Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Trgovački bum u srcu BiH: Uz novi Bingo i Lidl – još jedan bh. gigant izgradio tržni centar
  • U obnovu magistralnih cesta u Federaciji BiH bit će uloženo 60 miliona eura
  • Za godinu izgrađeno 11 kilometara autoputa i samo 1 kilometar magistralne ceste u FBiH
  • Trivan na Jahorina ekonomskom forumu: m:tel pokazuje otpornost i u vremenu inflacije
  • Počela isplata naknada civilnim žrtvama rata u KS: Hiljade korisnika, milionski iznos
  • BiH i Kuvajt žele jačati saradnju u turizmu
  • Investitori nude velike iznose novca Federaciji BiH, ali traže jednu važnu stvar
  • Aerodrom u BiH doživio potpuni preporod: Broj putnika utrostručen
  • BiH i Srbija žele zajedno graditi hidroelektrane na Drini, dogovoreni prvi koraci
  • Svaki treći zalogaj se baca: Može li MAP tehnologija to promijeniti?
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»U Jablanici se u utorak otvara fabrika za 100 radnika
Kompanije

U Jablanici se u utorak otvara fabrika za 100 radnika

BiznisInfoBy BiznisInfo19/02/2022Updated:20/02/2022Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Jablanica

Već odavno je proizvođač sportske opreme “Number 1” postao broj 1 u Bosni i Hercegovini kada je u pitanju proizvodnja sportske opreme, a godinama unazad polako se širi i na regiju, ali i kompletnu Evropu.

U širenju svog poslovanja zasigurno će im pomoći i nova fabrika tekstilne proizvodnje sportske opreme, koja se 22. februara otvara u Jablanici.

Nihad Selimović, vlasnik Brenda No 1 i Mirza Teletović, nekadašnji NBA košarkaš i predsjednik KSBiH, dugo su vodili razgovore i pregovore da se jedan dio proizvodnje sportske opreme prebaci u Jablanicu, a sada je napokon došao i taj dan, na šta je Teletović izuzetno ponosan.

Teletović, na čiju je inicijativu “Number 1” stigao u ovaj maleni grad zahvalio se Nihadu Selimoviću na njegovom trudu i zalaganju da se fabrika za proizvodnju sportske opreme i šatora doseli u Jablanicu.

“Ovo je prvi put, unazad 20 godina da se u našem gradu otvara veliki broj novih radnih mjesta, što je meni kao čovjeku koji se vratio u Jablanicu da živi, od izuzetne važnosti, kako bi se zaustavio odliv mladih ljudi. Da bismo u tome uspjeli, moramo im pružiti priliku da rade i zarađuju za život u svom gradu, a otvaranje fabrike je idealna prilika za to, jer nas je u proteklim godinama napustio veliki broj mladih ljudi koji su svoju sreću potražili u drugim gradovima, ali i van BiH”, kaže Teletović.

Već nekoliko mjeseci na obuci u fabrici se nalazi više od 50 ljudi, koji će u budućnosti dobiti posao, a planirano je zapošljavanje preko 100 novih radnika, a prioritet će imati domaće stanovništvo.

Fabrika se nalazi na lokaciji nekadašnjeg Unisa, a investicija je vrijedna preko dva miliona KM. Teletović koristi priliku da se zahvali i Općini Jablanica, koja je prepoznala važnost ovog projekta za razvijanje lokalne zajednice.

Tekstilna industrija je u velikom zamahu i razvoju, pogotovo kada je u pitanju proizvodnja sportske opreme, koji će i biti na otvaranju fabrike u Jablanici, javio je Jablanica.live.

U Jablanici će biti smještena fabrika sportske opreme koja će proizvoditi trenerke, dresove, jakne, ruksake, šatore….

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Trgovački bum u srcu BiH: Uz novi Bingo i Lidl – još jedan bh. gigant izgradio tržni centar

12/05/2026

U obnovu magistralnih cesta u Federaciji BiH bit će uloženo 60 miliona eura

12/05/2026

Za godinu izgrađeno 11 kilometara autoputa i samo 1 kilometar magistralne ceste u FBiH

12/05/2026

Trivan na Jahorina ekonomskom forumu: m:tel pokazuje otpornost i u vremenu inflacije

12/05/2026
Tagovi
Naftabiznis vijestiSASENjemačkaBankeBoljiposao.comHrvatskaturizamVolkswagenBingoautomobiliVlada FBiHIzvozinvesticijezapošljavanjeBLSE
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.