Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Priča mjeseca: Novi Lidl promijenio lice bh. grada
  • Poznato ime turske kulinarske scene Onur Babacan stiže u Sarajevo na Balkan Expo 2026
  • Francuski div gradit će dionicu Jadransko-jonske ceste kroz Crnu Goru
  • Ko je Amerikanac koji želi graditi autocestu u BiH: Od Trumpovog donatora do projekta vrijednog milijarde
  • BiH dobija mega tunel: Koštat će milijardu maraka i ići do 1,3 kilometra ispod površine
  • Vlasnik kompanije otkrio nove detalje mega projekta u BiH vrijednog više od 100 miliona KM
  • Sarajevski Euro-Asfalt dobio posao u projektu od milijardu eura u Evropskoj uniji
  • Potpisan memorandum s Amerikancima: Sprema se gradnja autoceste kroz BiH duge 103 kilometra
  • Vlada FBiH: Skoro 22 miliona KM subvencija privatnim preduzećima i poduzetnicima
  • Smailbegović: Reindustrijalizacija kao jedna od ključnih odgovora na stagnaciju bh. privrede
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»United Airlines prva američka aviokompanija koja zahtijeva od zaposlenih da se vakcinišu

United Airlines prva američka aviokompanija koja zahtijeva od zaposlenih da se vakcinišu

0
By BiznisInfo on 07/08/2021 Kompanije

Jedna od najvećih američkih aviokompanija United Airlines postaje prva velika aviokompanija u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) koja zahtijeva od zaposlenih da se vakcinišu protiv COVID-19, najavljeno je u petak, prenosi Anadolu Agency (AA).

Izvršni direktor Scott Kirby i predsjednik ove kompanije Brett Hart obavijestili su 67.000 radnika da moraju biti potpuno vakcinisani pet sedmica nakon što Uprava za hranu i lijekove odobri vakcine ili do 25. oktobra. U SAD-u su vakcine odobrene samo za hitnu upotrebu.

“Činjenice su kristalno jasne – svi su sigurniji kad su svi vakcinisani”, naveli su Kirby i Hart.

Dodali su da su članovima porodica radnika United Airlinesa koji su umrli od COVID-19 u posljednjih 16 mjeseci poslali desetine pisama saučešća, i da su odlučni da urade sve što mogu kako bi spriječili da se to i dalje dešava,

United Airines od juna zahtijeva od novih radnika da pokažu dokaz o vakcinaciji, a kao podsticaj ova kompanija daje dodatni dan odmora radnicima koji se vakcinišu do 20. septembra.

Oni koji ne pokažu dokaz o vakcinaciji moraće napustiti kompaniju, a najavljeno je da je moguće da budu odobreni izuzeci iz zdravstvenih ili vjerskih razloga.

S obzirom na to da se brojevi slučajeve delta varijante COVID-19 povećavaju širom SAD-a, sve veći broj američkih kompanija sada zahtijeva od dijela ili svih radnika da se vakcinišu. Između ostalih to su novi uslovi kompanija Google, Facebook, Disney, Walmart i Netflix.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Priča mjeseca: Novi Lidl promijenio lice bh. grada

31/05/2026

Poznato ime turske kulinarske scene Onur Babacan stiže u Sarajevo na Balkan Expo 2026

31/05/2026

Francuski div gradit će dionicu Jadransko-jonske ceste kroz Crnu Goru

31/05/2026

Ko je Amerikanac koji želi graditi autocestu u BiH: Od Trumpovog donatora do projekta vrijednog milijarde

30/05/2026
Tagovi
zapošljavanjeautomobiliBankeNjemačkainvesticijeNaftaBLSEIzvozBingonamjenska industrijaHrvatskaVlada FBiHVolkswagenbiznis vijestiSASEturizam
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.