Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Kompanija iz BiH preuzima jednog od najvećih hotelijera u Hrvatskoj: Slijedi ulaganje od 100 miliona eura
  • Evo gdje su najskuplji novi stanovi u RS: Ova opština prestigla Banjaluku i Trebinje, kvadrat dostigao 4.500 KM
  • Vlada FBiH o krizi u RMU Zenica: Životi rudara su prioritet, sredstva za plate su osigurana
  • Kraj jedne ere: Japanski vlasnik gasi proizvodnju firme koja je bila simbol jugoslovenske industrije
  • Poreska uprava RS u periodu januar-juli ove godine prikupila 258 miliona KM više prihoda
  • Macura gradi regionalnu finansijsku imperiju: Osim Addika, kupio još jednu banku i osiguranje
  • m:tel NetBiz donosi veće brzine za još uspješnije poslovanje
  • Na Majevici niče moderan turistički kompleks, investitor će uložiti najmanje pet miliona KM
  • Velika promjena u poslovanju Pretisa: Domaća prodaja eksplodirala, izvoz usporio
  • Gradiška planira kapitalni projekat za grad, održan uvodni sastanak
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»USAID izdvojio 342.000 KM za podršku ženama u razvoju biznisa
Ekonomija

USAID izdvojio 342.000 KM za podršku ženama u razvoju biznisa

BiznisInfoBy BiznisInfo07/10/2016Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Trideset devet lokalnih zajednica iz Bosne i Hercegovine prijavilo se na USAID-ov Javni poziv za učešće jedinica lokalne samouprave u BiH u projektu Podrška marginaliziranim grupama žena u razvoju biznisa. Komisija je pregledala sve pristigle prijave i odabrala 9 lokalnih zajednica koje će biti dio Programa.

Među odabranim lokalnim zajednicama su dva grada: Zvornik i Prijedor te 7 opština: Rudo, Tešanj, Konjic, Kalinovik, Livno, Teslić i Visoko.

U periodu od 19.9. do 5.10.2016. predstavnici USAID/PPMG-a potpisali su ugovore s predstavnicima lokalnih zajednica koje će bio dio Programa. Ovim ugovorima osigurana je podrška marginaliziranim grupama žena u razvoju biznisa a USAID/PPMG izdvojit će ukupno 342.000,00 KM za provedbu projekta u 9 lokalnih zajednica a jednak iznos izdvojit će i jedinice lokalne samouprave.

USAID/PPMG će podržati pokretanje i razvoj biznisa ženama žrtvama nasilja, osobama s invaliditetom, majkama osoba s invaliditetom, nezaposlenim mladim ženama. Pomoć je usmjerena marginaliziranim grupama žena jer smo svjedoci da nepovoljan položaj žena i poražavajuće statistike o učešću žena svakodnevno dovode žene na marginu društva. Iako preduzetništvo nije univerzalan lijek za sve nastale promjene i probleme, ono je svakako dio rješenja. Ipak, rast radi samog rasta nije dovoljan. Ekonomski rast kroz preduzetništvo treba omogućiti uključenost svih kategorija stanovništva i osigurati unaprjeđenje društvenog blagostanja.

USAID/PPMG će u saradnji s lokalnim zajednicama razviti Model podrške biznisima koji će se primjenjivati u raspodjeli sredstava za razvoj biznisa. Također, svakom odobrenom biznisu će se pružiti mentorska podrška u prvoj godini djelovanja u svakom segmentu koji im bude potreban.

Lokalne zajednice su učešćem u Javnom pozivu za jedinice lokalne samouprave u BiH – Podrška marginaliziranim grupama žena u razvoju biznisa pokazala spremnost na saradnju na programu zapošljavanja marginaliziranih grupa žena.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Kompanija iz BiH preuzima jednog od najvećih hotelijera u Hrvatskoj: Slijedi ulaganje od 100 miliona eura

10/08/2026

Evo gdje su najskuplji novi stanovi u RS: Ova opština prestigla Banjaluku i Trebinje, kvadrat dostigao 4.500 KM

10/08/2026

Vlada FBiH o krizi u RMU Zenica: Životi rudara su prioritet, sredstva za plate su osigurana

10/08/2026

Kraj jedne ere: Japanski vlasnik gasi proizvodnju firme koja je bila simbol jugoslovenske industrije

10/08/2026
Tagovi
NjemačkaVlada FBiHHrvatskaNaftatop pričeturizamBankeautomobiliinvesticijezapošljavanjeIzvozBLSEbiznis vijestiBingoSASEVolkswagen
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.