Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Bh. kompanije u posjeti prestižnim međunarodnim sajmovima tekstilne industrije u Parizu
  • Prije tri godine bili pred gašenjem, danas imaju 600 radnika i ulažu milione u razvoj
  • BUM Masterclass: Znate li koje prilike propuštate?
  • Skoro 300 slobodnih dana: Bingo omogućio zaposlenicima da budu uz svoje prvačiće
  • Putnici iz Bosne i Hercegovine najradije putuju u Crnu Goru i Hrvatsku, dok je Njemačka na trećem mjestu
  • Sredstva za isplatu regresa radnicima prebačena na račun RMU Zenica
  • Otvoren prvi bh. sajam namjenske industrije “First Balkan Shield 2026”
  • Aerodrom Tuzla oborio rekord: U augustu opsluženo više od 75.000 putnika
  • Veliki tržni centar otvara se ovog mjeseca: Osman Suša već najavio nove investicije
  • Lakić nakon sjednice ESV-a: Jednoglasna podrška za tri mjere zbrinjavanja 1.100 radnika Željezare
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Uskoro licitacija za prvu parcelu u novoj banjalučkoj poslovnoj zoni
Ekonomija

Uskoro licitacija za prvu parcelu u novoj banjalučkoj poslovnoj zoni

BiznisInfoBy BiznisInfo23/09/2019Nema komentara3 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Za prodaju prve parcele u novoj poslovnoj zoni “Јelšingrad” uskoro će biti raspisan javni poziv, najavljeno je iz banjalučkog Odjeljenja za lokalni ekonomski razvoj i strateško planiranje.

U saopštenju je navedeno da će ovaj javni poziv biti raspisan nakon što je na zadnjoj sjednici Skupštine grada Banjaluka donesena odluka o prvoj licitaciji za prodaju oko 20.000 metara kvadratnih namijenjenih za izgradnju privrednih objekata u toj zoni.

Iz ovog odjeljenja su istakli da već vlada veliko interesovanje privrednih subjekata za otvaranje nove poslovne zone.

– Početna vrijednost zemljišta koje će biti ponuđeno na licitaciju iznosi nešto više od 2,2 miliona KM, a pravo učestvovanja u postupku licitacije imaju privredni subjekti koji su registrovani za obavljanje proizvodne djelatnosti -naveli su iz resornog odjeljenja.

Iz ovog odjeljenja su dodali da bi, prema planiranoj dinamici, prvi investitor u novu poslovnu zonu mogao ući do kraja ove godine.

Buduća poslovna zona prostire se na dvije lokacije površine od 2,4 i 2,8 hektara, a adut će joj biti atraktivna lokacija, s obzirom na blizinu auto-puta, pruge i međunarodnog aerodroma.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

U toku godine planirano je raspisivanje javne nabavke za izvođača radova na nedostajućoj infrastrukturi u ovoj zoni, za šta su u ovogodišnjem budžetu obezbijeđena novčana sredstva.

Iz Gradske uprave ističu da je, u isto vrijeme, u okviru nastavka ulaganja u poslovnu zonu “Ramići-Banjaluka”, u planu izgradnja nedostajuće infrastrukture, s ciljem uređenja kompletne zone kako bi investitori dobili što bolje uslove za rad.

Grad Banjaluka je u posljednje tri godine u razvoj poslovnih zona uložio oko 3,2 miliona KM, od čega vlastita novčana sredstva iznose 2,7 miliona KM.

– Tim ulaganjem obezbijeđena je potpuno nova saobraćajna infrastruktura u dužini većoj od dva kilometra, u koju je uključena hidrotehnička infrastruktura /vodovod, oborinska i fekalna kanalizacija/, elektroenergetska i telekomunikaciona kanalizacija, te javna LED rasvjeta – naveli su iz Gradske uprave.

U Poslovnoj zoni “Ramići-Banjaluka” trenutno se nalazi 15 investitora koji su u različitim fazama, kako izgradnje privrednih objekata, tako i otpočinjanja proizvodnih procesa.

Prema podacima resornog odjeljenja, ukupna ulaganja investitora na kraju 2018. godine iznose 13,5 miliona KM.

Iz Odjeljenja za lokalni ekonomski razvoj i strateško planiranje navode da se trenutno od slobodnih kapaciteta u Poslovnoj zoni “Ramići-Banjaluka” nalazi velika proizvodna hala koja je, prvenstveno, namijenjena prodaji u svrhu razvoja proizvodnih djelatnosti.

– Grad Banjaluka je, s ciljem realizacije investicionih projekata od posebnog značaja za lokalni ekonomski razvoj, omogućio pogodnosti pod određenim uslovima za prodaju ovog objekta – naveli su iz resornog odjeljenja.

Do kraja ove godine potencijalnim investitorima biće ponuđena još jedna grinfild lokacija u površini od 7.844 metara kvadratnih u Poslovnoj zoni “Ramići-Banjaluka”.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Bh. kompanije u posjeti prestižnim međunarodnim sajmovima tekstilne industrije u Parizu

01/09/2026

Prije tri godine bili pred gašenjem, danas imaju 600 radnika i ulažu milione u razvoj

01/09/2026

BUM Masterclass: Znate li koje prilike propuštate?

01/09/2026

Skoro 300 slobodnih dana: Bingo omogućio zaposlenicima da budu uz svoje prvačiće

01/09/2026
Tagovi
BingoSASEHrvatskatop pričeNjemačkaVlada FBiHturizamBLSEbiznis vijestiIzvozautomobiliBankezapošljavanjeinvesticijeVolkswagenNafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Loading Comments...