Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Direktor BH Telecoma otkrio detalje o kreditu za kupovinu Telemacha
  • Evropski projekt vrijedan 100 milijardi eura na ivici propasti
  • Uspješni Bosanci i Hercegovci na zajedničkom iftaru u Beču: Uz biznismene i advokati, inženjeri…
  • Još lakši put do mora: Sprema se nova magistrala prema Neumu
  • Više od 318 miliona KM za putnu i željezničku infrastrukturu u FBiH
  • Siromašna država preko noći postala najbrže rastuća ekonomija svijeta
  • Novi javni poziv Fonda: 8,7 miliona KM podrška za očuvanje i razvoj radnih mjesta osoba sa invaliditetom
  • Ko su naše jedinstvene žene: Priče žena koje već 40 godina grade kompaniju Tropic Maloprodaja
  • RMU Banovići povećao prihode za 6 miliona KM
  • Federacija se 10. marta zadužuje za 80 miliona KM
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Tuzla dobija novu poslovnu zonu, veliki interes investitora
Investicije

Tuzla dobija novu poslovnu zonu, veliki interes investitora

Danijela SinanovićBy Danijela Sinanović19/02/2026Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Područje Šićki Brod kod Tuzle gdje če biti izgrađena nova poslovna zona
Šićki Brod kod Tuzle - lokacija za novu poslovnu zonu

Pred Gradskim vijećem Tuzle ovog mjeseca bi se trebao naći zoning plan poslovne zone “Mlake–Šićki Brod jug”, koji se predstavlja kao nova razvojna perspektiva za privredu ovog grada.

Posebna pažnja posvećena je prijedlogu Odluke o pristupanju izradi zoning plana poslovne zone koja obuhvata lokalitet Mlake–Šićki Brod i predstavlja jedan od najznačajnijih razvojnih projekata za privredu Tuzle.

Ova zona, površine 17,23 hektara, predviđena je kao strateški prostor za privredni razvoj, a njena realizacija otvara mogućnost dolaska novih investicija i stvaranja novih radnih mjesta, posebno za mlađu populaciju. Prema dostupnim informacijama, investitori su već pokazali interes za ulaganje u ovu poslovnu zonu.

Nove saobraćajnice

Grad Tuzla je u proteklom periodu intenzivno radio na uspostavljanju kontakata s domaćim i inostranim investitorima zainteresovanim za veće zemljišne parcele. U okviru priprema za realizaciju plana zatraženo je i izdvajanje kružnog toka iz projekta putnog pravca Tuzla–Đurđevik kako bi se ubrzale infrastrukturne aktivnosti i osigurao nesmetan pristup poslovnoj zoni.

Ova odluka bi trebala omogućiti funkcionalno i logističko povezivanje zone Mlake–Šićki Brod kroz planirani most preko rijeke Jale, kao i kroz druge infrastrukturne projekte.

Izrada zoning plana ne samo da otvara novu perspektivu privrednog razvoja, već i jača lokalnu ekonomiju te konkurentnost Tuzle na regionalnom nivou. Očekuje se da će realizacija ovog plana dodatno privući investitore, podstaći razvoj inovativnih projekata i unaprijediti ukupnu poslovnu klimu u gradu.

Preuzimanje teksta dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i postavljanje linka ka originalnom tekstu na BiznisInfo.ba

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
infrastruktura investicije Mlake Šićki Brod poslovna zona privredni razvoj top priče tuzla
NAJNOVIJE

Direktor BH Telecoma otkrio detalje o kreditu za kupovinu Telemacha

07/03/2026

Evropski projekt vrijedan 100 milijardi eura na ivici propasti

07/03/2026

Uspješni Bosanci i Hercegovci na zajedničkom iftaru u Beču: Uz biznismene i advokati, inženjeri…

06/03/2026

Još lakši put do mora: Sprema se nova magistrala prema Neumu

06/03/2026
Tagovi
BLSEautomobiliNaftainvesticijeturizamBankeVlada FBiHIzvozNjemačkaVolkswagenzapošljavanjeBingoSASEBoljiposao.comKonzumHrvatska
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.