Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • MSH Grupa investirala 10 miliona KM u BiH, izgradili veliki pogon
  • Binance Wallet predstavlja prvi sveobuhvatni Security Center za jačanje sigurnosti Web3 novčanika
  • Donesena Uredba u FBiH: Radnicima do 300 KM mjesečno neoporezivo
  • Australski div otkrio zlato kod Novog Pazara, groznica u najavi
  • Bh. div najavio mega projekt: Najveći logistički i cargo centar u BiH
  • Franck dovršio akviziciju dvije kompanije u BiH
  • Bili smo u hrvatskoj ‘oazi luksuza’: Novi objekti i gradnja top hotela
  • Farma iz Gradiške ugasila proizvodnju: Krave prodali kolegi u FBiH
  • Bingo otvara još jedan objekat, radit će i nedjeljom
  • Hifa Oil traži stečaj nad firmom iz Srebrenice zbog 234.804 KM
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»United Group: Nizozemski sud odbio zahtjev Dragana Šolaka za hitno odlučivanje

United Group: Nizozemski sud odbio zahtjev Dragana Šolaka za hitno odlučivanje

0
By BiznisInfo on 17/07/2025 Kompanije

Kompanija United Group obavijestila je javnost da je Dragan Šolak, putem kompanija koje su u njegovom vlasništvu, zajedno s bivšim menadžmentom, podnio zahtjev Privrednoj komori Apelacionog suda u Amsterdamu.

U zahtjevu je podnio žalbu na Odluku United Group zbog neprodužavanja njegovog konsultantskog ugovora, kao i na navodno kašnjenje u isplatama prema njegovim kompanijama, uključujući i dividende.

Ove tvrdnje, međutim, predstavljaju isključivo lične interese gospodina Šolaka i ne odražavaju interese kompanije United Group, navodi se u saopštenju.

U svom podnesku, Šolak je pozvao Sud da hitno reaguje, prikazujući situaciju kao navodnu „ozbiljnu upravljačku krizu“. United Group B.V. odlučno je odbacio njegove navode obrazlažući sudu da ne postoji pravni ili poslovni osnov za hitno razmatranje ovog slučaja.

– Trenutni menadžment United Group uspješno vodi kompaniju, uz snažno rukovodstvo novog generalnog direktora gospodina Stana Millera i zamjenika generalnog direktora gospodina Libora Vončine, obojice sa bogatim iskustvom u telekomunikacijskom i medijskom sektoru – navode iz United Grupe.

Privredna komora Apelacionog suda u Amsterdamu odbila je Šolakov zahtjev da se predmet razmatra po hitnom postupku. Očekuje se da će sud zakazati ročište za oktobar ili novembar 2025. godine. United Group izražava puno povjerenje u pravni proces i očekuje odbacivanje tvrdnji Dragana Šolaka.

Podsjetimo da je Šolak tužio je većinskog vlasnika BC Partners, tvrdeći da su odbili da mu isplate bonus od prodaje firmi u Srbiji. Šolak tuži većinskog vlasnika BC Partners za 200 miliona eura, jer su navodno odbili da mu isplate bonus koji je dospio od prodaje SBB-a i Sport kluba za ukupno 1,5 milijardi eura.

Također je pokrenuo spor pred sudom u Amsterdamu tvrdeći da se kompanijom rukovodi nestručno.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Dragan Šolak United Group
NAJNOVIJE

MSH Grupa investirala 10 miliona KM u BiH, izgradili veliki pogon

05/02/2026

Binance Wallet predstavlja prvi sveobuhvatni Security Center za jačanje sigurnosti Web3 novčanika

05/02/2026

Donesena Uredba u FBiH: Radnicima do 300 KM mjesečno neoporezivo

05/02/2026

Australski div otkrio zlato kod Novog Pazara, groznica u najavi

05/02/2026
Tagovi
KonzumSASEinvesticijeVolkswagenBingoautomobiliturizamVlada FBiHzapošljavanjeHrvatskaIzvozNjemačkaNaftaBoljiposao.comBLSEBanke
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.