Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Nova mapa Lidla u BiH: Njemački lanac stiže u čak 29 gradova, otvaranje naredne godine
  • Akvizicija od milijardu KM: Raiffeisen povukao ključni potez i došao na korak do preuzimanja Addiko banke
  • Na dobro poznatoj adresi otvoren novi Tropic Čajavec
  • Njemački div Rheinmetall otkrio velike planove za Hrvatsku: Investicija od 600 miliona eura i 1.000 zaposlenih
  • Razgovori o saradnji: Katar želi intenzivnije ulagati u BiH
  • Chair Airlines uspostavio liniju Tuzla – Cirih
  • Novo poskupljenje u RS-u: Sljedeće sedmice cijene goriva porast će za 10 feninga
  • Ekonomija Federacije raste, prihodi padaju: Evo zašto brojke na prvi pogled varaju
  • Pepco Grupa objavila rezultate poslovanja za treći kvartal finansijske 2026. godine
  • Dodik: Autoput od Beograda do Banjaluke bit će završen u naredne četiri godine
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Solana d.d. Tuzla ostvarila u prvih devet mjeseci najbolje poslovne rezultate od 1992.
Kompanije

Solana d.d. Tuzla ostvarila u prvih devet mjeseci najbolje poslovne rezultate od 1992.

BiznisInfoBy BiznisInfo14/11/2018Updated:16/11/2018Nema komentara3 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Solana d.d. Tuzla, lider na tržištu soli u jugoistočnoj Evropi, ostvarila je u prvih devet mjeseci ove godine najbolje poslovne rezultate od 1992. godine. U ovom periodu zabilježeno je povećanje prodaje soli od 3.500 tona u odnosu na isti period lani, dok je izvoz porastao za 13%.  

Na pozitivno poslovanje najviše je uticalo povećanje prodaje na domaćem tržištu branda kuhinjske soli po kojem je Solana i poznata u pakovnju od 1 kg za čak 30% u odnosu na prethodnu godinu.

Zabilježeno je i povećanje prodaje tabletirane soli od 24% gdje vidimo veliki potencijal za dalje proširenje na nova tržišta, navodi se u saopćenju za medije ove kompanije.

«Kvalitet je konačno došao do izražaja. Naša so i njena vrhunska svojstva su najvažniji razlog za ovakve rezultate. Također, moramo istaći da je povećanje investicija u godinama koje su iza nas dalo doprinos kontinuiranoj i kvalitetnoj proizvodnji. Veoma je važno da se rast prodaje bilježi kod svih gotovih proizvoda kako na domaćem tako i na ino tržištu. Dodatnim mjerama unaprijedili smo obim rada u službi i do 30%. Nova Uprava zajedno sa svim uposlenicima napravili su odličan posao. U periodu koji je pred nama u fokusu našeg poslovanja će biti dalje jačanje naše pozicije lidera na tržištu soli jugoistočne Evrope po definisanim standardima kvalitete. Također, ulaganjem u razvoj i modernizaciju uz zaštitu okoline želimo podići energetsku efikasnost kompanije. Ipak, prioritet naše kompanije ostaje motivacija i obrazovanje naših zaposlenika, jer su oni temelj našeg razvoja i napretka», izjavio je Bakir Smailagić, direktor kompanije Solana d.d. Tuzla.

Povećanje prodaje na domaćem tržištu pratio je i rast plasmana na inozemna tržišta za 13%. Uz povećanje prodaje a do sada poznatim tržištima Srbije, Makedonije, Kosova, Slovenije i Hrvatske, u zajedničkom nastupu sa bradnovima AS Holdinga ostvaren je plasman na nova tržišta kao što je Katar i druge zemlje Bliskog Istoka.

S tim u vezi, u Solani vide priliku da zadrže i povećaju učešće na tržištima na kojima su trenutno zastupljeni, sa fokusom u narednom periodu na zemlje EU.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

«Izvoz je naša velika šansa. Kvalitet koji postiže naša Solana vrlo je rijedak i to inozemna tržišta posebno prepoznaju. Tuzlanska so je jedna – jedina, i kao takva osim tradiocionalnih tržišta u okruženju, s velikim očekivanjima idemo na osvajanje novih tržišta kao što su tržišta Dalekog i Bliskog Istoka, kao i tržišta evropskih zemalja», kazao je Smailbegović.

Solana d.d. Tuzla je jedna od najstarijih kompanija u Bosni i Hercegovini i naša najstarija prehrambena industrija.

Proces proizvodnje soli se odvija po principu tzv. “zatvorenog kruga”, čime je postignuta apsolutna zaštita od mogućih vanjskih uticaja i onečišćenja. Solana d.d. Tuzla je u svojoj 133 godine  dugoj povijesti bila i ostala sinonim za kvalitet. Spoj tradicije i kvaliteta promaknuo je Solanu u istinskog lidera kada je u pitanju proizvodnja i prodaja soli kako na domaćem tržištu, tako i u regionu.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Solana d.d. Tuzla
NAJNOVIJE

Nova mapa Lidla u BiH: Njemački lanac stiže u čak 29 gradova, otvaranje naredne godine

10/07/2026

Akvizicija od milijardu KM: Raiffeisen povukao ključni potez i došao na korak do preuzimanja Addiko banke

10/07/2026

Na dobro poznatoj adresi otvoren novi Tropic Čajavec

10/07/2026

Njemački div Rheinmetall otkrio velike planove za Hrvatsku: Investicija od 600 miliona eura i 1.000 zaposlenih

10/07/2026
Tagovi
Vlada FBiHautomobilibiznis vijestiIzvozBankeBingotop pričeBLSEzapošljavanjeVolkswageninvesticijeSASENjemačkaNaftaturizamHrvatska
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.