Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Prihodi FBiH manji za 58 miliona KM: Doprinosi za penzije pali za čak 93 miliona
  • MOL ulazi u projekat koji jača energetsku sigurnost Evrope: Potraga za naftom i plinom na 10.300 km²
  • Jedan od najvažnijih projekata između BiH i Crne Gore ulazi u novu fazu: Danas otvaranje ponuda za izgradnju
  • Sarajevski investitor sprema jednu od najvećih solarnih elektrana u BiH: Projekt od 158 miliona KM na 116 hektara
  • Kada se trud prepozna i cijeni: Muhamed je za devet godina prešao put od skladišta do prodajnog predstavnika
  • Utvrđen prijedlog Zakona o gasu Federacije BiH
  • Više od 1,2 milion KM za uvezivanje staža radnicima rudnika
  • Brza cesta duga 61 kilometar i vrijedna 938 miliona KM mijenja Hercegovinu: Objavljeni novi detalji
  • Veliki dan za malu opštinu: Nakon dvogodišnje pauze ponovo dobili banku
  • Utvrđena maksimalna visina marži za neaditivirane naftne derivate
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Oštar pad investicija u stalna sredstva u 2015. godini
Ekonomija

Oštar pad investicija u stalna sredstva u 2015. godini

BiznisInfoBy BiznisInfo20/09/2016Updated:20/09/2016Nema komentara1 Min Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Vrijednost ukupno ostvarenih investicija u stalna sredstva pravnih osoba u Bosni i Hercegovini u 2015. godini iznosila je 4,42 mlrd KM, što predstavlja smanjenje od 13,99% u odnosu na godinu ranije, podaci su Agencije za statistiku BiH.

Investicije u nova stalna sredstva u 2015. godini iznosile su 3,99 mlrd KM, što predstavlja smanjenje od 15,74%.

Posmatrano prema djelatnosti investitora najveća ulaganja u ukupnim investicijama u 2015. godini su imale: prerađivačka industrija 20,01%, trgovina na veliko i malo 16,31%, javna uprava i odbrana 13,93%, proizvodnja i snabdijevanje električnom energijom, plinom, parom i klimatizacija 8,63%, informacije i komunikacije 7,47%.

Podaci o investicijama u nova stalna sredstva odnose se na onaj dio imovine koji je nabavljen neposredno od izvođača građevinskih radova, odnosno proizvođača opreme; proizveden u vlastitoj režiji ili nabavljen putem finansijskog lizinga; odnosno investicijska dobra koja još nisu bila predmet kupoprodaje između neposrednih korisnika.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
strane investicije
NAJNOVIJE

Prihodi FBiH manji za 58 miliona KM: Doprinosi za penzije pali za čak 93 miliona

16/06/2026

MOL ulazi u projekat koji jača energetsku sigurnost Evrope: Potraga za naftom i plinom na 10.300 km²

16/06/2026

Jedan od najvažnijih projekata između BiH i Crne Gore ulazi u novu fazu: Danas otvaranje ponuda za izgradnju

16/06/2026

Sarajevski investitor sprema jednu od najvećih solarnih elektrana u BiH: Projekt od 158 miliona KM na 116 hektara

16/06/2026
Tagovi
turizamIzvozSASEBLSEBingobiznis vijestiinvesticijeautomobiliNaftaHrvatskazapošljavanjeVolkswagenNjemačkatop pričeBankeVlada FBiH
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.