Close Menu
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Facebook X (Twitter) Instagram
Najnovije vijesti
  • Ruski oligarh napustio Bosnu i Hercegovinu sa 310 miliona KM u koferu
  • Lukavac Cement donirao vatrogasno vozilo
  • Bingo ide u veliku investiciju, sprema se gradnja modernog tržnog centra
  • Cijene nafte nezaustavljivo rastu, Brent najskuplji od 2022.
  • Vlada FBiH ulazi u igru: Sprema se preuzimanje Željezare Zenica
  • Ovo je parcela u Sarajevu na kojoj je Lidlu zabranjena gradnja: Pogledajte lokaciju
  • Vlada Federacije BiH: Donesena odluka o ograničenju cijene hljeba
  • Mladi u ZDK dobili priliku za prvo radno iskustvo
  • Mega investicija u BiH: 1,2 milijarde eura za energetski projekt u Goraždu
  • Sindikat trgovine BiH predstavio projekt: Radnice i radnici glasom odlučuju o svojim pravima
Biznis InfoBiznis Info
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn
  • Početna
  • Ekonomija
  • Finansije
  • Investicije
  • Kompanije
  • Banke
  • Auto
  • Biznis cafe
Biznis InfoBiznis Info
Home»Ekonomija»Nova dionica autoputa Banja Luka – Doboj: Za mjesec dana 186.719 vozila
Ekonomija

Nova dionica autoputa Banja Luka – Doboj: Za mjesec dana 186.719 vozila

BiznisInfoBy BiznisInfo04/11/2017Nema komentara2 Mins Read
Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Email
Ilustracija

Od 1. oktobra, kada je puštena u saobraćaj dionica auto-puta “9. januar” /Banjaluka-Doboj/, na pravcu od Mahovljana do Drugovića, do 31. oktobra, kroz naplantu stanicu “Jakupovci” prošlo je 186.719 vozila, što je gotovo 60.000 vozila više u odnosu na oktobar 2016. godine.

U “Autoputevima Republike Srpske” Srni je rečeno da je u oktobru 2016. godine, autoputem Gradiška-Banjaluka prošlo ukupno 128.025 vozila, dok je godinu dana ranije, odnosno u oktobru 2015. godine, istom dionicom prošlo 114.824 vozila.

“Gledajući po strukturi vozila, tokom oktobra ove godine, kroz naplatne rampe u Jakupovcima najviše je prošlo putničkih automobila, odnosno vozila prve kategorije, njih ukupno 177.324, dok je vozila druge kategorije bilo 1.045, treće 5.140 i četvrte 3.210”, istakli su u “Autoputevima”.

U “Autoputevima” navode da navedeni podaci nedvosmisleno ukazuju na opravdanost odluke ovog javnog preduzeća da dionicu od Mahovljana do Drugovića pusti u saobraćaj po završetku njene izgradnje.

“Time smo vozačima pružili mogućnost da znatno skrate putovanje između Banjaluke i Prnjavora, ali i da pred nadolazeći zimski period, izbjegnu vožnju preko prevoja Tutnjevac, na magistralnom putu Klašnice-Prnjavor”, navode u “Autoputevima”.

Iz ovog preduzeća poručuju da izvođač radova, konzorcijum sačinjen od firmi “Integral inženjering” Laktaši i “Granit” Skoplje, nastavlja sa radovima na preostalom dijelu dionice auto-puta “9. januar”, na pravcu od Drugovića do Prnjavora.

“Povoljne vremenske prilike idu na ruku izvođaču radova, tako da gradnja napreduje u skladu sa utvrđenom dinamikom, te se konačan završetak očekuje na proljeće 2018. godine”, navode u “Autoputevima”.

Podjeli:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Share on Tumblr (Opens in new window) Tumblr
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on LinkedIn (Opens in new window) LinkedIn
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
NAJNOVIJE

Ruski oligarh napustio Bosnu i Hercegovinu sa 310 miliona KM u koferu

30/04/2026

Lukavac Cement donirao vatrogasno vozilo

30/04/2026

Bingo ide u veliku investiciju, sprema se gradnja modernog tržnog centra

30/04/2026

Cijene nafte nezaustavljivo rastu, Brent najskuplji od 2022.

30/04/2026
Tagovi
NjemačkaSASEBLSEHrvatskaBingoVolkswagenturizamIzvozbiznis vijestiBankeBoljiposao.comVlada FBiHzapošljavanjeautomobiliinvesticijeNafta
O Nama

BiznisInfo je najposjećeniji poslovni portal u BiH. Pružamo najbolje i najbrže informacije iz oblasti biznisa i finansija. Donosimo savjete za uspjeh i informacije o investicijama u BiH.

Kontakt

© Sva prava pridržana, Agencija Number One, Sarajevo. WEB Development KGDevs.com

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.