Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Turski gigant preuzima potpunu kontrolu nad Beko Europe: Posao vrijedan 71,5 miliona eura
  • Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura
  • Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata
  • NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 
  • Đokić: U narednih pet godina investicije od šest milijardi KM
  • Nastavlja se izgradnja reciklažnog centra u Širokom Brijegu
  • Usvojen Prijedlog za otvaranje postupka vanredne uprave u Novoj Željezari Zenica, imenovan vanredni upravnik
  • Gotovo je – Kraš pada u ruke Pivca i srpskog tajkuna, evo koliko plaćaju
  • Stroža pravila, neslavniji rezultat: 80 posto cigareta iz ilegalnih izvora
  • Po treći put poništena ekološka dozvola za rudnik Bistrica kod Prijedora
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Finansije»Bevanda na godišnjem sastanku Konstituence SB i MMF-a u Splitu

Bevanda na godišnjem sastanku Konstituence SB i MMF-a u Splitu

0
By BiznisInfo on 09/06/2018 Finansije
Vjekoslav Bevanda

Zamjenik predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministar finansija i trezora BiH Vjekoslav Bevanda učestvuje na godišnjem sastanku Konstituence Svjetske banke i Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) koji se danas održava u Splitu u prisustvu ministara finansija i guvernera banaka 14 zemalja, te rukovodstva ovih finansijskih institucija.

Uvodne riječi o ekonomskim pitanjima i ciljevima za predstojeće razdoblje dali su zamjenik predsjedavajućeg Grupacije Svjetske banke za Evropu i Centralnu Aziju Cyril Muller, te izvršni direktor MMF-a Anthony de Lannoy.

Ministar Bevanda, koji je guverner BiH u MMF-u, susreo se danas s Antohnyem de Lannoyom i razgovarao o aktuelnom programu MMF-a koji se provodi u BiH te situaciji nakon drugog pregleda Misije MMF-a.

Sagovornici su se složili da reforme moraju biti nastavljene bez obzira na predstojeće izbore i opću političku situaciju u Bosni i Hercegovini.

U razgovoru s de Lannoyom ministar Bevanda naglasio je kako očekuje da će prvenstveno zbog interesa BiH biti usvojene izmjene i dopune Zakona o osiguranju depozita BiH, ali i zbog ispunjavanje preuzetih obveza iz programa MMF-a.

Godišnji sastanak Konstituence SB i MMF-a bit će prilika za bilateralne sastanke s ministrima finansija Hrvatske, Bugarske, Crne Gore, kao i zvaničnicima međunarodnih finansijskih institucija.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Sastanku Konstituence prisustvao je i guverner Centralne banke BiH Senad Softić, saopćeno je iz Ministarstva finansija BiH.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Turski gigant preuzima potpunu kontrolu nad Beko Europe: Posao vrijedan 71,5 miliona eura

20/06/2026

Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura

20/06/2026

Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata

19/06/2026
IZDVOJENO

Nezapošljavanje osobe s invaliditetom poslodavca može koštati više od 5.000 KM godišnje

18/06/2026

Messer objavljuje Izvještaj o održivosti 2025: Fokus na dekarbonizaciju, sigurnost i dugoročnu održivost

18/06/2026

Nogometna groznica: Postani dio Raiffeisen tima

17/06/2026
Tagovi
NjemačkaSASEturizaminvesticijebiznis vijestiautomobiliNaftaBingoBankeVolkswagenVlada FBiHtop pričezapošljavanjeHrvatskaBLSEIzvoz
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.