Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Uspješni Bosanci i Hercegovci na zajedničkom iftaru u Beču: Uz biznismene i advokati, inženjeri…
  • Još lakši put do mora: Sprema se nova magistrala prema Neumu
  • Više od 318 miliona KM za putnu i željezničku infrastrukturu u FBiH
  • Siromašna država preko noći postala najbrže rastuća ekonomija svijeta
  • Novi javni poziv Fonda: 8,7 miliona KM podrška za očuvanje i razvoj radnih mjesta osoba sa invaliditetom
  • Ko su naše jedinstvene žene: Priče žena koje već 40 godina grade kompaniju Tropic Maloprodaja
  • RMU Banovići povećao prihode za 6 miliona KM
  • Federacija se 10. marta zadužuje za 80 miliona KM
  • Kineski div probija ključni tunel kroz BiH, drastično kraći put do mora
  • Podaci za januar: 37 posto turista u BiH došlo iz jedne države
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Biznis cafe»Španska Melia otvara hotel kod Budve
Biznis cafe

Španska Melia otvara hotel kod Budve

BiznisInfoBy BiznisInfo05/07/2018Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Budva

Jedna od najvećih španskih hotelskih grupa, Meliá Hotels International, najavila je skoro otvaranje prvog hotela pod tim brendom u Crnoj Gori.

Hotel Melia Budva biće lociran u Petrovcu, opština Budva, imaće 114 soba, bazene, sunčališta, dječje klubove, više kuhinja ali i posebnu ugostiteljsku uslugu „The Level“, kompanijski brend koji podrazumijeva superior sobe i niz ekskluzivnih sadržaja za goste koji traže vrhunski nivo usuge.

U kompanjskom saopštenju dostavljenom portalu Investitor, navodi se da je Grupa odlučila da dođe u Crnu Goru jer je ta destinacija jedna od najbrže rastućih u svjetskom turizmu.

„Hotel će raditi pod markom Meliá Hotels & Resorts i nalazi se u Opštini Budva, drevnom gradu na Jadranu koji su osnovali Grci u 5. vijeku, a koji se često poređuje s popularnim gradom Dubrovnikom. Budva nije samo jedna od najvećih kulturnih atrakcija u zemlji, već nudi i neke od najboljih plaža u Crnoj Gori, uključujući i one poznate na tirkiznim vodama Petrovca, rastuće porodično turističko odredište i dom budućnosti Meliá Budva, koji će biti otvoren ovog ljeta“, navodi se u dopisu.

Izvršni potpredsjednik i glavni izvršni direktor Meliá Hotels International, Gabriel Eskarer, ocijenio je da je za kompaniju otvaranje novog hotela „prirodan iskorak u rastu kompanije na tržištima na kojima naši brendovi imaju veliki potencijal da dodaju vrijednost zahvaljujući našem uspjehu“.

„Vrlo smo ponosni što možemo dodati ovaj veličanstveni hotel u naš portfelj i nastaviti da jačamo naše vođstvo na Mediteranu“, istakao je Eskarer.

O grupaciji

Meliá Hotels International, S.A. (bivši Sol Meliá) je španski lanac hotela koji je 1956. godine osnovao Gabriel Escarer Juliá u Palma de Majorci.

Kompanija je sada jedan od najvećih španskih operatora turističkih odmarališta i 17. najveći hotelijer u svijetu.

Kompanija je u Španiji tržišni lider u sektoru rizorta i u urbanim hotelima.

Hotelski lanac trenutno upravlja s 374 hotela u 40 zemalja na 4 kontinenta pod brendovima Meliá, Gran Meliá, Meliá, Paradisus, Innside by Meliá, TRYP by Wyndham, Hoteli Sol i Club Meliá.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Uspješni Bosanci i Hercegovci na zajedničkom iftaru u Beču: Uz biznismene i advokati, inženjeri…

06/03/2026

Još lakši put do mora: Sprema se nova magistrala prema Neumu

06/03/2026

Više od 318 miliona KM za putnu i željezničku infrastrukturu u FBiH

06/03/2026

Siromašna država preko noći postala najbrže rastuća ekonomija svijeta

06/03/2026
Tagovi
BLSEHrvatskaBingoKonzumVolkswagenBankeVlada FBiHBoljiposao.comIzvozNaftaautomobiliNjemačkaturizaminvesticijeSASEzapošljavanje
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.