Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Kecman: Aerodrom Banjaluka širi mrežu letova i uvodi hotelske aranžmane
  • Velika akvizicija: Kompanija koja ima fabriku liftova u BiH dobila novog vlasnika
  • Novi izazovi za bh. industriju: Cementara Kakanj odgovara održivim ulaganjima i transparentnim poslovanjem
  • Donesen Program javnih investicija Federacije BiH 2026-2028. godina
  • Kupovina dionica Privredne banke Sarajevo se nastavlja: Promet premašio četiri miliona KM
  • Saznajemo: Britanski div Mineco ponovo pokreće rudnik u BiH u kojem je otpušteno 150 radnika
  • Kraj za zeničku Željezaru: U 10 sati se ugasila visoka peć, 1.500 radnika ide na ulicu?
  • Bh. kompanija planira gradnju fabrike u Australiji: Investicija od 150 miliona dolara
  • Bingo Group nastavlja sponzorstvo Sarajevo Film Festivala
  • Otkrivamo veliku akviziciju: Vlasnik Namexa kupio jedan od najvećih trgovačkih centara u Hercegovini
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Finansije»Na Sarajevskoj berzi današnji promet 143.716 KM
Finansije

Na Sarajevskoj berzi današnji promet 143.716 KM

BiznisInfoBy BiznisInfo26/06/2018Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Na trgovanju na Sarajevskoj berzi danas je ostvaren ukupan promet od 143.716,93 KM. U sklopu sedam transakcija prometovana su 65.784 vrijednosna papira.

Vrijednost BIFX-a pala je za 0,19 indeksnih poena, na 726,97 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,03 posto.

Vrijednost indeksa SASX-30 porasla je za 0,49 indeksnih poena, na 1.056,97 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja porast od 0,05 posto.

Vrijednost SASE Islamskog indeksa – u saradnji s BBI, SASX-BBI porasla je za 0,39 indeksnih poena, na 10.299 poena.

Vrijednost indeksa SASX-Fundamentals, (SASX-FN) i indeksa SASX-10 nije se mijenjala u odnosu na prošlo trgovanje.

Na Kotaciji privrednih društava i na Kotaciji obveznica nije bilo zaključenih transakcija.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Na Kotaciji fondova ostvaren je promet od 141.677,10 KM. U sklopu pet transakcija prometovano je 65.480 dionica. Na Kotaciji fondova najveći promet je ostvaren dionicama ZIF-a BIG Investiciona grupa d.d. Sarajevo (BIGFRK3 ) u iznosu 93.492 KM. Kurs ovog fonda iznosio je 1,87 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je promet dionicama emitenta ZIM d.d. Zenica (ZIMZR) u iznosu 957 KM. U sklopu jedne transakcije prometovano je 87 dionica. Kurs ovog emitenta iznosio je 11 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST2 ostvaren je promet od 1.082,83 KM dionicama emitenta Dobojputevi d.d. Doboj Jug (DBJPR ). U sklopu jedne transakcije prometovano je 217 dionica. Kurs ovog emitenta iznosio je 4,99 KM.

Na Slobodnom tržištu – ST3 i na Tržištu za emitente u stečaju nije bilo ostvarene trgovine.

Najveći dnevni porast vrijednosti zabilježile su dionice emitenta Dobojputevi d.d. Doboj Jug d.d. (DBJPR) od 10,89 posto i dostigle su cijenu od 4,99 KM, dok je najveći dnevni pad registrirao ZIF Prevent Invest d.d. Sarajevo (PVNFRK3) od 0,23 posto s cijenom od 3,11 KM, saopšteno je iz Sarajevske berze.

Fena

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
SASE
najnovije

Kecman: Aerodrom Banjaluka širi mrežu letova i uvodi hotelske aranžmane

30/07/2026

Velika akvizicija: Kompanija koja ima fabriku liftova u BiH dobila novog vlasnika

29/07/2026

Novi izazovi za bh. industriju: Cementara Kakanj odgovara održivim ulaganjima i transparentnim poslovanjem

29/07/2026
IZDVOJENO

Bingo Group nastavlja sponzorstvo Sarajevo Film Festivala

29/07/2026

Da li vaš tim koristi puni potencijal modernih digitalnih alata za rad?

28/07/2026

Rekordno polugodište BH Telecoma: Prihodi 275,2 miliona KM, dobit veća 12 posto i najveća produktivnost u historiji

27/07/2026
Tagovi
turizamNaftaVolkswagenSASEIzvozBingoautomobilitop pričezapošljavanjeVlada FBiHBLSEHrvatskainvesticijebiznis vijestiNjemačkaBanke
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.