Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Emir Spahić gradi jedan od najvećih stambenih kompleksa u BiH: Četiri zgrade i 356 stanova
  • Australci krenuli u veliku potragu za metalima u BiH: Uzeli 208 uzoraka na području od čak 80 km²
  • Održan sastanak predstavnika Vlade Federacije BiH, Sindikata i većinskih vlasnika Nove Željezare
  • Otvorene prijave za Bingo Festival Fits: Odaberite outfit s omiljenim influencerom i zablistajte na Crvenom tepihu Sarajevo Film Festivala
  • Kreće veliki cestovni projekt: Tuzlanski kanton dobija skoro 80 kilometara brzih cesta
  • Snimci s gradilišta: U Istočnom Sarajevu se ovog mjeseca otvara jedan od najvećih tržnih centara u BiH
  • UnCredit Bank uspješno realizirala prvu transakciju mini obveznica u Bosni i Hercegovini
  • UIO prikupila 395 miliona KM više u odnosu na 2025. godinu
  • Sada je sve jasno: Evo kada se otvara Lidl u Bosni i Hercegovini
  • Komora magistara farmacije FBiH poziva zdravstvene profesionalce da se uključe u projekt prevencije dijabetesa i očuvanja vida
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Google sprema najveću akviziciju u svojoj historiji

Google sprema najveću akviziciju u svojoj historiji

0
By BiznisInfo on 15/07/2024 Kompanije

Google je u naprednim pregovorima o kupovini kompanije za sajber bezbijednost Wiz za 23 milijarde dolara, objavio je The Wall Street Journal, pozivajući se na informacije od insajdera.

Wiz je osnovan 2020. i brzo je rastao pod izvršnim direktorom Asafom Rapaportom (Assaf Rappaport). U maju je kompanija planirala listiranje na berzi, i postigla preliminarnu procjenu kapitalizacije od oko 12 milijardi dolara.

Predstavnici Wiza i Googlea odbili su da komentarišu navode o preuzimanju.

Wizova ponuda bezbijednosti u oblaku daje rukovodiocima i profesionalcima za sajber bezbijednost uvid u potpuno prisustvo biznisa u oblaku, što je privlačno velikim kompanijama sa značajnim računarskim resursima.

Među njegovim investitorima su Cyberstarts, Index Ventures, Insight Partners i Sequoia Capital.

Ako bude postignuta, akvizicija bi postala najveća u dosadašnjoj istoriji Googlea. IT gigant je i ranije pravio velike sajber akvizicije – kompanija je prije dvije godine kupila firmu za sajber bezbijednost Mandiant za 5,4 milijarde dolara.

Međutim, kompanija se sada suočava sa nivoom antimonopolske kontrole bez presedana. Ministarstvo pravde SAD je dva puta tužilo Google zbog antimonopolskih razloga. Google je bio i u pregovorima o preuzimanju proizvođača softvera za prodaju, Hubspot, ali bez uspešnog finalizovanja, izvestio je ranije CNBC, prenosi Biznis.rs.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Emir Spahić gradi jedan od najvećih stambenih kompleksa u BiH: Četiri zgrade i 356 stanova

04/08/2026

Australci krenuli u veliku potragu za metalima u BiH: Uzeli 208 uzoraka na području od čak 80 km²

04/08/2026

Održan sastanak predstavnika Vlade Federacije BiH, Sindikata i većinskih vlasnika Nove Željezare

04/08/2026

Otvorene prijave za Bingo Festival Fits: Odaberite outfit s omiljenim influencerom i zablistajte na Crvenom tepihu Sarajevo Film Festivala

04/08/2026
Tagovi
Naftatop pričeBingoNjemačkabiznis vijestiBanketurizamVlada FBiHinvesticijeVolkswagenzapošljavanjeSASEautomobiliIzvozHrvatskaBLSE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.