Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Ovo je zapuštena parcela u srcu Sarajeva gdje Bingo planira graditi jedinstveni poslovno-kulturni centar
  • m:tel potvrđuje lidersku poziciju: 43 miliona KM dobiti u prvih šest mjeseci 2026. godine
  • Ginex nastavlja donositi novac: Dobit za pola godine premašila 12 miliona KM
  • Kraljević: Federacija BiH kreće u reformu tržišta kapitala
  • Vaš dom, vaša ušteda: Ostvarite povrat do 20% ulaganja u energetsku efikasnost
  • Široki Brijeg traži više: Hills Residence 3 već u prodaji uslijed velike potražnje za prve dvije zgrade
  • Vlasnik Energopetrola kupio kompaniju od Shella i kreće u veliki projekat na Mediteranu
  • Više od 60 vatrogasaca gasilo požar u fabrici za preradu drveta, slijedi procjena štete
  • Naše mjesto za naše ljude: Bingo Group svojim uposlenicima posvećuje posebno lijep festivalski trenutak
  • Lanac prodavnica ZOO Centar Sarajevo dobio novog vlasnika, nastaje sistem sa 11,3 miliona KM prihoda
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Finansije»Budžet RS za 2017. 3,2 milijarde KM, slijede ekonomske reforme
Finansije

Budžet RS za 2017. 3,2 milijarde KM, slijede ekonomske reforme

BiznisInfoBy BiznisInfo01/12/2016Updated:02/12/2016Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Vlada Republike Srpske (RS) utvrdila je danas Prednacrt programa ekonomskih reformi za period 2017-2019 te Prednacrt entitetskog budžeta za narednu godinu.

Budžetski okvir RS-a za 2017. iznosi tri milijarde i 200 miliona KM, što je 73 miliona KM više nego u ovoj godini.

Nakon radno-konsultativne sjednice entitetske vlade, ministar finansija Zoran Tegeltija je na pres-konferenciji u Banjoj Luci rekao da u ukupnom budžetu vlastiti prihodi iznose dvije milijarde i 571 milion KM i planirani su više za 102 miliona KM, kroz rast poreznih prihoda, porez na dobit i od indirektnih poreza.

U narednoj godini u RS-u se, kaže, očekuje rast BDP-a od tri posto, te će RS imati jako malu inflaciju, nakon dosadašnje deflacije, a u planu je blagi rast plaća te rast zaposlenosti oko 1,4 posto.

Ministar finansija RS-a je rekao da će umjesto dosadašnje Ekonomske politike biti usvojen program ekonomskih reformi za period 2017.-2019.

Uvjet za to je činjenica da je stupio na snagu Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju BiH s EU, te postoji obaveza izrade programa ekonomskih reformi do 2019., po metodologiji EU.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Taj dokument treba da sadrži okvir fiskalnih politika i ekonomskih reformi, a devet je prioritetnih oblasti za implementaciju, među kojima upravljanje javnim finansijama, tržište energije, kao i poslovno okruženje.

Od ponedjeljka počinju rasprave sa zainteresovanim partnerima o ovim dokumentima, rekao je Tegeltija.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
budžet Vlada RS
najnovije

Ovo je zapuštena parcela u srcu Sarajeva gdje Bingo planira graditi jedinstveni poslovno-kulturni centar

31/07/2026

m:tel potvrđuje lidersku poziciju: 43 miliona KM dobiti u prvih šest mjeseci 2026. godine

31/07/2026

Ginex nastavlja donositi novac: Dobit za pola godine premašila 12 miliona KM

31/07/2026
IZDVOJENO

m:tel potvrđuje lidersku poziciju: 43 miliona KM dobiti u prvih šest mjeseci 2026. godine

31/07/2026

Kraljević: Federacija BiH kreće u reformu tržišta kapitala

31/07/2026

Vaš dom, vaša ušteda: Ostvarite povrat do 20% ulaganja u energetsku efikasnost

31/07/2026
Tagovi
BLSEturizamNjemačkabiznis vijestiIzvozBankeautomobiliVlada FBiHzapošljavanjeNaftaBingoVolkswageninvesticijeHrvatskatop pričeSASE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.