Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • USK: Za razvoj četiri poslovne zone dodijeljeno 780.000 KM
  • Hajriz Brčvak preko svojih sarajevskih kompanija dobio veliki posao: Proizvodnja vrijedna 275 miliona eura
  • Nekada siromašan rudarski kraj, danas poslovna sila: “Grad milionera” kreće u nove velike investicije
  • Biznis Emira Spahića: Gradi 356 stanova, ima tržni centar i udio u velikoj zaštitarskoj kompaniji
  • Addiko Bank d.d. Sarajevo: Nove pogodnosti za novu školsku godinu
  • Vlada ZDK utvrdila rebalans Budžeta od 777,7 miliona KM: Gotovo 7 miliona KM novih poticaja privredi
  • Otvorena modna ”Trend zona” u hipermarketu Bingo City Centra Sarajevo
  • Hrvatski i srbijanski biznismen preuzeli potpunu kontrolu nad Krašem
  • Poznata bh. firma ostala bez 100 radnika, sprema se još skoro 200 otkaza
  • Dodjeljena priznanja za kvalitet izloženih proizvoda 53. Sajma šljive
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»POZITIVA S ADDIKO BANK»Forto: Otvaramo nova tržišta za bh. IT kompanije
POZITIVA S ADDIKO BANK

Forto: Otvaramo nova tržišta za bh. IT kompanije

Na ovogodišnjem BH paviljonu predstavit će se gotovo 20 kompanija i organizacija iz Bosne i Hercegovine
BiznisInfoBy BiznisInfo29/06/2026Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Edin Forto
Edin Forto (Foto: Ministarstvo komunikacija i prometa BiH)

Ministarstvo komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine drugu godinu zaredom jedan je od pokrovitelja zajedničkom nastupu domaćih IT kompanija na konferenciji GITEX Europe, koja će biti održana 30. juna i 1. jula u Berlinu.

Pozitivne vijesti donose Vam BiznisInfo i Addiko Bank

Riječ je o jednom od najznačajnijih evropskih događaja posvećenih digitalnim tehnologijama, umjetnoj inteligenciji i inovacijama.

„Naš IT sektor već godinama pokazuje da može biti konkurentan na najzahtjevnijim međunarodnim tržištima. Zato je važno da Bosna i Hercegovina bude prisutna tamo gdje se stvaraju nova partnerstva i privlače investicije. Nastavkom podrške BH paviljonu želimo otvoriti nova vrata domaćim kompanijama i dodatno ih povezati s evropskim i globalnim tržištem“, izjavio je ministar komunikacija i prometa BiH Edin Forto.

Na ovogodišnjem BH paviljonu predstavit će se gotovo 20 kompanija i organizacija iz Bosne i Hercegovine koje razvijaju rješenja iz oblasti umjetne inteligencije, cloud tehnologija, fintecha, enterprise softvera, digitalne transformacije, health techa, cyber sigurnosti i poslovne automatizacije.

GITEX Europe 2026 okupit će više od 1.000 izlagača iz preko 100 zemalja svijeta, pružajući kompanijama priliku za uspostavljanje novih poslovnih partnerstava, predstavljanje inovacija i otvaranje novih izvoznih tržišta. Ministar komunikacija i prometa BiH Edin Forto prisustvovat će konferenciji i podržati predstavljanje Bosne i Hercegovine na jednom od najvažnijih evropskih tehnoloških događaja.

“Gitex Europe je prilika da predstavimo Bosnu i Hercegovinu kroz ono što domaći IT sektor već ima: znanje, kvalitetne ljude, ozbiljne kompanije i rješenja koja mogu konkurisati međunarodno”, zaključio je Forto.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Edin Forto GITEX Ministarstvo komunikacija i prometa BiH
NAJNOVIJE

USK: Za razvoj četiri poslovne zone dodijeljeno 780.000 KM

15/08/2026

Hajriz Brčvak preko svojih sarajevskih kompanija dobio veliki posao: Proizvodnja vrijedna 275 miliona eura

14/08/2026

Nekada siromašan rudarski kraj, danas poslovna sila: “Grad milionera” kreće u nove velike investicije

14/08/2026

Biznis Emira Spahića: Gradi 356 stanova, ima tržni centar i udio u velikoj zaštitarskoj kompaniji

14/08/2026
Tagovi
BLSENaftaVolkswagenzapošljavanjetop pričeSASEHrvatskaNjemačkabiznis vijestiVlada FBiHturizamIzvozBankeinvesticijeBingoautomobili
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...