Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Skoro šest miliona KM grant sredstava za podršku sektoru male privrede u FBIH
  • WOMEN 100 Impact Night i EXPO: Večer nagrada, sajam i inspiracija u Sarajevu
  • Potpisan ugovor za najveći projekt ikad u RS-u, radovi u junu
  • m:tel iskustva iz oblasti digitalne bezbjednosti i povezivanja škola predstavljena na međunarodnoj sceni
  • Brži i moćniji Audio Eraser: Na Galaxy S26 seriji od sada radi u stvarnom vremenu
  • Mišković gubi milione u Sarajevu: Najbogatiji Balkanac u problemu
  • Prosječna plata u FBiH u februaru snižena 2 posto
  • Zvanično: Mercator u Srbiji dobija novog vlasnika
  • Održana redovna Skupština dioničara Heidelberg Materials Cement BiH: Kompanija nastavlja obarati rekorde
  • Njemačke kompanije pojačano ulažu u inostranstvu
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Rekonstrukcija na Sarajevskom aerodromu vrijedna 800.000 maraka
Investicije

Rekonstrukcija na Sarajevskom aerodromu vrijedna 800.000 maraka

BiznisInfoBy BiznisInfo25/04/2017Updated:28/04/2017Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

U sklopu priprema za rekonstrukciju uzletno-sletne piste na Međunarodnom aerodromu Sarajevo, trenutno su u toku radovi na rekonstrukciji dijela parkirne platforme za avione.

Građevinski radovi se odvijaju 24 sata dnevno, a stručne službe aerodroma Sarajevo poduzele su niz organizaciono-tehničkih mjera kako izvođenje radova ne bi utjecalo na sigurnost i redovnost zračnog prometa.

– Rekonstrukcija bi trebala biti završena početkom idućeg mjeseca. Vrijednost investicije je blizu 800.000 maraka, a bit će rekonstruirano oko 3.500 kvadratnih metara postojeće parking platforme, odnosno zamijenjeno novim slojevima i završnom betonskom pločom debljine 30 centimetara, a sve u skladu sa međunarodnim ICAO standardima – potvrdila je za Avaz.ba Sanja Bagarić, stručna saradnica za odnose s javnošću na Sarajevskom aerodromu.

Rekonstrukcija se vrši zbog problema u eksploataciji dijela platforme, konkretno zbog problema sa kolotrazima koje su uzrokovali točkovi aviona na parking pozicijama, a zbog čega je vrlo češto bilo neophodno vršiti zamjenu asfalta na tim dijelovima platforme.

– Riječ je faznoj rekonstrukciji platforme, u periodu od više godina, koja će omogućiti novi period eksploatacije od minimalno 20 godina. Prva faza rekonstrukcije je uspješno završena 2014. godine kada je rekonstruirano  oko 1.600 kvadrata platforme – dodala je Bagarić.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Međunarodni aerodrom Sarajevo
NAJNOVIJE

Skoro šest miliona KM grant sredstava za podršku sektoru male privrede u FBIH

17/04/2026

WOMEN 100 Impact Night i EXPO: Večer nagrada, sajam i inspiracija u Sarajevu

17/04/2026

Potpisan ugovor za najveći projekt ikad u RS-u, radovi u junu

17/04/2026

m:tel iskustva iz oblasti digitalne bezbjednosti i povezivanja škola predstavljena na međunarodnoj sceni

17/04/2026
Tagovi
BankeVolkswagenIzvozBLSEinvesticijezapošljavanjeNaftaturizamautomobiliSASEBoljiposao.comNjemačkabiznis vijestiBingoHrvatskaVlada FBiH
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development ElabSarajevo.com

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.