Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Otvorena modna ”Trend zona” u hipermarketu Bingo City Centra Sarajevo
  • Hrvatski i srbijanski biznismen preuzeli potpunu kontrolu nad Krašem
  • Poznata bh. firma ostala bez 100 radnika, sprema se još skoro 200 otkaza
  • Dodjeljena priznanja za kvalitet izloženih proizvoda 53. Sajma šljive
  • Vlada RS donijela Uredbu o dodjeli turističkih vaučera
  • Nastavlja se misterija oko Privredne banke Sarajevo: Oković nudi 163 KM po dionici, na berzi idu po 250 KM
  • Sarajevo postaje energetska prijestolnica regiona: Više od 200 stručnjaka i 23 panela na SECW 2026
  • Poznata bh. kompanija otvorila vrtić za djecu zaposlenika: 90 mjesta i Montessori program
  • Ministar Forto: Kandidati ne smiju biti taoci spora Ministarstva obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona i autoškola
  • Spor oko autoputa: Spustili cijenu sa osam na 3,8 miliona KM, pa tvrdili da su oštećeni za 4,2 miliona
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Srbijanska MK Grupa ulaže 1,6 milijardi eura
Investicije

Srbijanska MK Grupa ulaže 1,6 milijardi eura

BiznisInfoBy BiznisInfo09/03/2023Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Mihajlo Janković

Generalni direktor MK grupe Mihailo Janković je najavio da ta kompanija u ovoj godini u kojoj obilježava 40 godina poslovanja planira da uloži 400 miliona eura.

– Investicije će biti u obnovljive izvore energije, turizam i sektor nekretnina, i agrar – rekao je Janković na Kopaonik biznis forumu.

On je dodao da će veliki jubilej MK grupa, koja je i manjinski dioničar crnogorske Budvanske rivijere, iskoristiti i za najavu trogodišnjeg investicionog ciklusa.

– MK grupa do 2025. godine planira da investira oko 1,6 milijardi eura. Interesantan je podatak da je to iznos jednak vrijednosti investicija realizovanih u dosadašnjih 40 godina razvoja – istakao je Janković.

Kako je naveo, u naredne tri godine kompanija ćeo investirati isto toliko, što dovoljno govori o njenim ambicioznim planovima i značaju novih projekata za MK grupu ali i srpsku privredu.

– Uz svu kompleksnost svijeta u kojem živimo i učestale krize, moramo da razmišljamo pozitivno, okrenemo se budućnosti, ulažemo. Bez investicija nema razvoja, a domaće investicije su pokretač razvoja srpske privrede – naglasio je Janković, prenosi Investitor.me.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
MK grupa
NAJNOVIJE

Otvorena modna ”Trend zona” u hipermarketu Bingo City Centra Sarajevo

14/08/2026

Hrvatski i srbijanski biznismen preuzeli potpunu kontrolu nad Krašem

14/08/2026

Poznata bh. firma ostala bez 100 radnika, sprema se još skoro 200 otkaza

14/08/2026

Dodjeljena priznanja za kvalitet izloženih proizvoda 53. Sajma šljive

14/08/2026
Tagovi
top pričeSASEturizamVolkswagenBLSEHrvatskazapošljavanjeIzvozbiznis vijestiNjemačkaautomobiliBingoVlada FBiHBankeinvesticijeNafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.