Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Korisnici žele više slobode u kuhinji: Anketa kompanije Samsung pokazuje rastuću potrebu za fleksibilnim kuhanjem
  • Nikšić i Lakić posjetili Pretis: Kompanija stabilizovala poslovanje i povećala proizvodnju za 30 posto
  • EIB: Bankarski sektor u centralnoj, istočnoj i jugoistočnoj Evropi ima snažan potencijal za rast
  • Republika Srpska planira investicije od 7,2 milijarde KM, za nove projekte potrebno još četiri milijarde
  • Kansai Helios gasi proizvodnju u Hrvatskoj i seli je u Sloveniju i Srbiju
  • Pozitivan zaokret u BiH: Rođeno više beba, manje umrlih, prirodni pad stanovništva značajno usporen
  • Renault ukida 800 radnih mjesta: Evropski autogigant pod pritiskom kineske konkurencije
  • Sud u Zenici odlučuje o sudbini Nove Željezare: Stečaj ili spas?
  • Potpisani ugovori za 21 turistički projekat u USK: Dodijeljeno skoro 100.000 KM
  • Ispod planine Vepar krije se tunel sa četiri trake dug 3,5 kilometra kojim još niko ne može voziti
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Sarajevskom Euro-Asfaltu izmaknuo veliki posao u Hrvatskoj

Sarajevskom Euro-Asfaltu izmaknuo veliki posao u Hrvatskoj

0
By BiznisInfo on 12/03/2025 Kompanije
Ilustracija

Gotovo devet mjeseci nakon što je raspisan tender, u Hrvatskim cestama otvorene su ponude za gradnju manjeg dijela buduće brze ceste između Splita i Omiša – konkretno, za dionicu od Dugog Rata do Omiša te spojnu cestu od čvora Dugi Rat do Jadranske magistrale.

Najnižu cijenu, za dlaku nižu od kineskog China Road and Bridge Corporationa (CCRC), ponudio je konzorcij firmi u kojem se nalaze hrvatski Texo Molior i dvije turske firme.

Izuzetno zahtjevnu dionicu buduće ceste, koja će se protezati obroncima iznad Dugog Rata i Omiša, ovaj konzorcij nudi izgraditi za oko 84,7 miliona eura eura bez PDV-a, a kineski CCRC za 84,9 miliona eura – dakle razlika jedva iznosi 200 hiljada eura.

Na tenderu je učestvovao i sarajevski Euro-asfalt s cijenom od 90,7 miliona eura.

Sada dakako slijedi procedura pregleda ponuda, a potom i potpisivanja ugovora o gradnji i uvođenje u posao, izvijestio je hrvatski tportal.

Texo Molior sa sjedištem u Cavtatu jedna je od brzorastućih građevinskih kompanija u Hrvatskoj. Osnovana je 2012. godine i u vlasništvu je Antoana Kralja.

Splitska obilaznica

Ova dionica brze ceste, koju se naziva i splitskom obilaznicom, dvotračna je i ima dužinu od tri kilometra te se nastavlja na dovršeni most iznad Omiša i zapravo napokon predstavlja obilaznicu tog grada. Buduća spojna cesta do mjesta Dugi Rat dužine je 4,5 kilometara.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Tender je za ovu dionicu procijenio vrijednost radova na 87 miliona eura, a nakon što oni započnu, trebali bi trajati čak 42 mjeseca, odnosno tri i po godine.

Na brzoj cesti Split – Omiš radovi se trenutno izvode na njenom najzapadnijem dijelu u predgrađu Splita, a njihov dovršetak predviđa se za otprilike dvije godine.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Euro-Asfalt d.o.o.
NAJNOVIJE

Korisnici žele više slobode u kuhinji: Anketa kompanije Samsung pokazuje rastuću potrebu za fleksibilnim kuhanjem

25/06/2026

Nikšić i Lakić posjetili Pretis: Kompanija stabilizovala poslovanje i povećala proizvodnju za 30 posto

25/06/2026

EIB: Bankarski sektor u centralnoj, istočnoj i jugoistočnoj Evropi ima snažan potencijal za rast

25/06/2026

Republika Srpska planira investicije od 7,2 milijarde KM, za nove projekte potrebno još četiri milijarde

25/06/2026
Tagovi
biznis vijestitop pričezapošljavanjeVolkswageninvesticijeNaftaIzvozturizamBingoautomobiliSASEBLSEHrvatskaVlada FBiHNjemačkaBanke
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.