Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Nova milionska akvizicija: Biznismen Gordan Pavlović kupio još jednu kompaniju
  • Na Sarajevskoj berzi u maju ostvaren promet od gotovo 33 miliona KM
  • Bingo pokrenuo veliku nagradnu igru “Bodrimo naše”
  • Bh. biznismen preuzima kompanije u 8 evropskih zemalja i stvara regionalnog lidera
  • Impresivni kompleks Petra Ćorluke ulazi u završnu fazu: Nove snimke otkrivaju razmjere projekta
  • Agencija za rad i zapošljavanje BiH: U aprilu blago smanjena nezaposlenost
  • Australci preuzeli veliki rudarski projekat u BiH: Kreću istraživanja na čak 80 km²
  • Kompanija pokrenula proces: Decenijama zaboravljena imovina ponovo u vlasništvu Energoinvesta
  • Binance pokrenuo trgovanje američkim dionicama i najavio bStocks tokenizovane vrijednosne papire
  • Lakić o Koksari Lukavac: Industrijski prostor koji mora dobiti novu šansu
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Imenovani novi Nadzorni odbori BH Telecoma, EPBiH, Cesta FBiH…

Imenovani novi Nadzorni odbori BH Telecoma, EPBiH, Cesta FBiH…

0
By BiznisInfo on 18/07/2023 Ekonomija, Kompanije

Vlada Federacije je, na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija, donijela Rješenje o imenovanju Dijane Tomić i Adisa Šehića za članova Upravnog odbora Bosanskohercegovačke željezničke javne korporacije, za predstavnike Federacije BiH. Ovaj upravni odbor imenuje se na period od šest mjeseci. Prethodno su dva vršioca dužnosti Upravnog odbora razriješena zbog isteka mandata.

Danas je, na prijedlog Federalnog ministarstva okoliša i turizma, doneseno Rješenje kojim se imenuje Koordinaciono tijelo za praćenje implementacije Pravilnika o upravljanju ambalažom i ambalažnim otpadom u sastavu Muhamed Šehović za predsjedavajućeg (Fond za zaštitu okoliša Federacije BiH), te članovi Omer Čaušević (Federalna uprava za inspekcijske poslove), Mirsad Ibrović (Federalno ministarstvo okoliša i turizma), Sabina Bezdrob (Federalno ministarstvo finansija), Jasmin Osmanović (Eko život d.o.o. Tuzla, ovlašteni operater sistema upravljanja ambalažnim otpadom), te Amela Hrbat (Ekopak Sarajevo, ovlašteni operater sistema upravljanja ambalažnim otpadom). Članovi Koordinacionog tijela imenovani su na period od četiri godine.

Na prijedlog Federalnog ministarstva okoliša i turizma doneseno je i Rješenje kojim se imenuje Koordinaciono tijelo za praćenje implementacije Pravilnika o upravljanju otpadom od električnih i elektronskih proizvoda u sastavu Emina Kilim za predsjedavajuću (Fond za zaštitu okoliša Federacije BiH), te članovi Azem Mujan (Federalna uprava za inspekcijske poslove), Azra Bašić (Federalno ministarstvo okoliša i turizma), Esma Jahić (Federalno ministarstvo finansija), Elma Babić Džihanić (Zeos eko-sistem d.o.o. Sarajevo, ovlašteni operater sistema upravljanja otpadom od električnih i elektronskih proizvoda), te Erkin Međedović (KimTec Eko d.o.o. Vitez, ovlašteni operater sistema upravljanja otpadom od električnih i elektronskih proizvoda). Članovi Koordinacionog tijela imenovani su na period od četiri godine.

Danas je, na prijedlog Federalne uprave za geodetske i imovinsko-pravne poslove, izmijenjeno Rješenje o imenovanju Vijeća za infrastrukturu prostornih podataka FBiH, te je u ovo tijelo imenovan Goran Lulić.

Na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija data je prethodna saglasnost za imenovanje Sedada Avdića (predjednik), Samira Čorbe, Affana Čehajića, Muje Hasića, Nadira Durmića i Zorana Marjanovića za vršioce dužnosti članova Nadzornog odbora Dioničkog društva BH Telecom Sarajevo uime državnog kapitala, do okončanja konkursne procedure, a najduže do tri mjeseca.

Vlada FBiH je, na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija, dala prethodnu saglasnost za imenovanje Željka Petrovića (predsjednik), te Igora Josipovića, Armina Kurtagića, Nermina Bojčića i Nermina Jašarevića (članovi) za vršioce dužnosti članova Nadzornog odbora JP Ceste Federacije BiH d.o.o. Sarajevo, do okončanja konkursne procedure, a najduže do tri mjeseca. Prethodno je data prethodna saglasnost za razrješenje vršioca dužnosti članova ovog nadzornog odbora radi isteka mandata.

Danas je imenovan Odbor za reviziju Javnog preduzeća Autoceste Federacije BiH d.o.o. Mostar, na period od četiri godine i to Enes Baljić (predsjednik), te Nina Džidić i Ivana Bušić (članovi). Prethodno je donesena odluka o razrješenju ovog odbora.

Na prijedlog Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije data je prethodna saglasnost Skupštini Privrednog društva JP Elektroprivreda BiH d.d. – Sarajevo za imenovanje Adisa Kepeša, Damira Okanovića, Vedrana Kasera, Milenka Obada, Idhama Kruške i Edina Hamzića za vršioce dužnosti članova Nadzornog odbora ovog privrednog društva, uime državnog kapitala, do okončanja konkursne procedure, a najduže do tri mjeseca. Prethodno je data saglasnost Skupštini Privrednog društva JP Elektroprivreda BiH d.d. – Sarajevo za razrješenje članova Nadzornog odbora, uime državnog kapitala, radi gubitka povjerenja dioničara.

Za učešće u radu i odlučivanju na predstojećim skupštinama privrednih društava danas su opunomoćeni Zineta Mujaković (JP Nacionalni park Una d.o.o. Bihać) i Sanjin Dugalić (Feroelektro d.d. Sarajevo).

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Nova milionska akvizicija: Biznismen Gordan Pavlović kupio još jednu kompaniju

03/06/2026

Na Sarajevskoj berzi u maju ostvaren promet od gotovo 33 miliona KM

03/06/2026

Bingo pokrenuo veliku nagradnu igru “Bodrimo naše”

03/06/2026

Bh. biznismen preuzima kompanije u 8 evropskih zemalja i stvara regionalnog lidera

03/06/2026
Tagovi
namjenska industrijaVlada FBiHturizamBLSEVolkswagenNjemačkaSASEHrvatskaBingoBankeinvesticijezapošljavanjeautomobilibiznis vijestiNaftaIzvoz
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.