Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Stavljena tačka na veliku akviziciju: Milioner iz BiH preuzima perjanicu hrvatskog biznisa
  • Četvrt milijarde KM na čekanju: Struka rekla da, politika drži investiciju u pravnom vakumu
  • Novi datum i mjesto održavanja Women 100 Shop&Show Expo
  • Aerodrom u koji je uloženo 1,1 milijardu eura danas je groblje aviona
  • Novi autoput kroz BiH mijenja cijela naselja: Predviđeno rušenje 123 objekta
  • Poreska uprava RS: Naplata već premašila milijardu i po maraka
  • Umjeren rast u 2025. i pogoršani rizici za 2026.: Potrošnja i investicije drže ekonomiju BiH
  • FAO-ov indeks cijena hrane porastao treći mjesec zaredom
  • Njemački vojni div zatrpan narudžbama: Prihodi eksplodirali, milijarde stižu sa svih strana
  • Srbija nije zadovoljna prijedlogom MOL-a za preuzimanje NIS-a
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Poljoprivrednici iz FBiH i RS formiraju državno udruženje
Ekonomija

Poljoprivrednici iz FBiH i RS formiraju državno udruženje

BiznisInfoBy BiznisInfo05/07/2019Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

U Vanjskotrgovinskoj komori BiH danas se održava inicijativni sastanak za formiranje udruženja poljoprivrednika na nivou BiH. 

“Cilj su nam poljoprivredni proizvođači. Formiranjem udruženja želimo biti partneri Parlamentu BiH, Predsjedništvu BiH i Vijeću ministara. Želimo da se seljak osjeća kao čovjek i da živi od svog rada”, poručio je uoči sastanka Vladimir Usorac, predsjednik Udruženja poljoprivrednih proizvođača i mljekara RS, prenosi novinska agencija Patria.

Dodaje da je priča o formiranju ministarstva poljoprivrede na nivou BiH politika, a da se oni ne žele baviti politikom. 

“Mi smo seljaci, želimo samo da vlasrt ne smeta poljoprivredi. Hoćemo da seljaci u BiH imaju uslove kao seljaci u EU. Poticaji moraju biti isti u svakom dijelu BiH. Neka vlast rješava naša pitanja, da se seljaci ne bi miješali u politiku. Fokus će biti na budućnosti, odnosno na poljoprivrednicima ispod 40 godina”, rekao je Usorac. 

Pojasnio je i da postoje oni koji ništa ne rade, a uzimaju poticaje. 

“Više od 2000. sela je prazno. Seljaci odlaze iz BiH, a ne građani. Seljaci mogu raditi svaki posao, treba im samo da nauče malo jezik. Građanima je država dala fakultet i oni sad sjede na 16. spratu i ništa ne znaju raditi, jer su kao ptica koja nikada nije letjela”, kaže Usorac. 

Predsjednik Udruženja poljoprivrednika FBiH Nedžad Bićo rekao je da sve rade kako bi se iskorijenili lažni poljoprivrednici, koji uzimaju poticaje a ne rade ništa. 

“Zalažemo se za veći iznos za poljoprivrednike u budžetu. Udruženje na nivou BiH olakšat će nam prohodnost do EU fondova. Politici nećemo dozvoliti da uđe u ovo”, poručio je Bićo. 

Usorac je na kraju obraćanja medijima rekao i da se u BiH za košenje trave oko puta daje 200 miliona KM, a poljoprivrednicima 150 miliona. 

“Rad se mora plaćati. Mi nećemo da idemo iz države, hoćemo da radimo u svojoj zemlji”, zaključio je Usorac, prenosi Patria.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Nedžad Bićo poljoprivreda Udruženje poljoprivrednih proizvođača i mljekara RS Udruženje poljoprivrednika FBiH Vladimir Usorac
NAJNOVIJE

Stavljena tačka na veliku akviziciju: Milioner iz BiH preuzima perjanicu hrvatskog biznisa

08/05/2026

Četvrt milijarde KM na čekanju: Struka rekla da, politika drži investiciju u pravnom vakumu

08/05/2026

Novi datum i mjesto održavanja Women 100 Shop&Show Expo

08/05/2026

Aerodrom u koji je uloženo 1,1 milijardu eura danas je groblje aviona

08/05/2026
Tagovi
investicijeHrvatskaVlada FBiHbiznis vijestiSASEBingoIzvozVolkswagenBoljiposao.comzapošljavanjeNjemačkaturizamBLSENaftaBankeautomobili
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.