Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Konzum ostao bez 1000 radnika, izgubio prvu poziciju po prihodima
  • Veliki projekt oživio: Evo kako izgleda cesta zbog koje će Sarajevo “prodisati”
  • Najveći projekt u historiji Hrvatske – objašnjen u jednoj rečenici
  • Pred prvomajske praznike Porezna uprava FBiH izvršila 223 inspekcijska nadzora
  • Najbogatiji poduzetnik u regiji gradi zgradu u obliku pegle: Projekt od 90 miliona eura
  • Kanton Sarajevo: 7,9 miliona KM za podršku maloj privredi
  • TRZ Hadžići neće u stečaj: Potpisani novi ugovori i najavljene investicije
  • Zašto Evropa gradi tunel dug 64 kilometra: “Na pauzi od posla – u Italiju na espreso”
  • Centralna banka BiH uplatila 184,4 miliona KM u budžet institucija BiH
  • Ruski oligarh napustio Bosnu i Hercegovinu sa 310 miliona KM u koferu
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Austrijski gigant Supernova ulazi na tržište BiH, prvi objekat već izgrađen

Austrijski gigant Supernova ulazi na tržište BiH, prvi objekat već izgrađen

0
By BiznisInfo on 08/12/2024 Kompanije
Foto: BiznisInfo.ba

Austrijski nekretninski div Supernova Grupa, jedna od najvećih kompanija ove vrste u centralnoj Evropi, ulazi na tržište BiH. BiznisInfo.ba donosi ekskluzivne informacije i snimke.

Njihov prvi šoping centar izgrađen je u Grudama i počet će s radom iduće sedmice, a zvanično će biti otvoren početkom naredne godine, kada počnu s radom svi poslovni prostori unutar centra, potvrđeno je za BiznisInfo.ba.

Riječ je o investiciji kompanije Viro BH iz Gruda u saradnji sa Supernovom. Firma Viro BH u vlasništvu je kompanije KF Partners iz Zagreba.

Informacije nam je ekskluzivno potvdio direktor firme Viro BH Mladen Alpeza.

– Ovo je prvi put da se austrijska Supernova pojavljuje u BiH. Ovdje se radi jedan partnerski odnos između firme Viro BH Grude i Supernove iz Austrije. Trgovački centar će raditi pod brendom Supernove – rekao je Alpeza za BiznisInfo.ba.

On trenutno nema informaciju da li će se nastaviti sa širenjem u BiH.

Foto: BiznisInfo.ba

– Razgovarali smo o tome i nije niko jasno rekao ni da ni ne. Ovo je ulazak pa će se vidjeti kakva su iskustva pa će se onda odlučiti šta dalje – pojasnio je.

Supernova Grupa dosad je realizirala više od 200 projekata u Austriji, Hrvatskoj, Sloveniji i Slovačkoj. Samo u susjednoj Hrvatskoj nalazi se mreža od 16 Supernova trgovačkih centara.

Foto: BiznisInfo.ba

Kada je riječ o centru u Grudama, kako nam je rekao Alpeza, u njemu će se nalaziti kafe slastičarna, moderna dječija igraonica te Namexov market koji će biti najveći od marketa ovog lanca. Tu će biti i poznati brendovi kao što su dm i Pepco. U trgovačkom centru će se nalaziti i poštanski ured te apoteka. Radnje brenova Jysk i Sinsey počet će s radom početkom naredne godine.

Osim ovog šoping centra, na ovoj lokaciji će biti izgrađeni i drugi objekti pa će ovaj dio grada dobiti drugačiji izgled.

Foto: BiznisInfo.ba

– Ovo je velika parcela od 47 hiljada kvadrata od toga je oko 15 hiljada centar, zajedno s parkingom i komunikacijama oko njega. Sve ostalo je namijenjeno za objekte stambene i javne namjene. Jedna stambena zgrada se počela raditi, druga će početi vrlo brzo – istakno je Alpeza.

O Supernova Grupi

Inače, Supernova Grupa vodeća je privatna firma za nekretnine s “kupi i zadrži” investicijskom strategijom usmjerenom na visokokvalitetne maloprodajne nekretnine u zemljama srednje i istočne Evrope sa snažnim makroekonomskim temeljima.

Njihove nekretnine se dijele na one s jednim zakupcem i nekretnine s više zakupaca. Nekretnine s jednim zakupcem sastoje se gotovo isključivo od trgovina “uradi sam” koje se nalaze u Austriji i iznajmljuju se pod dugoročnim ugovorima OBI-ju.

Foto: BiznisInfo.ba

Objekti s više zakupaca kojima upravljaju pod brendom Supernova Grupe uključuju trgovačke centre, trgovačke parkove i maloprodajne parkove, a oni se uglavnom nalaze u Hrvatskoj, Sloveniji, Rumuniji i Slovačkoj.

Dolazak ove grupacije u Bosnu i Hercegovinu pokazuje da naša zemlja postaje atraktivno tržište, te šalje jasan signal i drugim ulagačima da se ovdje isplati poslovati.

Preuzimanje teksta dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i postavljanje linka ka originalnom tekstu na BiznisInfo.ba

Foto: BIznisInfo.ba
Foto: BiznisInfo.ba
Foto: BiznisInfo.ba
Foto: BiznisInfo.ba
Foto: BiznisInfo.ba
Foto: BiznisInfo.ba
Foto: BiznisInfo.ba

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Supernova Supernova grupa Viro BH
NAJNOVIJE

Konzum ostao bez 1000 radnika, izgubio prvu poziciju po prihodima

02/05/2026

Veliki projekt oživio: Evo kako izgleda cesta zbog koje će Sarajevo “prodisati”

02/05/2026

Najveći projekt u historiji Hrvatske – objašnjen u jednoj rečenici

01/05/2026

Pred prvomajske praznike Porezna uprava FBiH izvršila 223 inspekcijska nadzora

01/05/2026
Tagovi
automobiliVolkswagenVlada FBiHIzvozzapošljavanjeBLSEturizamNaftaSASENjemačkaBankeHrvatskaBingoinvesticijeBoljiposao.combiznis vijesti
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...