Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Potpisani ugovori: Grad Livno za podršku poduzetnicima osigurano 160 hiljada KM
  • Ministri Pozder i Lakić: Nećemo stati na smjeni Uprave TE Tuzla, slijede konkretne mjere i utvrđivanje odgovornosti
  • Udruženje poslodavaca u FBiH predstavilo dokument “Šta poslodavci očekuju od vlasti”
  • Više od 100 kineskih privrednika dolazi u BiH: Sarajevo i Banja Luka domaćini poslovnih foruma
  • VW planira smanjiti broj radnih mjesta u menadžmentu za četvrtinu
  • Završeni radovi na izgradnji kružnog toka na Južnoj longitudinali
  • Sarajevska porodica napravila imperiju od ćevapa: Danas imaju 60 restorana i prihod od skoro 80 miliona KM
  • Novi iskorak u razvoju željezničkog saobraćaja u USK: Od 31. augusta redovna linija Bihać – Bosanska Otoka
  • Uspjeh na evropskom tržištu: Elvaco MetPro proizvodi za Švicarsku i Holandiju
  • Poslodavci pred izbore predstavljaju šta očekuju od vlasti
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Hasić-Drvo jedini pravi i izvozi igračke od mekog drveta

Hasić-Drvo jedini pravi i izvozi igračke od mekog drveta

0
By BiznisInfo on 04/07/2018 Biznis cafe, Vijesti u fokusu
Foto: Hasić-drvo

Firma Hasić-Drvo u Zelinji Srednjoj, općina Gradačac, zapošljava 93 radnika i u potpunosti izvozi proizvodni asortiman u zemlje Evropske unije.

Jedina je u BiH koja proizvodi dječije igračke od specifičnih vrsta mekog drveta.

Firmu su danas posjetili ministar trgovine, turizma i saobraćaja Tuzlanskog kantona Mirsad Gluhić i predstavnici Javnog preduzeća Šume TK-a i Kantonalne privredne komore Tuzla.

Održan je sastanak na kojem je razgovarano o izgradnji saobraćajne infrastrukture, elektromreže, kao i pošumljavanju zemljišta specifičnim kulturama šumske vrste koja se koristi za izradu dječijih igračaka u toj fabrici.

Razgovarano je i o najvećem problemu u toj firmi – snazi električne energije. Da je napajanje električnom energijom veliki problem, postalo je jasno tokom te posjete kada je u proizvodnom pogonu došlo do prekida u napajanju električnom energijom. Proizvodnja je u tom trenutku stala.

– Sva ministarstva će pomoći da se riješe problemi u ovoj fabrici, a posebno infrastrukturni problemi u koje je uključena i Elektrodistribucija – obećao je Gluhić.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Preduzeće je uputilo zahtjev JP Šume TK da dozvoli pošumljavanje jednog hektara šumskog zemljišta. To je jedan od dokaza da se radi o ekološki osviještenoj firmi, rečeno je danas.

Šef odjeljenja za pošumljavanje u JP Šume TK Refik Hodžić istakao je da im je cilj da taj hetkar zemlje pošume učenici osnove ili srednje škole početkom jeseni kako bi se izrazio značaj projekta.

Budući da je opredjeljenje Vlade TK da se pomogne firmama koje šire proizvodnju i imaju potencijala za nova zapošljavanje, i u narednom periodu će se pratiti stanje u ovom i sličnim privrednim društvima sa ciljem pravovremene pomoći, rečeno je danas.

Vlasnik firme Hasić – Drvo Bešir Hasić zahvalio je delegaciji koja ih je danas posjetila i koja je obećala pomoć u iznalaženju rješenja.

Fena / BiznisInfo

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Potpisani ugovori: Grad Livno za podršku poduzetnicima osigurano 160 hiljada KM

27/08/2026

Ministri Pozder i Lakić: Nećemo stati na smjeni Uprave TE Tuzla, slijede konkretne mjere i utvrđivanje odgovornosti

27/08/2026

Udruženje poslodavaca u FBiH predstavilo dokument “Šta poslodavci očekuju od vlasti”

27/08/2026

Više od 100 kineskih privrednika dolazi u BiH: Sarajevo i Banja Luka domaćini poslovnih foruma

27/08/2026
Tagovi
zapošljavanjebiznis vijestiNaftaautomobiliBLSEinvesticijeNjemačkaBingoSASEVolkswagenBankeIzvozHrvatskaturizamVlada FBiHtop priče
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.