Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • BH Telecom ukida Pinkove kanale sa Moje TV
  • Prevoznici upozorili: BiH pred sistemskim kolapsom lanaca snabdijevanja
  • Srbija: Međunarodni spor i masovni bojkot najvećeg trgovačkog lanca
  • Ilidža više nije prva: Evo koja je sada ‘najbogatija’ općina u FBiH
  • Rezultati programa Fonda u FBiH: „Ne osjećam se kao osoba s invaliditetom, već kao dio društva“
  • 14.000 km kroz pustinju: Gradi se jedan od najvećih vodovodnih sistema na svijetu
  • Ovo su najveći bh. izvoznici u 2026: Gigant ispao s liste
  • Kreće mega projekt kod Zagreba: Turci ispali, posao Špancima
  • Bh. biznismen kreće s gradnjom najvećeg tržnog centra u Sloveniji
  • Hrvatska daje 10 miliona KM za novi most u BiH: Bit će simbol grada
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»POZITIVA S ADDIKO BANK»Počeo trening iz preduzetništva za 80 mladih
POZITIVA S ADDIKO BANK

Počeo trening iz preduzetništva za 80 mladih

BiznisInfoBy BiznisInfo01/11/2019Nema komentara3 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Preduzetnički trening – program za 80 odabranih kandidata, od njih 156, koliko ih se prijavilo na Javni poziv Ministarstva privrede KS za učešće u programu koji za cilj ima pružanje sistemske podrške mladima do 35 godina starosti da pokrenu i razviju vlastite biznise, počeo je danas.

Ministar privrede Kantona Sarajevo Haris Bašić je istakao da je riječ o programu namijenjenom isključivo mladim ljudima, te da je u strukturi polaznika zastupljen i značajan broj žena preduzetnica, koji su se odvažili da ponude i realiziraju svoje biznis-ideje.

Pozitivne vijesti donose Vam BiznisInfo i Addiko Bank

“Ljudi koji će vas trenirati i obučavati su kompetentni i siguran sam da ćete vi ostvariti uspjeh. U Bosni i Hercegovini se ne nudi mnogo prilika za finansijsku i strukturalnu podršku samim biznis-idejama, zbog čega je ovo vaša šansa koju trebate iskoristite maksimalno. Kako sam upoznat, neke od vaših ideja graniče s genijalnošću. Zato vam preporučujem da program podrške iskoristite na najbolji mogući način”, poručio je ministar Bašić.

Potcrtao je kako je vrlo važno vjerovati u uspjeh.

“U našoj sredini vlada defetizam i negativnost. U biznisu tome nema mjesta. Ukoliko budete među onih 55 čiji će biznis biti odabran za podršku, počet ćete ga doživljavati kao sastavni dio svog identiteta. Stvarat ćete nova radna mjesta i steći nova saznanja i tu nema stagnacije, samo napredovanja. Ovaj projekt je pionirski početak koji će zasijati sjeme dodatnog razvoja poduzetničke kulture u Sarajevu i državi”, naglasio je ministar Bašić.

Pored ministra Bašića, u uvodnim dijelu obratili su se i predstavnici UNDP-a i Službe za zapošljavanje Kantona Sarajevo.

Inače, Ministarstvo privrede je, u saradnji sa projektom “Boljom upravom do bržeg ekonomskog rasta (EGG)”, finansiranim od Vlade Kraljevine Norveške i implementiranim od strane Razvojnog programa BiH (UNDP) uz učešće JU Služba za zapošljavanje KS, raspisalo tokom jula Javni poziv za učešće u programu koji za cilj ima pružanje sistemske podrške mladima do 35 godina starosti da pokrenu i razviju vlastite biznise.

Od navedenih 80 polaznika, bit će izabrano njih 55 kojima će biti pružena značajna finansijska i savjetodavna podrška.

Ministarstvo je za ovaj program izdvojilo 850.000 KM i ova sredstva će isključivo biti utrošena na dodjelu bespovratnih sredstava za 55 uspješnih polaznika trening programa.

UNDP projekt EGG sufinansira s iznosom od 150.000 KM troškove specijalističkog trening programa, te mentoringa u trajanju od 12 mjeseci. JU Služba za zapošljavanje KS izdvaja 396.000 KM, čime će odabranim korisnicima sufinansirati dio troškova doprinosa na plate tokom prve godine poslovanja u iznosu od po 600 KM mjesečno.

 

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on Pocket (Opens in new window) Pocket
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
najnovije

BH Telecom ukida Pinkove kanale sa Moje TV

11/02/2026

Prevoznici upozorili: BiH pred sistemskim kolapsom lanaca snabdijevanja

11/02/2026

Srbija: Međunarodni spor i masovni bojkot najvećeg trgovačkog lanca

11/02/2026
IZDVOJENO

Uspješno završen prvi HoReCa EXPO Sarajevo 2026

04/02/2026

Delegacija ZEPS-a u zvaničnoj posjeti Izmirskoj privrednoj komori

27/01/2026

Udruženje poslodavaca u FBiH pozdravilo usvajanje Zakona o fiskalizaciji transakcija

26/01/2026
Tagovi
NjemačkainvesticijeautomobiliBLSEBingoNaftaBoljiposao.comIzvozVolkswagenVlada FBiHBanketurizamSASEzapošljavanjeKonzumHrvatska
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

 

Loading Comments...