Imovina firme City – Otvorena Mreža, povezane sa slučajem Almira Čehajića Batka i aferom “Otvorena mreža”, našla se na sudskoj prodaji zbog izvršnog postupka koji vodi banka.
Prema zaključku Općinski sud u Sarajevu, prvo javno nadmetanje zakazano je za 23. juni ove godine.
Predmet prodaje je nekretnina upisana u zemljišne knjige kao šumsko zemljište u naselju Bojnik kod Sarajeva, ukupne površine 2.574 kvadratna metra, u vlasništvu firme City – Otvorena Mreža d.o.o. Sarajevo.
Imovina vrijedna 77.940 KM
Vrijednost nekretnine procijenjena je na 77.940 KM, a na prvom ročištu ne može biti prodata ispod polovine procijenjene vrijednosti.
Kupac će biti dužan da puni iznos kupoprodajne cijene uplati u roku od 30 dana od prodaje, dok zainteresovani ponuđači prije nadmetanja moraju položiti depozit u visini od 10 posto procijenjene vrijednosti.
Firma City – Otvorena Mreža godinama se dovodi u vezu sa slučajem koji je izazvao veliku pažnju javnosti, a odnosi se na prikupljanje novca za liječenje pacijenata putem projekta “Otvorena mreža”.
Pojedini postupci već okončani
Protiv Almira Čehajića Batka vođena je istraga zbog sumnji u zloupotrebe i nenamjensko trošenje novca prikupljenog za liječenje građana.
Pojedini sudski postupci u vezi s ovim slučajem već su okončani presudama u korist pacijenata koji su tvrdili da, uprkos uplatama i obećanjima, nisu dobili najavljeno liječenje.
Podsjećamo, Čehajić je uhapšen u oktobru 2020, a sredinom novembra 2020. je izašao iz pritvora. Tereti se da je nezakonito stekao 625.000 KM, da je raspolagao kreditima u ime firme “City – Otvorena mreža”, a čime je, prema tužilaštvu, ovoj firmi uzrokovao štetu veću od 50.000 KM.
Preuzimanje teksta i vizuelnog sadržaja dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i postavljanje linka ka originalnom tekstu na BiznisInfo.ba





