Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Sarajevski Euro-Asfalt dobio posao u projektu od milijardu eura u Evropskoj uniji
  • Potpisan memorandum s Amerikancima: Sprema se gradnja autoceste kroz BiH duge 103 kilometra
  • Vlada FBiH: Skoro 22 miliona KM subvencija privatnim preduzećima i poduzetnicima
  • Smailbegović: Reindustrijalizacija kao jedna od ključnih odgovora na stagnaciju bh. privrede
  • Neum se priprema za turističku sezonu: Očekuju dobre rezultate uprkos slabijoj predsezoni
  • Ovo je moja voda. Ovo je moja snaga. Kerim Alajbegović u saradnji sa domaćim brandovima Ella voda i Milkos
  • Vlasnici Euronewsa preuzimaju N1: Potvrđena velika medijska akvizicija u regionu
  • Svjetski lanac sa 1.100 trgovina kreće u veliko širenje, najavio ulazak na bh. tržište
  • Velika akvizicija u Sarajevu: ASA preuzima poznatu bolnicu, rađa se domaći zdravstveni gigant
  • Federacija BiH na Londonskoj berzi prikupila 800 miliona eura
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»U ponedjeljak potpisivanje ugovora za gradnju Tunela Ivan

U ponedjeljak potpisivanje ugovora za gradnju Tunela Ivan

0
By BiznisInfo on 25/10/2019 Investicije

Potpisivanje Ugovora o izgradnji dionice Tarčin – Konjic, poddionica Tarčin – Ivan, LOT 2, Tunel Ivan biće upriličeno u ponedjeljak, 28. oktobra, u sjedištu JP Autoceste FBiH u Mostaru, s početkom u 11 sati.

Ugovor će potpisati direktor JP Autoceste FBiH Adnan Terzić i u ime izvođača radova direktor Euro-Asfalt d.o.o. Sarajevo (BiH) Hamed Ramić te ministar prometa i komunikacija FBiH Denis Lasić u svojstvu svjedoka JP Autoceste FBiH, a u svojstvu svjedoka Euro-Asfalt d.o.o. Sarajevo Munir Ramić.

Vrijednost Ugovora za izgradnju poddionice Tunel Ivan je 57.628.570 eura bez PDV-a, a bit će finansiran sredstvima osiguranima kod Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) i bespovratnim grant sredstvima odobrenim od strane WBIF (sredstva EU) u visini od 11,4 miliona eura.

Tunel Ivan dio je autoceste na dionici Tarčin – Konjic, poddionica Tarčin – Ivan, LOT 2.

Ovaj tunel je dvocijevni sa po dvije trake i proći će kroz planinski prijelaz Ivan Sedlo. Ukupna dužina desne tunelske cijevi je 1721 m, dok je lijeva tunelska cijev duga 1761 m, a bit će pozicionirane ispod postojećeg tunela Ivan na magistralnoj cesti M-17, saopćeno je iz JP Autoceste FBiH.

Tunel je projektiran da se izvodi po Novoj Austrijskoj Tunelskoj Metodi (NATM). Po izlasku iz tunela trasa autoceste se privremenom prometnicom spaja sa magistralnom cestom M-17, koja označava kraj ove dionice.

Predviđeni rok izgradnje je 30 mjeseci.

Također, JP Autoceste BiH objavile su i Poziv za dostavu ponuda za izgradnju autoceste na Koridoru Vc, dionica Tarčin – Konjic, poddionica Tarčin – ulaz u tunel Ivan, LOT 1.

Dužina poddionice Tarčin – ulaz u tunel Ivan je 4,9 kilometra. Značajniji objekti na navedenoj poddionici su most Raštelica 1 dužine 518 metara i most Raštelica 2 dužine 609 metara.

Na poddionici su planirana i dva odmarališta u mjestu Raštelica. Gradnja ove poddionice bit će finansirana iz sredstava Evropske investicijske banke (EIB) i bespovratnim grant sredstvima odobrenim od strane WBIF (sredstva EU) u visini od 11,7 milijuna eura, navodi se u saopćenju JP Autoceste FBiH.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
JP Autoceste FBiH
NAJNOVIJE

Sarajevski Euro-Asfalt dobio posao u projektu od milijardu eura u Evropskoj uniji

29/05/2026

Potpisan memorandum s Amerikancima: Sprema se gradnja autoceste kroz BiH duge 103 kilometra

29/05/2026

Vlada FBiH: Skoro 22 miliona KM subvencija privatnim preduzećima i poduzetnicima

29/05/2026

Smailbegović: Reindustrijalizacija kao jedna od ključnih odgovora na stagnaciju bh. privrede

29/05/2026
Tagovi
namjenska industrijaautomobiliVlada FBiHBankeBingoBLSESASEzapošljavanjeinvesticijeNjemačkaVolkswagenturizambiznis vijestiHrvatskaNaftaIzvoz
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.