Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Albanski milijarder koji posluje i u BiH – sprema investiciju od 100 miliona eura
  • m:tel među najpoželjnijim poslodavcima i u 2025. godini
  • 17. Dani BHAAAS-a održat će se od 4. do 7. juna u Sarajevu
  • Ministar Forto: Usvojeno rješenje za vozače
  • HIFA Oil Koncern širi mrežu u Crnoj Gori: Nova moderna pumpa otvorena u Podgorici
  • Jahorina ekonomski forum: Uređeno tržište počinje dijalogom države i privrede
  • Hrvatskim parama se gradi most u BiH: Koštat će 5 miliona eura i biti simbol grada
  • Gigantska mašina duga 144 metra krenula u probijanje megatunela kroz srce Evrope
  • Pretis vraćen na berzu: Gigant namjenske industrije priznao milionske gubitke
  • Najstarija hrvatska pivovara dobila novog vlasnika, kreću velike investicije
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»McDonald's planira zaposliti 375.000 radnika ovog ljeta

McDonald's planira zaposliti 375.000 radnika ovog ljeta

0
By BiznisInfo on 13/05/2025 Kompanije

McDonald's je u ponedjeljak na konferenciji za novinare na kojoj je učestvovala i američka ministrica rada Lori Chavez-DeRemer objavio planove za zapošljavanje do 375.000 radnika ovog ljeta.

Iako je McDonald's dugo bio jedan od kulinarskih favorita predsjednika Donalda Trumpa, firma se tokom njegovog drugog mandata približavala njegovoj administraciji.

Kompanija se vjerojatno nada da će ostati u Trumpovoj milosti i izbjeći prepreke svom poslovanju, poput programa “Učinimo Ameriku ponovno zdravom” ministra zdravstva i socijalnih usluga Roberta F. Kennedyja Jr. ili nepovoljne regulacije Ministarstva rada.

Na primjer, McDonald's je donirao milion dolara za Trumpovu drugu predsjedničku inauguraciju, što je bio njegov prvi doprinos inauguracijskom fondu u više od decenije, prenosi SEEbiz.

Osim toga, predstavnici McDonald'sa, Wendy'sa, Yum Brandsa i drugih lanaca brze hrane navodno su se sastali s Chavez-DeRemer prije Trumpove inauguracije kako bi razgovarali o ključnim temama u industriji, poput zakona koji podržava sindikate i pravila zajedničkog poslodavca, koje definira odnos između davatelja franšize i primatelja franšize.

Tokom događaja u ponedjeljak, McDonald's i Chavez-DeRemer proslavili su 10. godišnjicu programa firme „Archways to Opportunity“, koji pruža pomoć pri plaćanju školarine i pomaže zaposlenicima u postizanju obrazovnih ciljeva, poput stjecanja srednjoškolske diplome.

McDonald's i šira ugostiteljska industrija obično započinju masovno zapošljavanje kako bi zadovoljili veću potražnju tokom ljeta. Objava u ponedjeljak postavila je McDonald'sov najveći cilj zapošljavanja u godinama.

Godine 2020. dok je ponovno otvarao svoje restorane, lanac je izjavio da želi zaposliti samo 260.000 zaposlenika u restoranima.

Kroz svoje restorane u vlasništvu firme i franšiznih restorana, McDonald's je jedan od najvećih privatnih poslodavaca u zemlji. McDonald's tvrdi da je svaki osmi Amerikanac u nekom trenutku radio u jednom od njegovih restorana.

Najnoviji poticaj zapošljavanju dolazi u trenutku kada McDonald's otvara još restorana u SAD-u. Firma ima za cilj dodati 900 novih lokacija u SAD-u do 2027. godine.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
McDonald's
NAJNOVIJE

Albanski milijarder koji posluje i u BiH – sprema investiciju od 100 miliona eura

15/05/2026

m:tel među najpoželjnijim poslodavcima i u 2025. godini

15/05/2026

17. Dani BHAAAS-a održat će se od 4. do 7. juna u Sarajevu

15/05/2026

Ministar Forto: Usvojeno rješenje za vozače

15/05/2026
Tagovi
automobiliBankeinvesticijeIzvozNjemačkaVolkswagenVlada FBiHHrvatskaturizambiznis vijestiBoljiposao.comSASENaftazapošljavanjeBLSEBingo
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.