Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Treće izdanje konferencije „Horizonti kapitala“ ponovo okuplja regionalne lidere u Sarajevu
  • Ministar Forto: Profesionalni vozači ne mogu više čekati – Evropskoj komisiji ponudili smo provodivo rješenje
  • BiH zvanično aplicirala za SEPA-u: Evo šta to znači za građane i privredu
  • GoOut Festival na Jahorini i Ravnoj planini: Tri dana sporta, prirode, muzike i adrenalina, biciklom na ćevape u Sarajevo
  • Kreće velika transformacija: Hotel Ero u Mostaru dobit će novu namjenu, investicija vrijedna 23 miliona KM
  • Bingo Group i ove godine otvara vrata VIP događaja građanima: Osvojite ulaznice za koncert Petra Graše
  • Vlasnici Željezare Zenica otkrili rješenje za spas kompanije: Potrebna investicija od 400 miliona KM
  • Milanović povlači 70 miliona KM iz Nove banke: Novac stiže u trenutku velikih investicija u regionu
  • Potpisan ugovor: Austrijski investitor gradi novu fabriku u BiH na parceli od 3.500 kvadrata
  • Ministar Lakić: Vlasnik je odbio rješenja Vlade, ali radnici Željezare nisu ostavljeni
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Intenzivirati saradnju na realizaciji autoputa Beograd-Sarajevo

Intenzivirati saradnju na realizaciji autoputa Beograd-Sarajevo

0
By BiznisInfo on 11/02/2020 Ekonomija

Ministar komunikacija i transporta u Savjetu ministara Vojin Mitrović i ambasador Srbije u BiH Aleksandar Đorđević saglasni su da treba intenzivirati saradnju na realizaciji sporazuma dvije zemlje o izgradnji auto-puta Beograd-Bijeljina-Brčko-Sarajevo i brze saobraćajnice od Sarajeva preko Pala, Rogatice, Višegrada, Vardišta, sa vezom za Goražde, do Beograda.

Mitrović i Đorđević su tokom današnjeg susreta u Sarajevu naglasili da prioritet u realizaciji ovog regionalno značajnog infrastrukturnog projekta ima izgradnja mosta na Rači i auto-puta do Bijeljine, te povezivanje ovog auto-puta sa dijelom Koridora “Pet ce” prema Doboju i auto–putu do Banjaluke, saopšteno je iz Ministarstva komunikacija i transporta.

Mitrović je najavio da će o realizaciji projekta izgradnje auto-puta Beograd-Sarajevo naredne sedmice u Beogradu razgovarati sa ministrom građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zoranom Mihajlović.

Prema riječima Mitrovića, potrebno je što hitnije ukloniti bilo kakve administrativne prepreke za realizaciju ovog velikog infrastrukturnog projekta, koji će, kako je naglasio, dati ogroman doprinos boljem povezivanju svih zemalja u regionu, te na mnogo veći značajno nivo podići privrednu saradnju i razmjenu BiH i Srbije.

Na sastanku je bilo riječi i o stvaranju uslova za potpisivanje Sporazuma između Savjeta ministara i Vlade Srbije o održavanju i rekonstrukciji drumskih međudržavnih mostova.

Đorđević je izrazio zadovoljstvo zbog činjenice da je Savjet ministara u novom sazivu već na prvoj sjednici donio odluku o odobravanju dodatnih sredstava za izgradnju graničnog prelaza Bratunac-LJubovija, čime će u punu funkciju biti stavljen most “Bratoljub”, koji je izgradila Srbija, a koji povezuje ove dvije opštine u BiH i Srbiji.

U saopštenju je navedeno da je na sastanku bilo riječi i o mogućnostima unapređenja željezničkog saobraćaja između BiH i Srbije, te je Mitrović predložio intenziviranje sastanaka i razgovora na kojima bi bile razmijenjene dobre prakse i iskustva iz Srbije u toj oblasti i bezbjednosti željezničkog transporta.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Autoput Beograd-Sarajevo Vojin Mitrović
NAJNOVIJE

Treće izdanje konferencije „Horizonti kapitala“ ponovo okuplja regionalne lidere u Sarajevu

06/08/2026

Ministar Forto: Profesionalni vozači ne mogu više čekati – Evropskoj komisiji ponudili smo provodivo rješenje

06/08/2026

BiH zvanično aplicirala za SEPA-u: Evo šta to znači za građane i privredu

06/08/2026

GoOut Festival na Jahorini i Ravnoj planini: Tri dana sporta, prirode, muzike i adrenalina, biciklom na ćevape u Sarajevo

06/08/2026
Tagovi
biznis vijestiturizamIzvoztop pričeinvesticijeVlada FBiHzapošljavanjeBLSEautomobiliNaftaSASEBankeVolkswagenHrvatskaBingoNjemačka
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.