Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • BNT-TMiH obara rekorde: Do kraja godine 600 radnika i 60 miliona KM prihoda
  • Ljeto na Jahorini: Više od 20 atrakcija, porodične pogodnosti i 50% popusta za goste iz regiona
  • Premijer Uk i ambasador Egipta razgovarali o turizmu, investicijama i direktnom letu za Kairo 
  • Njemačka pokreće plan od 34 tačke: Prosječna porodica dobit će više od 600 eura godišnje
  • Ko je Enver Šišić: Iz BiH otišao sa 20 maraka, danas vodi regionalnog diva i sprema akviziciju od milijardu eura
  • Mjesec tapaciranog namještaja u FIS centrima – ostvarite 15% popusta do kraja sedmog mjeseca
  • Industrija bez predrasuda: Priča iz proizvodnih hala kompanije BoWiDo
  • Kako Binance Pool pomaže Bitcoin rudarima da ostanu stabilni
  • Pogledajte mapu s tačnom lokacijom: Magistrala Sarajevo – Tuzla dobija 8,3 kilometra novih traka
  • Regionalni div Perutnina Ptuj priprema novu akviziciju vrijednu milijardu eura
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Finansije»Banja Luka: Za subvencije privrednicima oko tri miliona KM
Finansije

Banja Luka: Za subvencije privrednicima oko tri miliona KM

BiznisInfoBy BiznisInfo07/01/2018Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

U ovogodišnjem budžetu grada Banjaluka za subvencije privrednicima planirano je oko 3.000.000 KM, rečeno je u gradskom Odjeljenju za privredu.

Načelnik banjalučkog Odjeljenja za privredu Radenko Komljenović istakao je da će sredstva biti realizovana posredstvom ovog odjeljenja, Odjeljenja za lokalni ekonomski razvoj, Gradske razvojne agencije i Centra za razvoj poljoprivrede i sela.

Komljenović je napomenuo da je grad s ciljem da podstakne privrednu aktivnost smanjio komunalne takse za isticanje poslovnog imena za privredna društva iz oblasti industrije i građevinarstva, kao i za samostalne preduzetnike koji prvi put pokreću djelatnost.

On je dodao da su samostalni preduzetnici koji prvi put pokreću djelatnost oslobođeni plaćanja takse za registraciju, te da im je pružena mogućnost produženog radnog vremena.

Komljenović kaže da su uvedene i olakšice pri plaćanju naknade za uređenje građevinskog zemljišta i rente, kao i za gotovinsko plaćanje, da se intenzivno radi na uređenju i proširenju poslovnih zona, dodjeljuju poslovne prostore za start-ap preduzeća, kao i podsticaje privrednicima i poljoprivrednicima.

Rekao je da je uvidom u Registar preduzetnika zaključno sa 31. decembrom prošle godine na području grada Banjaluka registrovano 4.485 samostalnih preduzetnika.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

“Na osnovu pretežne djelatnosti, može se utvrditi, da je oko hiljadu samostalnih preduzetnika registrovalo djelatnost u oblasti zanatstva”, napomenuo je Komljenović.

Komljenović je istakao da je u decembru, kao i prethodnih godina, zabilježen veći broj odjavljenih samostalnih preduzetnika u odnosu na broj prijavljenih.

Prema njegovim riječima, u prošloj godini registrovano je 569 samostalnih preduzetnika, a za 510 samostalnih preduzetnika utvrđen je prestanak obavljanja djelatnosti.

Komljenović je rekao da troškovi registracije preduzetničke djelatnosti ukoliko preduzetnik prvi put registruje djelatnost iznose dvije KM /administrativna taksa/, a ukoliko je već imao preduzetničku djelatnost i ponovo se registruje troškovi su 32 KM, koliko košta i odjava djelatnosti.

Prema podacima Poreske uprave Republike Srpske, u Banjaluci je zaključno sa 30. novembrom 2017. godine bilo registrovano 9.835 pravnih lica, a 7.899 samostalnih preduzetnika.

Srna

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
poljoprivreda
najnovije

BNT-TMiH obara rekorde: Do kraja godine 600 radnika i 60 miliona KM prihoda

06/07/2026

Ljeto na Jahorini: Više od 20 atrakcija, porodične pogodnosti i 50% popusta za goste iz regiona

06/07/2026

Premijer Uk i ambasador Egipta razgovarali o turizmu, investicijama i direktnom letu za Kairo 

06/07/2026
IZDVOJENO

Mjesec tapaciranog namještaja u FIS centrima – ostvarite 15% popusta do kraja sedmog mjeseca

06/07/2026

Industrija bez predrasuda: Priča iz proizvodnih hala kompanije BoWiDo

06/07/2026

FDA svrstala ZYN nikotinske vrećice u kategoriju proizvoda sa modifikovanim rizikom

03/07/2026
Tagovi
investicijeturizamautomobiliBankeIzvozzapošljavanjeBLSEVlada FBiHNaftaBingoVolkswagenNjemačkaHrvatskatop pričebiznis vijestiSASE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.