Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Ko je turski div koji je počeo saradnju s Ginexom: Vrijedi 44 milijarde dolara i razvija Čeličnu kupolu
  • Ova država nema porez na dohodak već 157 godina: Gotovo svaki treći stanovnik je milioner
  • Samsung Galaxy Watch Ultra2 i Watch9: Životni saputnici na zglobu za zdraviji život
  • Premijer Nikšić i ministar Lakić s predstavnicima kompanije Aselsan: U fokusu jačanje zajedničkih razvojnih projekata
  • Pozitivni pokazatelji: BHANSA dostavila institucijama BiH analize o poslovanju i zračnom prometu
  • Nastavlja se preuzimanje Privredne banke Sarajevo: Promet za tri dana skoro tri miliona KM
  • Autoceste FBiH: Nova uprava spriječila dodatni trošak od 25 miliona eura na Koridoru Vc, OLAF-ova provjera nije povezana s Claimom 5
  • Sutra bismo mogli saznati ko preuzima Addiko Banku: Dan odluke u borbi Raiffeisena i NLB-a
  • DORS 2026 okuplja vodeće stručnjake iz oblasti osiguranja
  • Nakon preuzimanja kreću u novi projekt: Slovenci u BiH otvaraju nalazište sa 100.000 tona boksita
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Podgorica: Grawe osiguranje preuzima Merkur
Kompanije

Podgorica: Grawe osiguranje preuzima Merkur

BiznisInfoBy BiznisInfo20/01/2017Updated:20/01/2017Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Kompanija Merkur International Holding iz Austrije prodala je na Montenegroberzi 100 odsto vlasništva u Merkur osiguranju Podgorica za 1,39 miliona eura.
Akcije je, kako saznaju “Vijesti”  kupilo Grawe osiguranje.

Iz Grawea su “Vijestima” potvrdili da su kupili Merkur osiguranje i najavili da će se o tome zvanično oglasiti tokom ove sedmice.

Samo jedna transakcija je sklopljenja posredstvom CG brokera, a 19.000 akcija Merkur osiguranja plaćene su po prosječnoj cijeni od oko 73,15 eura.

Grawe osiguranje je dozvolu za rad u Crnoj Gori dobilo  23. septembra 2004. godine. U vlasništvu je austrijskog osiguravajućeg društva Grawe (Grazer Wechselseitige Versicherung AG) sa sjedištem u Gracu i istorijom dugom 180 godina.

Grawe u ponudi ima više proizvoda iz oblasti životnog osiguranja, zatim osiguranje od posljedica nesrećnog slučaja, osiguranje zaposlenih.

Bilansna suma na kraju 2015. godine Grawe osiguranja iznosila je 34.661.470 eura, a bruto dobit 1.601.213 eura.

Merkur osiguranje Podgorica je osnovano  14. novembra  2008. Osnovala ga je austrijska kompanija  Merkur Versicherung AG iz Graca.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Prema podacima sa sajta, Merkur osiguranje Podgorica nudi životna osiguranja, osiguranje od posljedica nezgode i osiguranje  djece.

Merkur osiguranje je, prema podacima iz izvještaja o poslovanju, 2015. godine imalo gubitak od 27.317 eura.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Ko je turski div koji je počeo saradnju s Ginexom: Vrijedi 44 milijarde dolara i razvija Čeličnu kupolu

22/07/2026

Ova država nema porez na dohodak već 157 godina: Gotovo svaki treći stanovnik je milioner

22/07/2026

Samsung Galaxy Watch Ultra2 i Watch9: Životni saputnici na zglobu za zdraviji život

22/07/2026

Premijer Nikšić i ministar Lakić s predstavnicima kompanije Aselsan: U fokusu jačanje zajedničkih razvojnih projekata

22/07/2026
Tagovi
NjemačkaBingozapošljavanjeVlada FBiHbiznis vijestitop pričeHrvatskaBLSEturizaminvesticijeautomobiliSASEVolkswagenBankeIzvozNafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.