Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Egipat objavio novo otkriće plina u delti Nila
  • Konzum ostao bez 1000 radnika, izgubio prvu poziciju po prihodima
  • Veliki projekt oživio: Evo kako izgleda cesta zbog koje će Sarajevo “prodisati”
  • Najveći projekt u historiji Hrvatske – objašnjen u jednoj rečenici
  • Pred prvomajske praznike Porezna uprava FBiH izvršila 223 inspekcijska nadzora
  • Najbogatiji poduzetnik u regiji gradi zgradu u obliku pegle: Projekt od 90 miliona eura
  • Kanton Sarajevo: 7,9 miliona KM za podršku maloj privredi
  • TRZ Hadžići neće u stečaj: Potpisani novi ugovori i najavljene investicije
  • Zašto Evropa gradi tunel dug 64 kilometra: “Na pauzi od posla – u Italiju na espreso”
  • Centralna banka BiH uplatila 184,4 miliona KM u budžet institucija BiH
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»POZITIVA S ADDIKO BANK»Ministrica Pozder potpisala ugovore: Za javne ustanove zaštićenih područja 237.500 KM

Ministrica Pozder potpisala ugovore: Za javne ustanove zaštićenih područja 237.500 KM

0
By BiznisInfo on 03/07/2023 POZITIVA S ADDIKO BANK

Federalna ministrica okoliša i turizma Nasiha Pozder potpisala je danas ugovore sa javnim ustanovama zaštićenih područja, koji su dobili sredstva na osnovu Programa „Podrška boljem funkcionisanju upravljanja uspostavljenim zaštićenim područjima u Federaciji BiH, iz nadležnosti nižih nivoa vlasti“.

Riječ je o podršci koja se dodjeljuje na osnovu Odluke Vlade Federacije BiH o usvajanju Programa utroška sredstava sa kriterijima raspodjele „Tekući transferi drugim nivoima vlasti i fondovima – akcioni plan strategije okoliša“, a koji je utvrđen Budžetom FBiH za 2023. godinu, saopćeno je iz Federalnog ministarstva.

Pozitivne vijesti donose Vam BiznisInfo i Addiko Bank

Ukupna vrijednost danas potpisanih ugovora iznosi 237.500 KM, a sredstva će biti dodijeljena Javnom komunalnom preduzeću „Šćona“ d.o.o. Fojnica koje upravlja Spomenikom prirode  „Prokoško jezero“,  zatim Javnom preduzeću „Park Prirode Hutovo blato“  d.o.o. Čapljina, te Zaštićenom pejzažu „Konjuh“ Banovići.

– Svojim prirodnim ljepotama te velikim bogatstvom biljnog i životinjskog svijeta zaštićena područja su važna za održivi razvoj. Važna su i za očuvanje biljnih i životinjskih vrsta, te njihovih staništa. Pored toga, izrazito su bitna i za razvoj kraja unutar kojeg se nalaze, odnosno u velikoj mjeri utiču na lokalno stanovništvo, kako u ekonomskom smislu, tako i na druge načine. Stoga će Federalno ministarstvo okoliša i turizma nastaviti s pružanjem podrške zaštićenim područjima u Federaciji BiH, kao i zalaganjem za proglašenje novih zaštićenih područja, što je jedan od prioritetnih ciljeva Strategije zaštite okoliša Federacije BiH – saopćeno je iz Federalnog ministarstva.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Egipat objavio novo otkriće plina u delti Nila

03/05/2026

Konzum ostao bez 1000 radnika, izgubio prvu poziciju po prihodima

02/05/2026

Veliki projekt oživio: Evo kako izgleda cesta zbog koje će Sarajevo “prodisati”

02/05/2026

Najveći projekt u historiji Hrvatske – objašnjen u jednoj rečenici

01/05/2026
Tagovi
Boljiposao.comVlada FBiHNaftaBingozapošljavanjebiznis vijestiHrvatskaBLSENjemačkaVolkswagenturizamIzvozBankeautomobiliSASEinvesticije
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...