Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Veliki trgovinski dogovor SAD i Indije: Carine niže, Moskvi manje prostora
  • Veliki zaokret: Bechtel želi graditi autoput od Konjica do Mostara
  • Blagi rast prihoda od PDV-a, akciza i carina u BiH
  • Svjetski ekonomski forum 2026: Stablecoini kao nova finansijska infrastruktura
  • Čović: Amerikanci žele graditi autoput BiH – Crna Gora
  • Veliki preokret: Drašković investira 50 miliona KM u Hercegovinu
  • Bh. grad dobio ‘preluksuzni’ objekat: Najveća investicija u 20 godina
  • Pri kraju ključna dionica u Hrvatskoj: Od Pule do Zagreba za dva i pol sata
  • Skočio broj putničkih automobila u RS: U jednom gradu veći i za 55 posto
  • Kraj već 5. februara? Hoće li 500 radnika bh. firme na ulicu
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Vijesti u fokusu»Četiri bh. aerodroma dobijaju 6 miliona KM

Četiri bh. aerodroma dobijaju 6 miliona KM

0
By BiznisInfo on 19/11/2020 Vijesti u fokusu

Vlada Federacije BiH je, na današnjoj sjednici, donijela odluke o dodjeli sredstava za četiri aerodroma u Federaciji BiH na ime finansijske pomoći u okolnostima pandemije COVID-19, u ukupnom iznosu od 6.000.000 KM.

Odluke su donesene na osnovu Uredbe o interventnim mjerama za pomoć ugroženim sektorima privrede Federacije BiH u okolnostima pandemije COVID-19. Cilj dodjele finansijske pomoći je očuvanje radnih mjesta, osiguranje podrške likvidnosti najugroženijim sektorima i djelatnostima, završetak započetih projekara modernizacije aerodroma, te osiguranje potrebne podrške i održavanje konkurentnosti za prevladavanje vanrednih okolnosti koje je izazvala pandemija COVID-19.

Pomoć za Sarajevo, Tuzlu, Mostar i Bihać

JP Međunarodni aerodrom Sarajevo d.o.o. Sarajevo dodijeljeno je 3.500.000 KM. Od toga je 200.000 KM namijenjeno održavanju i poboljšavanju likvidnosti i izmirenju troškova poslovanja, a 3.300.000 KM za provođenje započetog kapitalnog projekta modernizacije i dogradnje terminala B.

Od 1.000.000 KM dodijeljenih JP Međunarodni aerodrom Tuzla, 200.000 KM predviđeno je za provođenje započetog kapitalnoga projekta modernizacije i dogradnje terminala B, vanjsko uređenje carinskoga skladišta i kupovinu zemljišta i šume po eksproprijaciji za potrebe završetka projekta. Ostalih 800.000 KM namijenjeno je održavanju likvidnosti i troškova poslovanja.

JP Međunarodna Zračna luka – aerodrom Mostar također je dodijeljen 1.000.000 KM koji će biti utrošen na isplate plaća, uključujući doprinose i pripadajuće poreze, troškove poslovanja, te plaćanje naknada za provođenje stručnog nadzora aerodromskih operatora i odobravanje projekata od strane regulatora.

Usvojena je i Odluka da JP Aerodrom Bihać bude dodijeljeno 500.000 KM. Ova sredstva bit će utrošena za provedbu započetog kapitalnog infrastrukturnog projekta (izgradnja aerodroma Bihać), odnosno za nastavak otkupa zemljišta koje se nalazi u vlasništvu Grada Bihaća.

Podjeli:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Click to share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Click to share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Međunarodni aerodrom Bihać Međunarodni aerodrom Mostar Međunarodni aerodrom Sarajevo Međunarodni aerodrom Tuzla Vlada FBiH
najnovije

Veliki trgovinski dogovor SAD i Indije: Carine niže, Moskvi manje prostora

03/02/2026

Veliki zaokret: Bechtel želi graditi autoput od Konjica do Mostara

03/02/2026

Blagi rast prihoda od PDV-a, akciza i carina u BiH

02/02/2026
IZDVOJENO

Delegacija ZEPS-a u zvaničnoj posjeti Izmirskoj privrednoj komori

27/01/2026

Udruženje poslodavaca u FBiH pozdravilo usvajanje Zakona o fiskalizaciji transakcija

26/01/2026

Počela blokada teretnih granica prema EU: Prevoznici traže izuzeće

26/01/2026
Tagovi
Boljiposao.comIzvozBLSEBingoHrvatskaBankeVolkswagenturizamNjemačkaSASEautomobiliinvesticijeKonzumzapošljavanjeNaftaVlada FBiH
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.