Riječ je objektu na odličnoj lokaciji, ali koji godinama zjapi prazan
Zlatko Hrkać, izvršni direktor, suosnivač i suvlasnik firme Sofa IT koja stoji iza popularne sportske aplikacije Sofascore, kupio je nedovršenu zgradu na raskrsnici Zagrebačke avenije i Ulice hrvatskog sokola u Zagrebu koja već godinama zjapi prazna.
Nekretninu je 18. juna 2025. kupio preko firme F&D Re Vrbani, zajedno s Darijem Bošnjakom koji ima veliko iskustvo u području nekretnina. Zgradu su kupili od firme B2 portfolio, koja se bavi otkupom dugova, nakon niza pravnih i vlasničkih promjena koje su godinama kočile njenu upotrebu.
Hrkać, koji je rodom iz Hercegodine, je za Lider potvrdio da će u njoj biti uredski i maloprodajni prostori.
– U ovoj fazi još nemamo detaljnu odluku o tome ko će konkretno biti zakupci, ali generalna ideja jest revitalizirati objekt i učiniti ga korisnim za poslovnu zajednicu – ističe Hrkać, ne otkrivajući pritom o kolikom se ulaganju radi.
Nije iznenađujuće da je Hrkać kupio upravo ovu zgradu. Naime, s obzirom na to da je sjedište Sofascorea već dugi niz godina na Vrbanima, Hrkać taj dio grada poznaje jako dobro, pa tako uviđa da je kvart praktičan i dobro povezan, a nije preopterećen prometom poput nekih drugih dijelova Zagreba.
Privatna investicija
Osim toga, u zgradu je odlučio uložiti znajući da u Zagrebu postoji manjak kvalitetnih uredskih prostora, posebno u zapadnom dijelu grada.
Ipak, ističe da se radi o privatnoj investiciji, potpuno odvojenoj od poslovanja Sofascorea te trenutno ne planiraju preseljenje firme u tu zgradu.
– Primarno sam i dalje potpuno fokusiran na daljnji razvoj Sofascorea. Ovo je prvenstveno privatna investicija u saradnji s partnerom koji ima znanje i iskustvo te je više rezultat dobrog partnerstva, nego osobne ambicije da ulazim u nekretninski biznis. Moj primarni fokus i dalje ostaje Sofascore – kaže Hrkać.