Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Ovaj grad je najveće gradilište u BiH: Niču stotine stanova, tržni centri i najveći resort u regionu
  • Važan korak prema brzoj cesti do granice sa BiH: Počela izgradnja dionice vrijedne 38,5 miliona eura
  • Vlada Federacije BiH omogućila isplatu jednokratne pomoći penzionerima s područja Tuzlanskog kantona
  • Veličanstvena noć s Petrom Grašom u Festivalskoj bašti: Bingo još jednom pokazao da je Naše mjesto za sve
  • Lakić iznio rezultate: 1,16 milijardi KM investicija, snažan rast namjenske industrije
  • Novi detalji borbe za PBS: Oković želi 100 posto banke, Pršeš dao pozitivno mišljenje
  • Saća Prnjavorac govori za BiznisInfo.ba o Tešanjskom sajmu privrede: Partnerstvo sa SAD-om prilika je za nove investicije
  • Život je pun premijera: ProCredit Bank predstavila novu Mastercard kreditnu karticu
  • Kompanija PGL Protect peterostruko povećava proizvodne kapacitete: Nova hala već izgrađena
  • Nakon što je biznismen iz BiH kupio jedan hotel na Jadranu, na prodaju ide drugi vrijedan 30,7 miliona eura
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Finansije»Za saradnju francuskih i bh. univerziteta obezbjeđeno 1,1 milion KM
Finansije

Za saradnju francuskih i bh. univerziteta obezbjeđeno 1,1 milion KM

BiznisInfoBy BiznisInfo09/06/2017Updated:09/06/2017Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Ekonomski fakultet Sarajevo

Saradnja između francuskih i bh. univerziteta napreduje iz godine u godinu, a ove godine osigurano je više od million KM za finansiranje projekata.

Zahvaljujući programu Evropske unije za obrazovanje, usavršavanje, omladinu i sport, Erasmus+, 566 000 eura (1,1 million KM) dodijeljeno je za finansiranje 6 projekata saradnje između univerziteta u Francuskoj i BiH, saopćeno je iz Ambasade Francuske u BiH, prenosi agencija Patria.

Projekti će između ostalog omogućiti mobilnost studenata i profesora između dvije zemlje na različitim poljima (pravo, političke nauke, mašinstvo, francuski jezik, poljoprivredno-prehrambeni sektor…).

Neki projekti su već inicirani prilikom održavanja 4. naučnog francusko-bh. vijeća u organizaciji Francuske ambasade u Sarajevu u novembru 2016.

Na 6 odabranih projekata sarađivat će:

– Univerzitet Artois i Univerzitet u Sarajevu
– Katolički univerzitet u Lilleu, Univerzitet u Sarajevu i Univerzitet Džemal Bijedić u Mostaru
– Univerzitet Lyon 1 Claude Bernard, Sveučilište u Mostaru i Univerzitet Džemal Bijedić u Mostaru
– Univerzitet Paris 8 Vincennes St-Denis i Univerzitet u Sarajevu
– Institut za političke studije u Parizu (Sciences Po) i Univerzitet u Sarajevu
– Univerzitet u Poitiersu i 5 univerziteta u BiH: Sarajevo, Istočno Sarajevo, Mostar, Banja Luka, Zenica

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

Ovaj grad je najveće gradilište u BiH: Niču stotine stanova, tržni centri i najveći resort u regionu

20/08/2026

Važan korak prema brzoj cesti do granice sa BiH: Počela izgradnja dionice vrijedne 38,5 miliona eura

20/08/2026

Vlada Federacije BiH omogućila isplatu jednokratne pomoći penzionerima s područja Tuzlanskog kantona

20/08/2026
IZDVOJENO

Saća Prnjavorac govori za BiznisInfo.ba o Tešanjskom sajmu privrede: Partnerstvo sa SAD-om prilika je za nove investicije

20/08/2026

Siguran NET – pouzdana zaštita za vaše poslovanje

20/08/2026

Prozore ne birate za jednu sezonu: Šta „Made in Germany“ znači za naredne decenije?

12/08/2026
Tagovi
Volkswagenbiznis vijestiBLSESASEtop pričeVlada FBiHautomobiliIzvozHrvatskazapošljavanjeinvesticijeNjemačkaNaftaBanketurizamBingo
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.