Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Nastaje jedna od najvećih bankarskih grupacija u Evropi: Njemački gigant Commerzbank dobija novog vlasnika
  • Konačna sudbina Koksare: Industrijski gigant bit će prodat u dijelovima
  • Pokreće se veliki projekt u BiH: Cesta duga 180 kilometara povezala bi sedam gradova
  • Tešanj kreće u veliku ekspanziju: Gradit se čak 125 hektara poslovnih zona, u planu i aerodrom
  • Blokiran projekt od 23 miliona KM: Gradilište brze ceste kod Sarajeva zaraslo u korov
  • Hoće li nepoštivanje sporazuma ugroziti izgradnju Muzeja Ars Aevi?
  • Jedno od najvećih imena auto-industrije u BiH: Vlasnik Brabusa posjetio kraljevski grad
  • HIFA OIL Koncern podržao Festival „Slovo Gorčina“ i dugoročnu inicijativu za očuvanje nekropola stećaka
  • Veliki interes za Tešanjski sajam privrede: Na jubilarnom izdanju predstavit će se više od 800 izlagača
  • Američki div Bechtel pred novim megaprojektom na Zapadnom Balkanu od 2,6 milijardi eura
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Investitor koji ima 2.000 zaposlenih u BiH pojasnio odluku da dalje ne investira

Investitor koji ima 2.000 zaposlenih u BiH pojasnio odluku da dalje ne investira

0
By BiznisInfo on 17/11/2024 Ekonomija
Grad Sunca

Nikad nisam izdao svoj narod, pa neću ni sada, kazao je u novom intervjuu

Rodoljub Drašković, najpoznatiji investitor iz istočne Hercegovine, komentirao je ponovo svoje poslove u BiH i regionu.

Podsjetimo da je Drašković u septembru saopštio da je “spakovao kofere i svojim helikopterom napustio Hercegovinu”. To je objavio nakon što je završio stečaj u kompaniji “Swisslion” d.o.o. prehrambena industrija Trebinje.

Tada je naglašeno da je Drašković konsolidovao sva svoja preduzeća u Hercegovini, izuzev IAT-a čija se likvidacija očekuje sredinom sljedeće godine.

– Spakovao je svoje kofere i svojim helikopterom napustio Hercegovinu sa namjerom da se u nju više nikada poslovno ne vrati – zaključeno je tada.

Rodoljub Drašković

Podsjetimo da je Drašković važio za najvećeg investirao u istočnoj Hercegovini. Vlasnik je i poznatog kompleksa Grad Sunca. No, nakon što je iznio teške optužbe na račun vlasti u RS-u odlučio je da svoje investicije preusmjeri u druge države.

Šta je sada rekao

U najnovijem intervjuu za Novi magazin, Drašković je pojasnio da svi njegovi poslovi u BiH ostaju, ali da nema namjeru dalje investirati.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

– Ja u Trebinju imam više od 2.000 zaposlenih. Nikad svoj narod i svoje ljude nisam ostavio pa neću ni sada. Grad Sunca radi punim kapacitetom, rade trgovine, radi industrija i sem nas u Republici Srpskoj nema industrije tog obima – poručio je Drašković.

Podsjetio je da se u Hercegovinu vratio da bi pomogao njenom ukupnom privrednom razvoju.

– Pored revitalizacije i spašavanja mašinske industrije, pokrenuli smo prehrambenu industriju, trgovinu, hotelijerstvo, izgradili smo sportske terene, akva-park, ugostiteljske objekte, ali sam shvatio da politika u Republici Srpskoj ima jedini interes-da uzima novac od privrede – naglasio je.

Dodao je da je izigran od strane vlasti u RS-u, te da nema namjeru da dalje investira, ali da postojeće investicije neće propasti.

– Moja preduzeća u Bosni i Hercegovini danas uspješno posluju i garantujem da će tako ostati i u budućnosti – zaključio je.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Grad sunca Rodoljub Drašković
NAJNOVIJE

Nastaje jedna od najvećih bankarskih grupacija u Evropi: Njemački gigant Commerzbank dobija novog vlasnika

26/07/2026

Konačna sudbina Koksare: Industrijski gigant bit će prodat u dijelovima

26/07/2026

Pokreće se veliki projekt u BiH: Cesta duga 180 kilometara povezala bi sedam gradova

25/07/2026

Tešanj kreće u veliku ekspanziju: Gradit se čak 125 hektara poslovnih zona, u planu i aerodrom

25/07/2026
Tagovi
biznis vijestiVlada FBiHSASEVolkswagenBankeNjemačkazapošljavanjetop pričeautomobiliturizamNaftaIzvozHrvatskaBingoBLSEinvesticije
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...