Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Počela izgradnja Postrojenja za tretman otpadnih voda: Zenica započela jedan od najvećih ekoloških projekata u svojoj historiji
  • Snimci s gradilišta: Kreće gradnja nove dionice XII transverzale vrijedne 6,7 miliona KM
  • Uspostavljena prva direktna aviolinija Ankara – Sarajevo
  • 3 gasne elektrane i novi gasovod do Tuzle: Veliki energetski projekt ulazi u završnu fazu
  • Kraj jedne ere: U Federaciji u maju proizvedeno 0 tona koksa, nekad ključne sirovine domaće industrije
  • Tuzla od 9. jula dobija novu avioliniju: Za 75 eura do jedne od najvažnijih evropskih metropola
  • Od danas na snazi nova pravila za ulazak u Evropsku uniju za vozila za prevoz robe
  • U Pekingu predstavljeni privredni potencijali BiH: Kineske kompanije zainteresovane za saradnju i ulaganja
  • Od danas veće penzije u FBiH za 469.000 penzionera: Prosječna prvi put prelazi 900 KM
  • Bužimska firma uložila pola miliona KM u solarnu elektranu: Proizvodnjom struje smanjit će troškove poslovanja
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Vijesti u fokusu»Bihać očekuje 100.000 kineskih turista
Vijesti u fokusu

Bihać očekuje 100.000 kineskih turista

BiznisInfoBy BiznisInfo01/07/2019Updated:01/07/2019Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Bihaćki gradonačelnik Šuhret Fazlić ugostio je danas  Ji Pinga, ambasadora Narodne Republike Kine u BiH.

Visoka delegacija NR Kine posjetu Gradu Bihaću iskoristila je za upoznavanje s turističkim i privrednim potencijalima Bihaća, s posebnim akcentom na učešće Kine u realizaciji projekta izgradnje aerodroma u tom gradu.

– Posjeta ambasadora Pinga potvrda je spremnosti NR Kine da u našem gradu realizira projekte koji se prije svega odnose na turizam i našu bogatu historiju, a posebno onu iz II. Svjetskog rata i učešća antifašista ovog kraja u borbi za slobodu i poraz fašističkog režima. Naravno tu je i projekat izgradnje aerodroma za koji su zainteresirani i investitori iz Kine i u narednom periodu sasvim sigurno ćemo unaprijediti naše odnose i kroz dolazak turista iz Kine u Bihać i kroz prezentaciju Kine u gradu Bihaću – kazao je Fazlić.

Da je turistička promocija Grada Bihaća izuzetno bitna za razvoj tog dijela BiH govori i podatak da se ove godine očekuje dolazak do 100.000 gostiju iz Kine, od čega bi dobar dio trebao posjetiti Nacionalni park Una i grad Bihać.

– Imate predivnu prirodu i rijeku Unu i sami smo se uvjerili tokom posjete NP Una. Do sada je ovo područje posjetilo 44 turističke ekipe iz Kine i sasvim sigurno da taj broj može biti  i veći. Zainteresirani smo i za privrednu saradnju i zahvaljujem gradonačelniku na srdačnom prijemu i spremnosti da sarađujemo u svim oblastima i na obostrano zadovoljstvo- kazao je ambasador Ping, saopćeno je iz Kabineta gradonačelnika Bihaća. 

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Bihać Kina turizam
najnovije

Počela izgradnja Postrojenja za tretman otpadnih voda: Zenica započela jedan od najvećih ekoloških projekata u svojoj historiji

01/07/2026

Snimci s gradilišta: Kreće gradnja nove dionice XII transverzale vrijedne 6,7 miliona KM

01/07/2026

Uspostavljena prva direktna aviolinija Ankara – Sarajevo

01/07/2026
IZDVOJENO

Raiffeisen banka prva u BiH istovremeno realizovala emisiju obveznica kroz javnu i zatvorenu ponudu

30/06/2026

Intesa Sanpaolo Banka predstavlja Apple Pay za korisnike Visa kartica

30/06/2026

Šest zaposlenih osoba sa invaliditetom potvrđuje snagu podrške Fonda i IC „Lotos“

30/06/2026
Tagovi
IzvozBankeHrvatskaNaftazapošljavanjebiznis vijestiBLSEinvesticijeVlada FBiHBingotop pričeNjemačkaSASEturizamautomobiliVolkswagen
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.