Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Premijer Nikšić i ministar Lakić s delegacijom sindikata Nove Željezare: Početkom sljedeće sedmice zakon pred federalnim parlamentarcima
  • Svečano otvoren 4. po redu Sajam zdravstvenog turizma Bosnia Heathcare & Services Expo 2026
  • Revicon Međunarodni simpozij: Rizici zaštite ličnih podataka kriju se u svakodnevnim praksama
  • U Sarajevu svečano otvoren Balkan Expo 2026!
  • PRIME by UniCredit Bank – model usluge za klijente koji traže naprednija finansijska rješenja
  • Izglasan Regulacioni plan: Lidl ipak stiže na Koševo, pogledajte tačnu lokaciju
  • Argeta širi proizvodnju: Nakon Hadžića i Izole gradi se treća fabrika vrijedna 30 miliona eura
  • Jedan od najtraženijih govornika današnjice prvi put u Sarajevu: Planetarno popularni David JP Phillips stiže na Branding konferenciju
  • Clea Health & Beauty od danas i u Doboju: Novi koncept za zdravlje, njegu i svakodnevni balans
  • 25. Revicon Međunarodni simpozij Headway: Profesija dobija sve značajniju ulogu u poslovnom okruženju
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Bolji od Euroasfalta: Cengiz Insaat gradi tunel Karavanke u Sloveniji
Kompanije

Bolji od Euroasfalta: Cengiz Insaat gradi tunel Karavanke u Sloveniji

BiznisInfoBy BiznisInfo04/08/2018Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Turska kompanija Cengiz Insaat Sanayi Ve Ticaret izabrana je za izvođača radova na izgradnji drugog tunela Karavanke tunelskog sistema u Sloveniji.

Ponuda ove kompanije je bila ubjedljivo najpovoljnija – 89.300.000 eura, bez PDV-a.

Na tender je stiglo ukupno devet prijava. Između ostalog, prijavile su se i kompanije Gorenjska sa ponudom od 104,3 miliona eura, Pomgrad sa ponudom od 140,3 miliona eura, Implenia Avstrija sa ponudom od 114,8 miliona eura, GH Holding (118,6 miliona eura), Kolektor CPG (109,3 miliona eura), Euroasfalt iz BiH (106,3 miliona eura), grčki J&P Avax (115 miliona eura) te italijanski Astaldi sa ponudom od 117,5 miliona eura.

U odluci Upravnog odbora autoceste Slovenije (DARS), koja je donesena 30. jula, navodi se da je nakon razmatranja ekonomski najpovoljnije ponude, utvrđeno da turska kompanija Cengiz Insaat Sanayi Ve Ticaret ispunjava sve uslove iz tenderske dokumentacije, da je ponuda bila pravovremena, te da zadovoljava potrebe i zahtjeve kupaca, prenosi RTVSLO.

Ugovor sa izabranim izvođačem radova će biti potpisan nakon što je odluka o dodjeli ugovora bude konačna, odnosno po isteku žalbenog roka koji traje do 16. augusta.

Planirano je da se izgradi novi tunel u dužini od 3.546 metara, od čega je 3.446 metara ispod zemlje, a nedostaje dio autoputa između ulaza u tunel i postojećih naplatnih stanica u dužini od oko 620 metara. Planirani period izgradnje je pet godina od uvođenja izvođača radova.

Vrijednost investicije projekta dogradnje tunela Karavanke, uključujući dio autoputa i sve potrebne aranžmane sa slovenske strane je nedavno procijenjena je na 151.600.000 eura bez poreza na dodanu vrijednost.

Faktor

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Premijer Nikšić i ministar Lakić s delegacijom sindikata Nove Željezare: Početkom sljedeće sedmice zakon pred federalnim parlamentarcima

04/06/2026

Svečano otvoren 4. po redu Sajam zdravstvenog turizma Bosnia Heathcare & Services Expo 2026

04/06/2026

Revicon Međunarodni simpozij: Rizici zaštite ličnih podataka kriju se u svakodnevnim praksama

04/06/2026

U Sarajevu svečano otvoren Balkan Expo 2026!

04/06/2026
Tagovi
investicijetop pričebiznis vijestiSASENaftaturizamBankeVlada FBiHautomobiliNjemačkaBingoIzvozHrvatskaBLSEzapošljavanjeVolkswagen
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.