Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Veliko gradilište u Sarajevu: Na 14.000 kvadrata raste kompleks sa 450 stanova i velikim trgom
  • Objavljena nova rang-lista razvijenosti u FBiH: Široki Brijeg prestigao Mostar i Tuzlu
  • Velika italijanska investicija donosi tehnološki iskorak u BiH: Bosankar izgradio novu modernu fabriku
  • Privatni sektor motor rasta privrede: Firme u FBiH u 2025. zaradile 4,9 milijardi KM
  • EU mijenja pravila igre: Hoće li BiH otpad pretvoriti u energiju ili ostati zatrpana deponijama
  • FDA svrstala ZYN nikotinske vrećice u kategoriju proizvoda sa modifikovanim rizikom
  • BH Telecom 20. jula odlučuje o najvećoj akviziciji u svojoj historiji: Na dnevnom redu kupovina Telemacha
  • Energoinvest dobio dva nova ugovora vrijedna gotovo 12 miliona KM
  • Lockheed Martin sprema akviziciju vrijednu 3,5 milijardi dolara: Kupuje kompaniju ključnu za podvodno ratovanje
  • Danas isplata penzija u FBiH za juni: Evo svih iznosa pred novo povećanje u avgustu
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Manifestacija “Njemačka u Bosni i Hercegovini” održana u Brčkom

Manifestacija “Njemačka u Bosni i Hercegovini” održana u Brčkom

0
By BiznisInfo on 13/06/2018 Ekonomija

U organizaciji predstavništva njemačke privrede u BiH i uz podršku Ambasade Savezne Republike Njemačke u BiH u utorak je održana manifestacija “Njemačka u Bosni i Hercegovini” u Omladinskom centru u Brčkom.

Osim bosanskohercegovačkih firmi i organizacija, ovaj događaj okupio je veliki broj njemačkih organizacija, institucija i firmi s ciljem predstavljanja njihovog angažmana i rada u BiH.

Tako su se posjetitelji imali priliku upoznati s radom organizacija kao što su Goethe Institut, GIZ (Društvo za međunarodnu saradnju), Njemačka služba za akademsku razmjenu (DAAD) i mnogim drugima.

Među izlagačima su se također našli i poznati njemački brendovi Audi, Volkswagen, Beuer, kao i Njemački centar za robotiku.

Gradonačelnik Brčko distrikta BiH Siniša Milić u svom je obraćanju prisutnima rekao kako od ovog događaja očekuje da će njemački privrednici Brčko distrikt prepoznati kao sredinu pogodnu za ulaganja.

Ambasadorica SR Njemačke u BiH Christiane Hohmann na otvorenju manifestacije navela je da cilj Njemačke nije samo propagirati njemačke proizvode u BiH, nego i da se pokaže koliko Njemačka podržava BiH na putu u Evropsku uniju.  (Fena)

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Veliko gradilište u Sarajevu: Na 14.000 kvadrata raste kompleks sa 450 stanova i velikim trgom

04/07/2026

Objavljena nova rang-lista razvijenosti u FBiH: Široki Brijeg prestigao Mostar i Tuzlu

03/07/2026

Velika italijanska investicija donosi tehnološki iskorak u BiH: Bosankar izgradio novu modernu fabriku

03/07/2026

Privatni sektor motor rasta privrede: Firme u FBiH u 2025. zaradile 4,9 milijardi KM

03/07/2026
Tagovi
Vlada FBiHVolkswagenBLSENjemačkatop pričeNaftaturizamSASEzapošljavanjeBingoBankeautomobiliHrvatskabiznis vijestiinvesticijeIzvoz
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.