Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Kanađani preuzeli firmu s gubicima i stvorili najvećeg bh. izvoznika
  • Slovenci ciljaju bh. firmu: Počinje preuzimanje vrijedno milione maraka
  • Ugašena Visoka peć, obustavljena proizvodnja čelika u Zenici
  • Vlada FBiH: Rekordnih 190 miliona KM poticaja poljoprivredi
  • Crna Gora pokreće Dijalog o ulaganjima u energetiku
  • Veliki uspjeh za BiH: Kompanija iz Sarajeva dobitnik nagrade za inovaciju godine na Adria Future Summitu 2026
  • Samsung najavljuje globalnu saradnju za Galaxy S26 Ultra povodom premijere filma Đavo nosi Pradu 2 u kinima
  • MF grupacija na DDays 2026: Tehnologija mora približiti finsansije ljudima, a ne udaljiti ih
  • Općina Ilidža jača privredu i zapošljavanje: Podrška za 21 poslodavca i nova radna mjesta
  • „Tri priče, tri pjesme“ Aquarius Group u finalu BalCannes festivala
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Kroz projekat “Zajedno do posla” bit će zaposleno 1.332 osoba RS
Ekonomija

Kroz projekat “Zajedno do posla” bit će zaposleno 1.332 osoba RS

BiznisInfoBy BiznisInfo02/05/2021Nema komentara3 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Ilustracija

Upravni odbor Zavoda za zapošljavanje odobrio je dodatna sredstva za zapošljavanje 1.332 lica, koja je obezbijedila Vlada Republike Srpske po projektu “Zajedno do posla”.

Direktor Zavoda za zapošljavanje Miroslav Vujičić rekao je Srni da su sredstva povećana zbog velike zaintereosvanosti za Program finansiranja samozapošljavanja djece poginulih boraca, demobilisanih boraca i ratnih vojnih invalida Vojske Republike Srpske u 2021. godini “Zajedno do posla” na koji se prijavilo oko 1.400 lica.

Vujičić je istakao da je od ukupnog broja odobrenih lica, 1.226 iz kategorije nezaposlenih demobilisanih boraca i ratnih vojnih invalida Vojske Republike Srpske i 106 lica iz kategorije djeca poginulih boraca.

On je naveo da će Zavod izdvajati po 10.000 KM po jednom nezaposlenom licu.

Vujičić je rekao da će u ovoj godini biti realizovan i Program zapošljavanja i samozapošljavanja ciljnih kategorija u privredi, za šta je izdvojeno 4.000.000 KM za zapošljavanje 950 lica.

On je dodao da će za 750 lica za zapošljavanje kod poslodavaca, biti izdvojeno po 4.000 KM po jednom licu što ukupno iznosi 3.000.000 KM, a za samozapošljavanje 200 lica ciljne kategorije po 5.000 KM po jednom licu, što ukupno iznosi 1.000.000 KM.

– Za Program podrške zapošljavanju Roma u Republici Srpskoj u 2021. godini obezbijeđeno je 188.000 KM iz budžeta BiH. Za zapošljavanje kod poslodavaca po 6.000 KM po jednom nezaposlenom licu i za samozapošljavanje po 5.000 KM – rekao je Vujičić.

On je napomenuo da je ukupna vrijednost Program podrške u privredi putem povrata uplaćenih poreza i doprinosa za novo zapošljavanje radnika 5.000.000 KM, za oko 1.600 lica i to za zapošljavanje kod poslodavca.
Vujičić je podsjetio da je u skladu sa Akcionim planom, Zavod u 2020. godini pripremio šest programa zapošljavanja poslodavcima i nezaposlenim licima za korišćenje sredstava, za šta su obezbijeđena sredstva od 16.898.2130 KM za zapošljavanje 3.157 nezaposlena lica.

– Programi su bili namijenjeni teže zapošljivim licima, djeci poginulih boraca, demobilisanim borcima, ratnim vojnim invalidima, mladima bez radnog iskustva, ranjivim grupama, licima koja su duže na evidenciji nezaposlenih – rekao je on.

Vujičić je dodao i da je za Program “Zajedno do posla” u 2020. godini odobreno 4.511.000 KM za zapošljavanje 769 lica.

Prema njegovim riječima, za zapošljavanje 935 pripravnika sa visokom i srednjom stručnom spremom u protekloj godini odobreno je 6.321.2958 KM, za program zapošljavanja i samozapošljavanja ciljnih kategorija u privredi obezbijeđeno je 5.595.000 KM za zapošljavanje 1.341 lica, a za program obuke, dokvalifikacije i prekvalifikacije odobreno je 9.000 KM za četiri nezaposlena lica.

On je istakao da je po Programu podrške partnerstvu u realizaciji aktivnih politika zapošljavanja i samozapošljavanja sa lokalnim zajednicama, uudruživanje sredstava za zapošljavanje, odobreno 175.000 za 85 lica, a po Programu podrške zapošljavanju Roma u Republici Srpskoj u 2020. godini iz budžeta BiH izdvojeno je 227.000 KM, za zapošljavanje 33 lica.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Kanađani preuzeli firmu s gubicima i stvorili najvećeg bh. izvoznika

23/04/2026

Slovenci ciljaju bh. firmu: Počinje preuzimanje vrijedno milione maraka

23/04/2026

Ugašena Visoka peć, obustavljena proizvodnja čelika u Zenici

23/04/2026

Vlada FBiH: Rekordnih 190 miliona KM poticaja poljoprivredi

23/04/2026
Tagovi
HrvatskaVolkswagenBLSEturizamzapošljavanjebiznis vijestiinvesticijeSASEBingoVlada FBiHNjemačkaNaftaIzvozBoljiposao.comautomobiliBanke
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.