Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Ovo je zapuštena parcela u srcu Sarajeva gdje Bingo planira graditi jedinstveni poslovno-kulturni centar
  • m:tel potvrđuje lidersku poziciju: 43 miliona KM dobiti u prvih šest mjeseci 2026. godine
  • Ginex nastavlja donositi novac: Dobit za pola godine premašila 12 miliona KM
  • Kraljević: Federacija BiH kreće u reformu tržišta kapitala
  • Vaš dom, vaša ušteda: Ostvarite povrat do 20% ulaganja u energetsku efikasnost
  • Široki Brijeg traži više: Hills Residence 3 već u prodaji uslijed velike potražnje za prve dvije zgrade
  • Vlasnik Energopetrola kupio kompaniju od Shella i kreće u veliki projekat na Mediteranu
  • Više od 60 vatrogasaca gasilo požar u fabrici za preradu drveta, slijedi procjena štete
  • Naše mjesto za naše ljude: Bingo Group svojim uposlenicima posvećuje posebno lijep festivalski trenutak
  • Lanac prodavnica ZOO Centar Sarajevo dobio novog vlasnika, nastaje sistem sa 11,3 miliona KM prihoda
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Firma iz Sanskog Mosta u vrijeme krize povećala proizvodnju
Kompanije

Firma iz Sanskog Mosta u vrijeme krize povećala proizvodnju

BiznisInfoBy BiznisInfo29/11/2020Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Metaloprerađivačka industrija na području Unsko-sanskog kantona, poslije velikih poteškoća izazvanih pandemijom virusa korona, počinje da pokazuje znakove oporavka, a o tome svjedoči i primjer firme „Sana metal“, koja u ovim teškim vremenima uspjeva povećati obim proizvodnje i zaposliti nove radnike.

Prema riječima Šemsudina Habibovića, direktora ovog preduzeća, s partnerima iz Njemačke uspjeli su sklopiti nove poslovne ugovore što je dovelo do proširenja proizvodnje i zaposlenja sedam novih radnika.

Dodaje kako su u mjesecu maju ove godine osjetili značajnije posljedice globalne ekonomske krize, ali da su brzo uspjeli prevladati teškoće.

Prema njegovim riječima, cjelokupni proizvodni asortiman izvoze na tržište Njemačke, a trenutno većinom proizvode sisteme za prikupljanje raznih vrsta otpada.

Inače, treba istaći kako je metaloprerađivačka industrija na području Općine Sanski Most najrazvijenija grana privrede i da postoji više preduzeća koja se bave tom djelatnošću i sva su izvozno orjentisana.

Zahvaljujući njihovom postojanju Sanski Most, kada je riječ o Unsko-sanskom kantonu, bilježi najbolje rezultate kada se radi o izvozu na strana tržišta, javlja RTV Sana.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Sana metal
NAJNOVIJE

Ovo je zapuštena parcela u srcu Sarajeva gdje Bingo planira graditi jedinstveni poslovno-kulturni centar

31/07/2026

m:tel potvrđuje lidersku poziciju: 43 miliona KM dobiti u prvih šest mjeseci 2026. godine

31/07/2026

Ginex nastavlja donositi novac: Dobit za pola godine premašila 12 miliona KM

31/07/2026

Kraljević: Federacija BiH kreće u reformu tržišta kapitala

31/07/2026
Tagovi
turizamBanketop pričeHrvatskaIzvozSASENjemačkaNaftabiznis vijestiinvesticijeBingozapošljavanjeBLSEautomobiliVolkswagenVlada FBiH
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.