Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Emir Spahić gradi jedan od najvećih stambenih kompleksa u BiH: Četiri zgrade i 356 stanova
  • Australci krenuli u veliku potragu za metalima u BiH: Uzeli 208 uzoraka na području od čak 80 km²
  • Održan sastanak predstavnika Vlade Federacije BiH, Sindikata i većinskih vlasnika Nove Željezare
  • Otvorene prijave za Bingo Festival Fits: Odaberite outfit s omiljenim influencerom i zablistajte na Crvenom tepihu Sarajevo Film Festivala
  • Kreće veliki cestovni projekt: Tuzlanski kanton dobija skoro 80 kilometara brzih cesta
  • Snimci s gradilišta: U Istočnom Sarajevu se ovog mjeseca otvara jedan od najvećih tržnih centara u BiH
  • UnCredit Bank uspješno realizirala prvu transakciju mini obveznica u Bosni i Hercegovini
  • UIO prikupila 395 miliona KM više u odnosu na 2025. godinu
  • Sada je sve jasno: Evo kada se otvara Lidl u Bosni i Hercegovini
  • Komora magistara farmacije FBiH poziva zdravstvene profesionalce da se uključe u projekt prevencije dijabetesa i očuvanja vida
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Tehnologija»Apple ima probleme sa potražnjom iPhone uređaja
Tehnologija

Apple ima probleme sa potražnjom iPhone uređaja

BiznisInfoBy BiznisInfo06/12/2021Updated:07/12/2021Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Apple se suočava sa slabom potražnjom i ponudom kada je u pitanju proizvodnja iPhone-a 13.

Tehnološki gigant je rekao svojim dobavljačima komponenti da je potražnja za njegovim najvećim, najvažnijim i vodećim proizvodom oslabila neposredno prije praznične sezone, prema izvještaju Bloomberga, prenosi PC Press.

Još u oktobru, organizacija je izvijestila da je Apple smanjio proizvodni cilj linije na 80 miliona modela. Odnosno 10 miliona manje od prvobitnog cilja, zbog nedostatka dijelova.

Međutim, kompanija je očekivala da će nadoknaditi gubitak sljedeće godine kada se zalihe komponenti poboljšaju. 

Sada je Apple navodno rekao svojim dobavljačima da porudžbine koje je očekivao da će dobiti sljedeće godine, možda se uopšte neće ostvariti.

Globalni nedostatak čipova imao je značajne efekte na kompanije u svim industrijama, primoravajući tehnološke kompanije i proizvođače automobila da značajno smanje svoje proizvodne ciljeve. 

Pored smanjenja proizvodnih ciljeva iPhone-a 13, Apple je navodno odlučio da smanji proizvodnju iPad-a kako bi mogao da ima više čipova za svoje nove telefone.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Neki potencijalni kupci su možda već odlučili da u potpunosti preskoče ovu generaciju nakon što su se suočili sa dugim vremenima čekanja i nedostatkom zaliha kod prodavaca. 

Pogotovo što izvještaji sugerišu da će iPhone 14 biti velika nadogradnja i da će predstavljati potpuni redizajn mobilnih uređaja kompanije.

Uprkos slabljenju potražnje, analitičari i dalje očekuju da će Apple ipak imati povećanje prodaje od 6% u posljednja tri mjeseca 2021.godine. Ostaje da se vidi da li će sporija potražnja za iPhone-om 13 imati značajan uticaj na Apple-ove brojke sljedeće godine, budući da je prodaja telefona godinama najviše doprinosila prihodima kompanije.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Emir Spahić gradi jedan od najvećih stambenih kompleksa u BiH: Četiri zgrade i 356 stanova

04/08/2026

Australci krenuli u veliku potragu za metalima u BiH: Uzeli 208 uzoraka na području od čak 80 km²

04/08/2026

Održan sastanak predstavnika Vlade Federacije BiH, Sindikata i većinskih vlasnika Nove Željezare

04/08/2026
IZDVOJENO

Otvorene prijave za Bingo Festival Fits: Odaberite outfit s omiljenim influencerom i zablistajte na Crvenom tepihu Sarajevo Film Festivala

04/08/2026

HIFA OIL mreža bogatija za novu lokaciju u Jelahu

01/08/2026

m:tel potvrđuje lidersku poziciju: 43 miliona KM dobiti u prvih šest mjeseci 2026. godine

31/07/2026
Tagovi
BankeVolkswagenSASEzapošljavanjeHrvatskaturizamNaftaBingobiznis vijestiBLSEIzvozautomobiliNjemačkaVlada FBiHinvesticijetop priče
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.