Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Naše mjesto za naše ljude: Bingo Group svojim uposlenicima posvećuje posebno lijep festivalski trenutak
  • Lanac prodavnica ZOO Centar Sarajevo dobio novog vlasnika, nastaje sistem sa 11,3 miliona KM prihoda
  • Predsjednik najveće nacionalne komore na svijetu Šekib Avdagić za BiznisInfo.ba: ZEPS je snažan most koji nas povezuje s BiH
  • Borba je završena: Otkrivamo koliko će Raiffeisen platiti preuzimanje Addiko banke
  • Na prodaju veliki udio u Igmanu: Paket dionica vrijedan 4,68 miliona KM traži kupca
  • Nastavlja se obnova ceste do Bjelašnice, asfaltirano novih 800 metara
  • IGMAN d.d. Konjic: Poduzete sve mjere zaštite, očekuje se povrat sredstava
  • Velika transformacija: Prostor čuvenog Konjuha ponovo je veliko gradilište, otkrivamo šta se gradi
  • Iz “Nove Željezare Zenica” uputili pojašnjenje o stanju Visoke peći
  • Energoinvest udvostručio dobit na 13,6 miliona KM: Otkrivamo šta stoji iza velikog rasta
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Investicije»Položen kamen temeljac za novi pogon preduzeća Alfa
Investicije

Položen kamen temeljac za novi pogon preduzeća Alfa

BiznisInfoBy BiznisInfo18/10/2017Updated:24/10/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Modriča

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik položio je danas u Modriči kamen temeljac za izgradnju novog proizvodnog pogona preduzeća Alfa, u kojem će biti zaposleno 60 radnika.

Dodik je istakao da gradnja novog pogona nije samo uspjeh ovog preduzeća, već lokalne zajednice i cijele Republike Srpske.

– Danas treba da slavimo i poštujemo, prije svega, ljude koji obezbjeđuju stabilna i dugoročna radna mjesta. Ilija Јeftić je takav. On to čini i zato država mora da bude uz takve ljude i radnike koji rade ovdje – rekao je Dodik novinarima nakon polaganja kamena temeljca.

Direktor preduzeća Alfa Ilija Јeftić naglasio je da ovaj pogon treba da bude među prvima u Evropi po proizvodnji obuće za žene.

– Ovdje treba da se zaposli od 60 do 80 radnika i to isključivo mladih ljudi kojima će to biti prvi posao. Kod nas je neophodna obuka radnika, a dio novih radnika biće obučen u Mađarskoj, Slovačkoj i Austriji – istakao je Јeftić.

Prema njegovim riječima, Alfa trenutno zapošljava 405 radnika, dok bi u narednih mjesec ili dva moglo biti obučeno još 50 radnika.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

– Rok za izgradnju objekta je maj iduće godine, a ulaganja su milionska. Samo oprema košta više od 500.000 eura zbog čega nam je u narednom periodu potrebna pomoć lokalne zajednice i Vlade Republike Srpske – poručio je Јeftić.

Polaganju kamena temeljca za izgradnju novog pogona prisustvovali su ministri poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Stevo Mirjanić, za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Srebrenka Golić i zdravlja i socijalne zaštite Dragan Bogdanić, kao i načelnik opštine Modriča Mladen Krekić.

Srna

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Naše mjesto za naše ljude: Bingo Group svojim uposlenicima posvećuje posebno lijep festivalski trenutak

31/07/2026

Lanac prodavnica ZOO Centar Sarajevo dobio novog vlasnika, nastaje sistem sa 11,3 miliona KM prihoda

31/07/2026

Predsjednik najveće nacionalne komore na svijetu Šekib Avdagić za BiznisInfo.ba: ZEPS je snažan most koji nas povezuje s BiH

31/07/2026

Borba je završena: Otkrivamo koliko će Raiffeisen platiti preuzimanje Addiko banke

30/07/2026
Tagovi
SASEturizamHrvatskaBankeVolkswagenzapošljavanjeVlada FBiHBLSEtop pričeNaftainvesticijeautomobilibiznis vijestiNjemačkaIzvozBingo
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.