Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Prihodi FBiH manji za 58 miliona KM: Doprinosi za penzije pali za čak 93 miliona
  • MOL ulazi u projekat koji jača energetsku sigurnost Evrope: Potraga za naftom i plinom na 10.300 km²
  • Jedan od najvažnijih projekata između BiH i Crne Gore ulazi u novu fazu: Danas otvaranje ponuda za izgradnju
  • Sarajevski investitor sprema jednu od najvećih solarnih elektrana u BiH: Projekt od 158 miliona KM na 116 hektara
  • Kada se trud prepozna i cijeni: Muhamed je za devet godina prešao put od skladišta do prodajnog predstavnika
  • Utvrđen prijedlog Zakona o gasu Federacije BiH
  • Više od 1,2 milion KM za uvezivanje staža radnicima rudnika
  • Brza cesta duga 61 kilometar i vrijedna 938 miliona KM mijenja Hercegovinu: Objavljeni novi detalji
  • Veliki dan za malu opštinu: Nakon dvogodišnje pauze ponovo dobili banku
  • Utvrđena maksimalna visina marži za neaditivirane naftne derivate
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Limometal iz Cazina uspješno završio 2022. godinu, u 2023. povećavaju proizvodnju i osvajaju nova tržišta
Kompanije

Limometal iz Cazina uspješno završio 2022. godinu, u 2023. povećavaju proizvodnju i osvajaju nova tržišta

BiznisInfoBy BiznisInfo06/01/2023Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Mensur Mulalić

Konstantan rast cijena i nestabilno tržište, uz zaostale posljedice pandemije COVID-19 te kontinuirano opterećenje zbog rata u Ukrajini, obilježili su globalnu privredu u 2022. godini, a izuzetak nije bila ni Bosna i Hercegovina.

Opšti rast cijene goriva, očekivano je povukao cijeli lanac, no, iako u teškim uslovima za razvoj u 2022.
godini, firma Limometal iz Cazina je uspjela da zadrži nivo proizvodnje i radna mjesta, a čak su bilježili
rast obima proizvodnje. Najveći problem im još uvijek predstavlja nabavka repromaterijala.

Dobri poslovni rezultati su proizvod dobre organizacije, ali i zalaganja svih uposlenih, od radnika u
proizvodnji do direktora ove firme, što je u konačnici u godini iza nas dovelo i do odluke o ukidanju
radnih subota.

U protekloj 2022. godini Limometal je predstavio i modifikovanu verziju svoje limene garaže, koja je, uz
vrt garaže, hit proizvod ove kompanije u regionu, Sloveniji i Hrvatskoj, a na dobrom je putu da se, kao i
prethodna verzija, probije na tržište zapadne Evrope.

– Limometal je većinu svojih poslovnih ciljeva uspješno realizirao u 2022. godini. Ciljevi za 2023. godinu su
povećanje obima i unaprijeđenje proizvodnje novim proizvodima i sopstvenim razvojem novih mašina i
alata. Vezano za tržišno učešće, cilj je povećanje učešća na postojećim i plasman proizvoda na nova
tržišta, prvenstveno tržišta Evropske Unije – kazao je Mensur Mulalić, direktor Limometala.

Proizvodi Limometala pored naše zemlje već nekoliko godina prodaju se i u Hrvatskoj, Srbiji, Crnoj Gori,
Sloveniji i Austriji. Ova firma je i jedan od lidera na Balkanu u sektoru proizvodnje i prodaje krovno-
fasadnih profilisanih limova, a zbog uspješnog poslovanja dobitnici su brojnih nagrada.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Limometal
NAJNOVIJE

Prihodi FBiH manji za 58 miliona KM: Doprinosi za penzije pali za čak 93 miliona

16/06/2026

MOL ulazi u projekat koji jača energetsku sigurnost Evrope: Potraga za naftom i plinom na 10.300 km²

16/06/2026

Jedan od najvažnijih projekata između BiH i Crne Gore ulazi u novu fazu: Danas otvaranje ponuda za izgradnju

16/06/2026

Sarajevski investitor sprema jednu od najvećih solarnih elektrana u BiH: Projekt od 158 miliona KM na 116 hektara

16/06/2026
Tagovi
IzvozBingoBLSEBankeNaftainvesticijeautomobiliHrvatskaturizamzapošljavanjeVolkswagentop pričeNjemačkaVlada FBiHSASEbiznis vijesti
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.