Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Donosimo detalje mega-projekta: Koridor 5C ide pod zemlju zbog vojne imovine
  • Nove ceste mijenjaju sliku Kantona Sarajevo
  • Uz podršku Fonda od jedne stepenice do dva sprata više: Ovo je priča Amine Gverić o uspjehu i pobjedi
  • Indijski gigant ulazi u Hrvatsku: Pogledajte trasu projekta vrijednog 677 mil. eura
  • m:tel ponovo u srcu Sarajeva: Novo prodajno mjesto u Ferhadiji
  • Gigant autoindustrije suočen s historijskim slomom: Prvi gubitak nakon 70 godina
  • Od BiH do Argentine: Poznate vinarije, destilerije i gastro brendovi koji stižu na “Toplik Gastro Fest”
  • Poslovna zajednica ponovo na terenu: Padel Business League Sarajevo starta 16. maja
  • Binance Online: Ostalo je još dva dana do globalnog razgovora o budućnosti finansija
  • Predstavljamo novu ton kartu Home of Colours
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Počeo 4. Energetski samit u Neumu
Ekonomija

Počeo 4. Energetski samit u Neumu

BiznisInfoBy BiznisInfo25/04/2018Updated:26/04/2018Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Danas je u Neumu počeo 4. Energetski samit koji će trajati od 25. do 27. aprila i koji zajedno organizuju USAID-ov projekat Investiranje u sektor energije (EIA) i Njemačko društvo za međunarodnu saradnju (GIZ) kroz projekte „Poticanje obnovljivih izvora energije u BiH“ i „Poticanje energetske efikasnosti u BiH“, a pod pokroviteljstvom Ministarstva vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH, Državne regulatorne komisije za električnu energiju, Regulatorne komisije za energiju u FBiH i Regulatorne komisije za energetiku Republike Srpske.

«Fokus ovogodišnjeg samita bit će provedba svih preporuka i konkretne akcije u okviru reformske agende energetskog sektora u Bosni i Hercegovini kao i pravni okvir za obnovljive izvore energije i energetsku efikasnost», najavila je Sibylle Strahl, direktorica GIZ projekata. Ističući zadovoljstvo što vidi da energetska zajednica u BiH raste iz godine u godinu, Strahl je istakla da je mnogo urađeno proteklih godina, te da će sigurno kvalitetne i interaktivne panel diskusije dovesti do konkretnih rezultata.

«Na Samitu ćemo predstaviti rezultate dvogodišnjeg rada na analizi i preporukama za jednostavnije ishodovanje dozvola za izgradnju novih energetskih objekata što će u konačnici voditi rastu investicija», najavio je Ognjen Marković, direktor USAID EIA projekta. On je podsjetio i da su svi prethodni samiti otvarali ključne teme u energetskom sektoru što je vodilo konkretnim akcijama koje su već poduzete na reformi ovog sektora.

Danas je u fokusu panel o održivom razvoju energetskog sektora u BiH koji ima značajnu i ključnu ulogu u rastu ukupne ekonomije. Cilj sesije je da sazna više o izazovima i načinima nalaženja strateškog energetskog puta za BiH koji integriše efikasnu upotrebu resursa, energetsku sigurnost i pristupačnost, energetsku efikasnost i energetsku tranziciju i zaštitu životne sredine na holistički način. Drugi panel će naglasak staviti na razgovor o tržištu energije, jer Bosna i Hercegovina zaostaje u prenošenju i provedbi EU zakonodavstava u dva važna sektora, električne energije i gasa. Ovaj zaostatak ima uticaj na daljnji razvoj sektora, sigurnost snabdijevanja i interes investitora da ulažu u zemlju.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Donosimo detalje mega-projekta: Koridor 5C ide pod zemlju zbog vojne imovine

11/05/2026

Nove ceste mijenjaju sliku Kantona Sarajevo

11/05/2026

Uz podršku Fonda od jedne stepenice do dva sprata više: Ovo je priča Amine Gverić o uspjehu i pobjedi

11/05/2026

Indijski gigant ulazi u Hrvatsku: Pogledajte trasu projekta vrijednog 677 mil. eura

11/05/2026
Tagovi
Vlada FBiHBLSEautomobiliBankeBingoturizamVolkswagenHrvatskainvesticijebiznis vijestiSASEIzvozzapošljavanjeBoljiposao.comNaftaNjemačka
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.