Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura
  • Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata
  • NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 
  • Đokić: U narednih pet godina investicije od šest milijardi KM
  • Nastavlja se izgradnja reciklažnog centra u Širokom Brijegu
  • Usvojen Prijedlog za otvaranje postupka vanredne uprave u Novoj Željezari Zenica, imenovan vanredni upravnik
  • Gotovo je – Kraš pada u ruke Pivca i srpskog tajkuna, evo koliko plaćaju
  • Stroža pravila, neslavniji rezultat: 80 posto cigareta iz ilegalnih izvora
  • Po treći put poništena ekološka dozvola za rudnik Bistrica kod Prijedora
  • Aerodrom Mostar zvanično ide pod koncesiju američkoj firmi
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Ramo Isak najavio prodaju porodične firme
Kompanije

Ramo Isak najavio prodaju porodične firme

BiznisInfoBy BiznisInfo05/11/2024Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Federalni ministar unutrašnjih poslova se oglasio nakon što je američka ambasada pozvala da se firma u vlasništvu njegove porodice povuče iz konzorcija koji je izabran kao najbolji ponuđač za usluge fizičko-tehničke zaštite u Elektroprivredi BiH.

– Pozdravljam stavove Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini kao i opravdane kritike vlastima kada je riječ o uspostavljanju efikasnih mehanizama i nadležnih tijela za utvrđivanje i sprečavanje sukoba interesa.Kao član Vlade Federacije Bosne i Hercegovine uvijek sam davao i nastavit ću davati podršku svim zakonskim rješenjima koja približavaju državu Bosnu i Hercegovinu punopravnom članstvu u Evropskoj uniji i NATO savezu – rekao je Isak.

Navodi kako se nikada nije miješao niti intervenisao u polju javnih nabavki ni u ministarstvu kojim rukovodi, a ni u bilo kojim drugim ministarstvima, javnim preduzećima i generalno javnim organima.

– Istina je da moja porodica ima privatnu firmu koja je osnovana prije 19 godina. To je opšte poznata informacija koja je od samog početka dostupna prije svega državnim institucijama i organima, a u konačnici građanima Bosne i Hercegovine. Firma u vlasništvu moje porodice hrani stotine drugih porodica širom Bosne i Hercegovine, a primanja tih uposlenika ovise o poslovanju firme. Ukoliko bi se firma povukla iz poslovanja s javnim preduzećima, a sa kojim ima sklopljene ugovore mnogo prije početka mog ministarskog mandata, to bi se značajno odrazilo na solventnost firme te bi se doveli u situaciju da otpuštamo ljude – rekao je Isak.

Obavio je, dodaje, konsultacije s porodicom, te su donijeli odluku kako će porodičnu firmu do kraja tekuće sedmice prodati.

– Stava smo kako je to najbolje rješenje za uposlenike jer će na taj način zadržati svoj radno-pravni status, nastaviti izmirivati kreditne obaveze i u konačnici nastaviti osiguravati stalni priliv novčanih sredstava u svoje kuće. Obaveza moje porodice je da vodi računa o interesima uposlenika, a moja obaveza je da pored uposlenika vodim računa i o interesima ministarstva kojim rukovodima i Vladi Federacije Bosne i Hercegovine čiji sam član – zaključio je Isak.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Ramo Isak
NAJNOVIJE

Bitka za Addiko se zahuktava: NLB podigao vrijednost ponude na 721,5 miliona eura

20/06/2026

Otkrivamo lokaciju budućeg hotela Sulejmana Al-Shiddija: Investicija od 150 miliona KM na 30.000 kvadrata

19/06/2026

NOVE AVIOLINIJE: Više od 11 miliona KM za tri bh. aerodroma 

19/06/2026

Đokić: U narednih pet godina investicije od šest milijardi KM

19/06/2026
Tagovi
Vlada FBiHtop pričeVolkswagenBLSEzapošljavanjeautomobiliinvesticijeBingobiznis vijestiturizamHrvatskaBankeSASEIzvozNjemačkaNafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.