Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Otvara se cesta na koju se čekalo 20 godina: Brži put od Sarajeva i Banjaluke do Zagreba
  • Počinje gradnja hrvatske autoceste od 252 miliona eura: U projektu učestvuje i kompanija iz Sarajeva
  • Obišli smo projekt Tri Sestrice: Samo 20 km od Neuma niče luksuzni resort vrijedan 920 miliona eura
  • HIFA OIL mreža bogatija za novu lokaciju u Jelahu
  • Međunarodni aerodrom Tuzla oborio historijski rekord, u julu opslužio više od 73.000 putnika
  • Nafta ponovo poskupljuje: Nove tenzije podigle cijene, u nedjelju važna odluka OPEC-a
  • Ovo je zapuštena parcela u srcu Sarajeva gdje Bingo planira graditi jedinstveni poslovno-kulturni centar
  • m:tel potvrđuje lidersku poziciju: 43 miliona KM dobiti u prvih šest mjeseci 2026. godine
  • Ginex nastavlja donositi novac: Dobit za pola godine premašila 12 miliona KM
  • Kraljević: Federacija BiH kreće u reformu tržišta kapitala
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Kompanije»Novi “Despoti” za MUP RS, pregovori s još nekoliko zemalja
Kompanije

Novi “Despoti” za MUP RS, pregovori s još nekoliko zemalja

BiznisInfoBy BiznisInfo02/08/2019Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email

Kompanija Tehnički remont Bratunac (TRB) isporučit će danas Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske dva oklopna muTRBltifunkcionalna vozila “Despot” koja ulaze u redovnu upotrebu policije, rekao je Srni direktor i većinski vlasnik TRB-a Slavenko Ristić.

On je istakao da je to veoma značajna referenca za kompaniju, te da su zahvaljujući saradnji sa MUP-om RS i uspjeli da realizuju ovaj projekat.

Ristić je rekao da će vozila “Despot” za MUP RS biti 30 posto jeftinija nego za ostale kupce na tržištu jer je TRB i uspio da proizvede ovaj oklopnjak kroz inženjering i saradnju sa MUP-om i na osnovu njihovih potreba.

Prema njegovim riječima, to što će vozila “Despot” biti u vlasništvu MUP-a RS otvara vrata kompaniji TRB za saradnju i sa drugim zemljama.

On je naveo da će do kraja ove godine biti isporučena još tri ovakva vozila MUP-u RS, a do kraja 2020. godine ukupno osam.

Ristić je dodao da je zvanično dogovorena prodaja pet vozila “Despot” Namibiji, da je Rusija iskazala interesovanje, kao i Izrael sa kojima su u toku pregovori, te Tanzanija i Gana.

“Despot” sa svojim pogonom na sva četiri točka pripada kategoriji savremenih oklopnih vozila namijenjenih za djelovanje policije i oružanih snaga.

Google Dodajte BiznisInfo.ba među omiljene izvore na Googleu

Osnovni koncept vozila bazira se na višenamjenskoj šasiji sačinjenoj od savremenih sklopova pogona i prenosa snage, te nezavisnom sistemu oslanjanja koji omogućava visok stepen pokretljivosti u svim terenskim i vremenskim uslovima.

Vozilo se može koristiti za patrolne i izviđačke misije, kao komandno vozilo, za prevoz i podršku jedinica za specijalne operacije, protivterorističku borbu, protivoklopnu borbu, kontrolu granica i teritorije, za osmatranje, kao sanitetsko vozilo i drugo.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
Despot TRB Trehnički remont Bratunac
NAJNOVIJE

Otvara se cesta na koju se čekalo 20 godina: Brži put od Sarajeva i Banjaluke do Zagreba

02/08/2026

Počinje gradnja hrvatske autoceste od 252 miliona eura: U projektu učestvuje i kompanija iz Sarajeva

02/08/2026

Obišli smo projekt Tri Sestrice: Samo 20 km od Neuma niče luksuzni resort vrijedan 920 miliona eura

01/08/2026

HIFA OIL mreža bogatija za novu lokaciju u Jelahu

01/08/2026
Tagovi
BingoNaftaautomobilitop pričeVlada FBiHBLSEzapošljavanjeIzvozturizamNjemačkainvesticijeVolkswagenbiznis vijestiSASEBankeHrvatska
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.