Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Neven Anđelić i Đemila Talić Gabriel predstavljat će BiH pri Sudu za pomirenje i arbitražu OSCE-a
  • Otkrivamo novu lokaciju Lidla u BiH: Njemački lanac stiže na jednu od najprometnijih lokacija u zemlji
  • Kuda ćemo voziti do Splita: RS gradi autoput od 95 km, a FBiH planira drugi pravac od 135 km
  • „The first ever bronze for Bosnia and Herzegovina, well done!“ – Osvojen prvi Kanski lav u historiji BiH!
  • Velika akvizicija na domaćem tržištu: Halil Oković pokušava preuzeti Privrednu banku Sarajevo
  • Muzički spektakl godine pod vodopadom u Jajcu: Severina i regionalne zvijezde stižu na Desant 2026!
  • Vlada RS izgradila hotel od 20 miliona KM na Jahorini, ali još ne može primiti goste
  • Bingo otvorio hipermarket od 4.900 kvadrata: Investicija od 10 miliona KM donijela 80 radnih mjesta
  • 317 miliona KM dugova i tri dana neizvjesnosti: Odlučuje se sudbina Nove željezare Zenica
  • Tajna dobrog ukusa krije se u balansu: Zašto su blendovi kafe toliko važni?
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Banke»ProCredit Bank: Nećemo podizati varijabilne kamatne stope

ProCredit Bank: Nećemo podizati varijabilne kamatne stope

0
By BiznisInfo on 31/03/2023 Banke

U odgovoru na često postavljeno pitanje da li će, obzirom na porast cijena i ostalih troškova, doći i do promjene kamatnih stopa, iz ProCredit Bank je potvrđeno da će ova banka u narednom referentnom periodu zadržati kamatne stope na postojećoj razini i da neće biti podignute varijabilne kamatne stope.

U pojašnjenju ove odluke iz banke su istakli kako je ovo njihova obaveza ali i odgovornost prema klijentima koju preuzimaju u skladu sa svojom misijom da podržavaju mala i srednja preduzeća u BiH.

Banka je, u svjetlu trenutne ekonomske situacije, rasta cijena i rastućih rizika, svjesna izazova s kojima se suočavaju klijenti i privrednici. Stoga, smatraju da je ova odluka važan korak u pomoći privredi da prevlada trenutne prepreke. Pored ovoga, iz banke su naglasili i da će zadržati najpovoljnije cijene međunarodnog platnog prometa, jedinstvene na našem tržištu. 

„Pomno pratimo poslovanje naših klijenata sa kojima smo u bliskom i neprekidnom kontaktu. Imamo 25 godina dugo iskustvo u podršci koju pružamo privredi BiH, i iz takve vizure potpuno razumijemo izazove s kojima se privrednici danas susreću u poslovanju. Njihovi troškovi su povećani, a ovo je vrijeme neizvjesnosti. Stoga smo odlučili snositi teret povećanja referentne kamatne stope (EURIBOR), tako da u našoj banci neće doći do promjena kamatnih stopa za klijente u narednom referentnom periodu“, saopšteno je iz ProCredit Bank.

„Smatramo da su mala i srednja preduzeća osnova na kojoj počiva ekonomija svake zemlje. Naša je dužnost i odgovornost da stanemo rame uz rame s ovim sektorom upravo sada, kada je solidarnost svih učesnika u tržišnim procesima jako važna zbog domino efekta koji bi mogao uslijediti ako ova karika nije dovoljno čvrsta. Naravno, ovo se odnosi i na fizička lica koja su klijenti naše banke i korisnici kredita.“, stoji u saopštenju ProCredit Bank.

U 2022. godini, ProCredit Bank je plasirala preko 250 miliona KM kredita, od čega je veliki dio bio za investicije u obnovljive izvore energije i mjere energetske efikasnosti. Na putu koji je strateški odabrala, a to je aktivno učešće u energetskoj transformaciji zemlje, banka je pokrenula i za privredu važnu Go Digital in BiH liniju koja malim i srednjim privrednicima osigurava povrat sredstava i do 15% za ulaganja u digitalizaciju i automatizaciju poslovanja. Uz Go Digital liniju, ProCredit Bank kroz projekt GEFF podržava i ulaganja u energetsku efikasnost domaćinstava za fizička lica, uz povrat sredstava od minimalno 15%. U vrijeme kada se, zbog konstantnih promjena cijena bankarskih proizvoda, ljudi rjeđe odlučuju na investicije, u ProCredit banci smatraju da je njihova odgovornost omogućiti privrednicima da izbjegnu tržišnu stagnaciju.

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
ProCredit bank
NAJNOVIJE

Neven Anđelić i Đemila Talić Gabriel predstavljat će BiH pri Sudu za pomirenje i arbitražu OSCE-a

28/06/2026

Otkrivamo novu lokaciju Lidla u BiH: Njemački lanac stiže na jednu od najprometnijih lokacija u zemlji

28/06/2026

Kuda ćemo voziti do Splita: RS gradi autoput od 95 km, a FBiH planira drugi pravac od 135 km

28/06/2026

„The first ever bronze for Bosnia and Herzegovina, well done!“ – Osvojen prvi Kanski lav u historiji BiH!

27/06/2026
Tagovi
Bankebiznis vijestiVlada FBiHzapošljavanjeinvesticijetop pričeVolkswagenSASEBingoBLSENjemačkaIzvozNaftaturizamHrvatskaautomobili
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.