Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Općina Travnik izdvaja 200 hiljada KM za poduzetnike i obrtnike
  • Bh. grad na pragu EU postaje industrijska sila, stiže nova fabrika
  • NASA na putu ka najskupljem asteroidu u Svemiru: Nova biznis era?
  • Rađa se brodarski div: Nijemci u akviziciji od 4,2 milijarde dolara
  • Niška pivara dobila novog vlasnika
  • Ministar Forto: Mogući novi protesti prijevoznika
  • Franklin Templeton i Binance lansiraju institucionalni model kolaterala nove generacije
  • Cupra na velika vrata ulazi u Bosnu i Hercegovinu
  • Željezara Zenica ide u stečaj, dug dostigao 350 miliona KM
  • Knjiga „Nisam savršena“ je u prodaji – sav prihod ide u humanitarne svrhe
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Luksuzni kruzer uplovio u luku Brčko

Luksuzni kruzer uplovio u luku Brčko

0
By BiznisInfo on 19/04/2024 Biznis cafe

Luksuzni riječni kruzer “Victor Hugo” uplovio je sinoć u brčansku “Luku“ prvi put ove godine, sa 100 putnika uglavnom iz nekoliko srednjoevropskih država.

Kapetan na kruzeru Rudolff Volker rekao je da mu je ovo jedna od najdražih plovidbi i tehnički najzahtjevnija jer počinje u Budumpešti, a završava u Sisku s nekoliko pristajanja u Beogradu, Brčkom i Slavonskom Brodu.

Prema njegovim riječima, kruzer je specijalno konstruisan sa gazom od 1,2 metra, dužinom od 82 metra i širokim trupom te može da se vozi po mnogim evropskom rijekama uprkos niskom vodostaju. Na putovanjima od Beograda do Siska pomažu mu lokalni piloti koji poznaju riječne tokove.

– Na brodu su uglavnom penzioneri iz Švicarske, Belgije, Holandije i skandinavskih zemalja. Nakon današnjeg razgledanja grada i slobodnih aktivnosti plovidbu nastavljamo dalje ka Sisku i u zavisnosti od vodostaja uživaćemo u plovidbi do Siska – rekao je kapetan Volker, prenosi Info Brčko.

Nakon isplovljavanja iz Budimpešte, nakon što su stali i obišli Kopački rit, Osijek, Vukovar, Ilok, Novi Sad, Beograd i Sremsku Mitrovicu, kruzer je stigao u Brčko.

Član Upravnog odbora Turističke organizacije Brčko distrikta Aleksandar Đurić dočekao je turiste i poželio im dobrodošlicu, potvrdivši još jednom da rijeka Sava ima potencijal za razvoj riječnog turizma.

– Takođe, i ove godine imamo potvrdu svih potencijala Save sa aspekta razvoja nautičkog turizma i velika je čast što možemo da ugostimo turiste iz centralne i zapadne Evrope, što jasno govori da ova vrsta turizma ima veliku šansu u ovom gradu – rekao je Đurić.

Dodaje da je turistima prezentiran rad tri kulturno-umjetnička društva koja su predstavili kulturu i tradiciju naroda koji žive na tom području.

Najveća evropska kompanija za kružna putovanja Cruise Europe iz Pariza jednom godišnje tokom aprila organizuje 11-dnevno krstarenje Dunavom i Savom koje se završava u Sisku i zbog toga je jedinstveno jer je to zasad jedini turistički kruzer koji plovi Savom do Siska.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Luka Brčko
NAJNOVIJE

Općina Travnik izdvaja 200 hiljada KM za poduzetnike i obrtnike

16/02/2026

Bh. grad na pragu EU postaje industrijska sila, stiže nova fabrika

16/02/2026

NASA na putu ka najskupljem asteroidu u Svemiru: Nova biznis era?

16/02/2026

Rađa se brodarski div: Nijemci u akviziciji od 4,2 milijarde dolara

16/02/2026
Tagovi
investicijeNjemačkazapošljavanjeVolkswagenautomobiliIzvozBoljiposao.comBankeNaftaBingoHrvatskaKonzumBLSEVlada FBiHSASEturizam
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.