Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Investicija od 550.000 KM u Brčkom: Planirana nova fabrika na više od 13.000 kvadrata
  • Women 100 Impact Awards 2026: Priznanje ženama koje mijenjaju poslovnu i društvenu sliku Bosne i Hercegovine
  • Lakić otkrio velike planove namjenske industrije: FBiH razvija domaći dron i još tri nova proizvoda
  • Bh. kompanija osigurala vrijedne ugovore: Boxmark će zaposliti još 500 radnika
  • Ko je Halid Čustović koji je kupio Hidrogradnju za 88 miliona KM: Biznismen koji želi vratiti stari sjaj bh. gigantu
  • Skriveni putevi rezanog duhana: Kako smo u dimu izgubili 419 miliona KM
  • Otvoren Women 100 EXPO: Žensko poduzetništvo dobilo najveću regionalnu pozornicu
  • Vrijednost veća od 57 miliona KM: Usvojen Program javnih investicija BPK Goražde
  • The Guardian oduševljen Barbarezovim stajlingom: Naš selektor na Svjetskom prvenstvu zablistao u odjelu premium bh. brenda 
  • EKSKLUZIVNO: Bh. biznismen iz Njemačke kupio sarajevskog giganta Hidrogradnju za 88 miliona KM
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Šaranović ne namjerava objaviti dobrovoljnu ponudu za Kraš

Šaranović ne namjerava objaviti dobrovoljnu ponudu za Kraš

0
By BiznisInfo on 26/09/2019 Kompanije

Kiparska kompanija Kappa Star Limited, u vlasništvu srpskog preduzetnika Nebojše Šaranovića, ne namjerava da objavi dobrovoljnu ponudu za preuzimanje Kraša, javlja Poslovni dnevnik.

„Kappa Star Limited nema namjeru objavljivanja dobrovoljne ponude za preuzimanje izdavatelja Kraš prehrambena industrija d.d.“, piše u kratkoj izjavi objavljenoj danas na Zagrebačkoj berzi u poslijepodnevnim satima.

Izjava je objavljena nakon zahtjeva Hrvatske agencije za nadzor finansijskih usluga, dodaje Poslovni.

Dionica Kraša je i danas bila „zvijezda“ berze, navodi list i podsjeća da je akcija tog preduzeća u fokusu ulagača od prije dvije nedjelje, kada je najveći pojedinačni dioničar, Mesna industrija braća Pivac, koji ima više od 30 posto dionica Kraša, najavio ponudu za preuzimanje.

Dionice te kompanije proteklih dana je najviše kupovala Šaranovićeva firma Kappa Star Limited, koja sada već ima više od 16,6 odsto akcija Kraša, prema službenim podacima, piše u informaciji.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Kraš
NAJNOVIJE

Investicija od 550.000 KM u Brčkom: Planirana nova fabrika na više od 13.000 kvadrata

15/06/2026

Women 100 Impact Awards 2026: Priznanje ženama koje mijenjaju poslovnu i društvenu sliku Bosne i Hercegovine

14/06/2026

Lakić otkrio velike planove namjenske industrije: FBiH razvija domaći dron i još tri nova proizvoda

14/06/2026

Bh. kompanija osigurala vrijedne ugovore: Boxmark će zaposliti još 500 radnika

14/06/2026
Tagovi
Bingoinvesticijetop pričeautomobiliBanketurizamBLSENjemačkazapošljavanjeSASEIzvozNaftabiznis vijestiHrvatskaVolkswagenVlada FBiH
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.