brajković, poznata je prvenstveno po izgradnji stanova.

Kompanije iz ove grupacije izgradile su cijela naselja u Sarajevu. Njihovi projekti su naselja Tibra i Bulevar na Stupu te Nova Otoka i kompleks Avenija kod GRAS-a. Trenutno grade i veliki kompleks “Sarajka” na Pofalićima, o čemu je BiznisInfo.ba nedavno pisao.

Posjeduju zemljište na još nekoliko lokacija u Sarajevu gdje pokušavaju dobiti dozvole za gradnju novih objekata.

Tihomir Braković je najveći graditelj stanova u Sarajevu

No, osim toga, grupacija je posljednjih godina veoma aktivna i na planu proizvodnje energije iz obnovljivih izvora. Naime, spadaju u grupu najvećih domaćih investitora u solarne elektrane, otkriva BiznisInfo.ba.

Poznato je da ova kompanija investira u solarne elektrane, no prave razmjere ovih investicija se tek sada otkrivaju.

Naime, kompanija ECO-WAT d.o.o. Kiseljak, koja je u vlasništvu Tibra Pacifica i Brajkovića, investirala je u desetine solarnih elektrana u Hercegovini, te je sama za sebe postala prava poslovna imperija unutar ove grupacije.

ECO-WAT je krajem aprila ove godine podnio zahtjev Regulatornoj komisiji za energiju FBiH (FERK) za izmjenu dozvole za obavljanje djelatnosti proizvodnje električne energije, a zbog izgradnje novih proizvodnih objekata. FERK je pripremio rješenje o izmjeni dozvole u uputio ga u opštu raspravu.

Uglavnom, iz ovog rješenja se vidi da kompanija raspolaže sa čak 41 solarnom elektranom različite snage i kapaciteta, koje imaju upotrebnu dozvolu, piše BiznisInfo.ba.

Posljednja grupa elektrana je dobila upotrebnu dozvolu u martu ove godine, a ostale prošle i pretprošle godine. Elektrane se nalaze u naseljima Trijebanj, Crnići i Pješivacu Stocu, te naselju Cerno u Ljubuškom.

Preuzimanje teksta dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i postavljanje linka ka originalnom tekstu na BiznisInfo.ba

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
ECO-WAT Tibra Tibra-Pacific Tihomir Brajković
NAJNOVIJE

Bh. firme privode kraju mega projekt kod Karlovca, oboren i rekord

06/02/2026

Učinjen novi korak ka početku gradnje autoputa Banjaluka – Split

06/02/2026

Američka ambasada: Napreduje projekat Južne plinske interkonekcije u FBiH

06/02/2026

Vlada FBiH: 28 miliona KM podrške sektoru male privrede

06/02/2026
Tagovi
HrvatskaautomobiliVlada FBiHturizamBankeIzvozzapošljavanjeBoljiposao.comBingoSASEVolkswagenKonzumBLSEinvesticijeNaftaNjemačka
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...